מטלטל: הכלה הגיעה לאחותה בת ה-12 בחלום, וחשפה את פשר פטירתה הפתאומית

נערה בת 19 נפטרה בפתאומיות בשנתה. הנפטרת מגיעה לאחותה בת ה-12 בחלום ומגוללת בפניה סיפור מופלא על אודות סיבת פטירתה. הרב זילברשטיין חושף את הסיפור

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

ביום חמישי הקרוב נהיה בנתיבות - שלחת כבר שמות לתפילה בציון הבבא סאלי? אם לא, נקווה שלא עבר הזמן. למשלוח לחצו כאן

עשרות אלפי הצטרפו לתהילים יומי במייל. קוראים תהילים ורואים ישועות. להצטרפות לחצו

מקרה טרגי אירע בשנת תשע"ד, כאשר נערה בת 19, בתו של אברך ממושב תפרח, נפטרה בשנתה. ההורים ניצבו כהלומי רעם לנוכח המוות הפתאומי, ממאנים להינחם; מובילים את בתם לקבורה במקום להובילה לחופה. הרב זילברשטיין, רב שכונת רמת אלחנן בבני ברק, מספר על חלום שחלמה אחותה בת ה-12 של הנפטרת, וחושף סיפור מדהים המבהיר את סיבת המוות המסתורית.

לפי דבריו של הרב זילברשטיין, האחות בת ה-12 חולמת את אחותה הנפטרת. והנה בחלומה הופיעה הנפטרת, אחזה בידה והובילה אותה ליער עבות. האחות הצעירה פסעה לצידה בצעדים חרישיים עד שהגיעו לספסל והתיישבו עליו. כעת גוללה הנפטרת בפני אחותה את סיבת פטירתה, סיפור שהחל עוד מימי מלחמת העולם השנייה.
"בפרוץ השואה הייתי ילדה קטנה", פתחה הנפטרת בדברים. "הוריי נתנו אותי למשמרת בידי גויים כדי שישמרו עליי, ולאחר גמר המלחמה הגויים לא החזירו אותי לעמי". הנפטרת מוסיפה ומספרת שהיא גדלה בין הגויים, אך כאשר הגיעה לגיל 19 התוודעה על דבר היותה יהודייה, בת לעם היהודי. "מיד עזבתי את הגויים וחזרתי לעמי. התחלתי לשמור תורה ומצוות, ואף נישאתי לתלמיד חכם וגרתי בבני ברק, ושם הקמתי משפחה לתפארת".

הנפטרת הגיעה לבית דין של מעלה ושם הוחלט שהיא זכאית לגן עדן, אך משום שהיא חיה במשך 19 שנה בין גויים, עליה לתקן את השנים האלו. כעת הציבו בפניה שתי אופציות: להזדכך בשמיים או לשוב לעולם הזה למשך 19 שנה לתיקון. הנפטרת העדיפה לשוב לעולם הזה בגלגול, ונולדה להורים ביישוב תפרח. בתום 19 השנים האלו הגיע תיקונה לסיומו. "וכשנגמר זמני, פרחה נשמתי כדי להגיע לעולם העליון שנקבע לי, וכל כך טוב לי כעת שאיני יכולה לתאר", סיכמה הנפטרת את דבריה ונעלמה כלעומת שבאה.
 

חלום אמת

האחות הצעירה סברה כי מדובר בחלום שווא ולא ייחסה אליו חשיבות יתרה, אולם החלום שב על עצמו שלוש פעמים. הנפטרת אף נתנה לה סימן לכך שהחלום אמיתי וחשפה בפניה פרטים שרק אביהן ידע עליהם: "לאחר ה'שבעה' אבינו נסע לקברי שבהר המנוחות, והיה לי כל כך טוב שאבי הגיע לשם ואמר עליי פרקי תהלים. ב'שלושים', אבינו החליט שהנסיעה מתפרח לירושלים לוקחת הרבה מאד זמן וזה ביטול תורה ולכן לא בא ל'שלושים'. אומנם מצד אחד היה לי טוב אילו היה בא לקברי, אך מצד שני אי גרימת ביטול תורה – היה לי למשיב נפש אפילו יותר מאשר כשבא לקברי בשבעה".
 
מעט נחמה

הרמזים המובהקים לכך שהחלום הוא חלום אמת הביאו את האחות הצעירה לספר את החלום להוריה. ההורים השתוממו מהחלום, ובפרט מהסימנים שהנפטרת נתנה, שאומתו על ידי האב. דבר החלום העניק מעט נחמה להורים הכואבים, שהבינו כי הכול בהשגחה פרטית וכי טוב לבתם בשמיים. הרב זילברשטיין הוסיף וציין עובדה נוספת שגרמה נחת רוח לאבי הנפטרת: "ההורים למדו מוסר השכל גדול על חשיבות לימוד התורה שמייחסים בשמיים לאביה, שזה דוחה עלייה לקבר, למרות שיש בזה נחת רוח לנשמה".
 

צפו בהסבריו המרתקים של הרב מנחם וייס בנושאים מהו חלום אמת ומתי לחשוש מחלומות?

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

ביום חמישי הקרוב נהיה בנתיבות - שלחת כבר שמות לתפילה בציון הבבא סאלי? אם לא, נקווה שלא עבר הזמן. למשלוח לחצו כאן

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


צביקה הדר: "התורה היא של כולנו"

בעקבות ביטול מופע ההתרמה לאגודת "עזרה למרפא" של הרב פירר ופרסום מכתב בנושא לקהל עוקביו ברשת החברתית, התראיין השחקן צביקה הדר לעיתון מקור ראשון

אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

סגולות נבחרות


סגולה להצלחה

יקרא בכל יום פרשת וישלח, עד "שם המקום סוכות". חומש בראשית פרק לב' פסוק ד.

סגולה לחכמה - מצוות סוכה

מצוות סוכה היא סגולה לחכמה, ככתוב: "למען ידעו דורתיכם" – דעת משמעותה חיבור עם הבורא יתברך, המצווה היא לדורות למען "ידעו"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |