מטלטל: הכלה הגיעה לאחותה בת ה-12 בחלום, וחשפה את פשר פטירתה הפתאומית

נערה בת 19 נפטרה בפתאומיות בשנתה. הנפטרת מגיעה לאחותה בת ה-12 בחלום ומגוללת בפניה סיפור מופלא על אודות סיבת פטירתה. הרב זילברשטיין חושף את הסיפור

26/11/18 | י"ח כסלו התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

מקרה טרגי אירע בשנת תשע"ד, כאשר נערה בת 19, בתו של אברך ממושב תפרח, נפטרה בשנתה. ההורים ניצבו כהלומי רעם לנוכח המוות הפתאומי, ממאנים להינחם; מובילים את בתם לקבורה במקום להובילה לחופה. הרב זילברשטיין, רב שכונת רמת אלחנן בבני ברק, מספר על חלום שחלמה אחותה בת ה-12 של הנפטרת, וחושף סיפור מדהים המבהיר את סיבת המוות המסתורית.

לפי דבריו של הרב זילברשטיין, האחות בת ה-12 חולמת את אחותה הנפטרת. והנה בחלומה הופיעה הנפטרת, אחזה בידה והובילה אותה ליער עבות. האחות הצעירה פסעה לצידה בצעדים חרישיים עד שהגיעו לספסל והתיישבו עליו. כעת גוללה הנפטרת בפני אחותה את סיבת פטירתה, סיפור שהחל עוד מימי מלחמת העולם השנייה.
"בפרוץ השואה הייתי ילדה קטנה", פתחה הנפטרת בדברים. "הוריי נתנו אותי למשמרת בידי גויים כדי שישמרו עליי, ולאחר גמר המלחמה הגויים לא החזירו אותי לעמי". הנפטרת מוסיפה ומספרת שהיא גדלה בין הגויים, אך כאשר הגיעה לגיל 19 התוודעה על דבר היותה יהודייה, בת לעם היהודי. "מיד עזבתי את הגויים וחזרתי לעמי. התחלתי לשמור תורה ומצוות, ואף נישאתי לתלמיד חכם וגרתי בבני ברק, ושם הקמתי משפחה לתפארת".

הנפטרת הגיעה לבית דין של מעלה ושם הוחלט שהיא זכאית לגן עדן, אך משום שהיא חיה במשך 19 שנה בין גויים, עליה לתקן את השנים האלו. כעת הציבו בפניה שתי אופציות: להזדכך בשמיים או לשוב לעולם הזה למשך 19 שנה לתיקון. הנפטרת העדיפה לשוב לעולם הזה בגלגול, ונולדה להורים ביישוב תפרח. בתום 19 השנים האלו הגיע תיקונה לסיומו. "וכשנגמר זמני, פרחה נשמתי כדי להגיע לעולם העליון שנקבע לי, וכל כך טוב לי כעת שאיני יכולה לתאר", סיכמה הנפטרת את דבריה ונעלמה כלעומת שבאה.
 

חלום אמת

האחות הצעירה סברה כי מדובר בחלום שווא ולא ייחסה אליו חשיבות יתרה, אולם החלום שב על עצמו שלוש פעמים. הנפטרת אף נתנה לה סימן לכך שהחלום אמיתי וחשפה בפניה פרטים שרק אביהן ידע עליהם: "לאחר ה'שבעה' אבינו נסע לקברי שבהר המנוחות, והיה לי כל כך טוב שאבי הגיע לשם ואמר עליי פרקי תהלים. ב'שלושים', אבינו החליט שהנסיעה מתפרח לירושלים לוקחת הרבה מאד זמן וזה ביטול תורה ולכן לא בא ל'שלושים'. אומנם מצד אחד היה לי טוב אילו היה בא לקברי, אך מצד שני אי גרימת ביטול תורה – היה לי למשיב נפש אפילו יותר מאשר כשבא לקברי בשבעה".
 
מעט נחמה

הרמזים המובהקים לכך שהחלום הוא חלום אמת הביאו את האחות הצעירה לספר את החלום להוריה. ההורים השתוממו מהחלום, ובפרט מהסימנים שהנפטרת נתנה, שאומתו על ידי האב. דבר החלום העניק מעט נחמה להורים הכואבים, שהבינו כי הכול בהשגחה פרטית וכי טוב לבתם בשמיים. הרב זילברשטיין הוסיף וציין עובדה נוספת שגרמה נחת רוח לאבי הנפטרת: "ההורים למדו מוסר השכל גדול על חשיבות לימוד התורה שמייחסים בשמיים לאביה, שזה דוחה עלייה לקבר, למרות שיש בזה נחת רוח לנשמה".
 

צפו בהסבריו המרתקים של הרב מנחם וייס בנושאים מהו חלום אמת ומתי לחשוש מחלומות?

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית למציאת זיווג בקרוב

תפילה למציאת זיווג לקריאה מהירה ונוחה. שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי. עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ. אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ. הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל.

סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה

עצה לעורר השמחה בעבודת ה’

נִגּוּן אֶחָד שֶׁל קְדֻשָּׁה שֶׁנִּכְנָס לַלֵּב מְעוֹרֵר וּמְרַגֵּשׁ וְעַד כְּדֵי דְּמָעוֹת שֶׁל דְּבֵקוּת בַּה'

סגולה לזכרון

"וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם... לְמַעַן תִּזְכְּרוּ..." 

עצה ליראת השם

חָשׁוּב מְאֹד לְהִתְבּוֹנֵן בְּהַנְהָגָתָם שֶׁל הַתַּנָּאִים וְהָאָמוֹרָאִים הַמּוּבָאִים בַּגְּמָרָא, וְכֵן לִקְרֹא מִתּוֹלְדוֹתֵיהֶם וְדֶרֶךְ עֲבוֹדָתָם שֶׁל גְּדוֹלֵי יִשְׂרָאֵל שֶׁהָיוּ בְּכָל דוֹר וָדוֹר

סגולת פרשת המן לפרנסה

זקוקים לפרנסה? לפניכם סגולה מיוחדת - פרשת המן לפרנסה. ישנה סגולה מיוחדת לומר את פרשת המן (שניים מקרא ואחד תרגום) ביום שלישי בשבוע שקוראים בו את פרשת בשלח
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |