חלומות

מצמרר: הנפטר התגלה בחלום ושאל: ’’מה עם הטלית?’’

בלילה שאחרי ההלוויה, חלמה הבת על אביה ששאל אותה שאלה אחת בלבד: "מה יהיה עם הטלית?" הסיפור שלא ישאיר אתכם אדישים


27/04/21 | ט"ו אייר התשפ"א
תהילים

עוד לא מחוברים לכל מה שיש לנו להציע? הצטרפו לכל הטוב שהכנו לכם ותישארו תמיד מחוברים! הקליקו כאן עכשיו >>>

 

סיפור מצמרר התפרסם ב"מוסף שבת קודש" של "יתד נאמן":
הרב אברהם גרטנר נפטר בערב יום כיפור, והלוויתו התקימה במוצאי היום הקדוש. בלילה שאחרי ההלוויה חלמה ביתו, גב' אייכנשטיין שהטלפון מצלצל, ואביה על הקו.

בשעת החלום היא שכחה שאביה כבר איננו, ועל כן ניהלה שיחה רגילה. היא התעניינה בשלומו ושאלה אם הוא צריך משהו. האב לא התייחס לשאלות, ורק שאל שאלה אחת: 'מה יהיה עם הטלית?' ובזה הסתיים החלום.

למחרת, במהלך ה'שבעה' סיפרה הבת את החלום, שהיה נראה בעיניה חסר משמעות, לאחיה. אך אחד האחים, הרב דב, החליט לבדוק את הנושא. הוא פנה אל אמו והתעניין באיזו טלית קברו את האב. (יצויין כי קיימים מנהגים על פיהם קוברים את הנפטר עם הטלית, בעוד מנהגים נוספים מחזירים את הטלית למשפחה לפני הקבורה, וקוברים רק עם התכריכים).

האלמנה סיפרה: "לפני תקופה קצרה אבא רכש לעצמו טלית חדשה ויקרה, אך היא הייתה כבדה ולא נוחה לשימוש, ולכן השתמש בטלית ששייכת לחתנו, הרב אהרן אונגר. כאשר התארגנו ללוויה חיפשו את הטלית החדשה על מנת לקוברו בה, אך בלחץ הזמן לא הצליחו למוצאה. באופן טבעי השתמשו עם הטלית בה השתמש בתקופה האחרונה, הטלית של חתנו".

הבן ששמע את הדברים נזעק: "כלומר, אבא נקבר בבגדים שאינם שלו. כעת מובן מה הטריד אותו בעולם האמת". הבנים פנו מיד לחתן, וקנו ממנו את הטלית לצרכו של המת.

השאלה המוזרה שנשאלה בחלום: "מה יהיה עם הטלית?" הפכה להגיונית ביותר לגבי קניית הטלית מהחתן עבור המנוח. יש לציין כי ה"מחנה אפרים" פוסק שגם למת יש קניין על דברים שהן לצורכו.

זכה הנפטר וניתנה לו רשות משמים לרדת ולתקן את עניין הטלית השאולה.

 

חוששים מחלום רע? מתקשים להרדם? נסו את זה >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא חלומות
X
  • © כל הזכויות שמורות