נס גלוי: כיצד זכו 26 בנות מעוכבות שידוך להינשא תוך פרק זמן קצר?

סיפור מדהים על ברכת רב צדיק ועל מסירות נפש של 26 בנות, שאינן דתיות, מכה גלים. מעשה מופלא המלמד אותנו על כוחה של הקרבה ומסירות נפש, כדברי חז"ל: "יגעת ומצאת תאמין"

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

הרב חיים זאיד שליט"א, רב שכונת פרדס כץ בבני ברק, גולל את המעשה המופלא. הוא מספר כי קבוצה של 26 בנות רווקות מעוכבות שידוך החליטה לערוך שבת התחזקות בירושלים. הקבוצה מנתה בנות מכל שכבות הגיל, בת 30 לצד בת 50. הרב התבקש לבוא עם משפחתו ולשבות עמן כדי למסור להן דברי חיזוק ועידוד. הרב ניאות לבקשה, אך לא לפני שהגיע לרבי דוד אבוחצירא לקבל ממנו עצה וברכה.
מה אומרים לבנות מעוכבות שידוך? כיצד ניתן לנסוך בהן תקווה ועידוד? השאלות הללו ניקרו בראשו של הרב זאיד, והוא קיווה למצוא תשובה לדבריו אצל הרב. רבי דוד אבוחצירא האזין לדבריו של הרב זאיד והעניק הבטחה מתמיהה, שכל הבנות יזכו להתחתן עוד השנה בתנאי שיוותרו על דבר אחד. הרב זאיד המשיך להאזין לדברי הרב בסקרנות, ממתין לשמוע מהו התנאי שבזכותו 26 בנות מעוכבות שידוך יזכו להתחתן עוד השנה.

"תאמר להן שאם הן רוצות להתארס עוד השנה, שיוותרו על מכשירי הטלפון החכמים והלא כשרים שלהן – אייפון ודומיו"

המשיך רבי דוד אבוחצירא ואמר כי התנאי ההכרחי להתקיימות ברכתו הנשגבה לנישואין הוא ויתור על מכשיר הטלפון החכם שברשותן. "תאמר להן שאם הן רוצות להתארס עוד השנה, שיוותרו על מכשירי הטלפון החכמים והלא כשרים שלהן – אייפון ודומיו", אמר רבי דוד אבוחצירא וחתם בזאת.

"איך מבקשים כזה דבר מנשים שאינן דתיות? "

הרב זאיד היה נבוך נוכח דברי הרב; אינו ידע כיצד עליו לגשת לבנות שאינן דתיות ולבקש מהן בקשה כזו. הרב נצר בליבו את דברי הרב וקיווה שיצליח לומר את הדברים לבנות. בסעודה הראשונה של שבת ניסה הרב זאיד למצוא את שעת הכושר המתאימה לבשר לבנות את דברי הרב, אך לא עלה בידו. כך חלפה גם הסעודה השנייה והסעודה השלישית, והרב מתקשה לומר את הדברים. עוד רגע השבת מגיעה לסיומה וכל אחת תחזור לביתה. הרב חש שהוא חייב לבצע את שליחותו ולהביא בפניהן את דברי הרב, כפי ששמע מפיו הקדוש. אם לא עכשיו, אימתי?
לאחר ההבדלה אזר הרב זאיד אומץ, אמר להן דבר תורה והטיל את הפצצה: "'בנות יקרות, יש לי הפתעה בשבילכן', וסיפרתי להן על הקורות אותי אצל המקובל הרב אבוחצירא." הבנות הביטו ברב המומות, ניתן היה לחוש את השקט המתוח באוויר. הרב זאיד המשיך והבטיח לבנות בשם הרב המקובל כי מי שתקבל על עצמה לוותר על המכשיר החכם שברשותה, תזכה עוד השנה להינשא כדת משה וישראל.

הדברים מחלחלים בליבן של הבנות והן נחושות בדעתן למסור נפש

לאחר רגעים ארוכים של דממה, ניגשה לרב הבת הראשונה. "פתאום ניגשה אחת הבנות והניחה על שולחני את המכשיר שלה", ציין הרב, והוסיף כי לפתע כל 24 הבנות אחריה ניגשו אליו והניחו את המכשירים שלהן על שולחנו. עיני הרב זאיד אורו לנוכח המחזה המדהים, אך באותה עת הבחין הרב באחת הנשים בקצה האולם שאחזה עדיין במכשירה, מסרבת להיפרד ממנו. הרב הבין כמובן את הקושי הגדול שהיא נמצאת בו ולא רצה להביך אותה.
הרב פנה לצאת לדרכו, נכנס למכוניתו והתכונן לשוב לביתו. לפתע נשמעו דפיקות מהוססות על חלון הרכב. "זו הייתה אותה בחורה, שהתגברה לבסוף על הקושי וביקשה אף היא להפוך לכלה השנה. כעת גם המכשיר שלה היה בתוך השקית שהכילה את כל שאר המכשירים הטמאים", סיפר הרב וחש כי משימתו הושלמה. כעת האמין באמונה שלמה שברכתו של הרב ודאי תישא פרי.
הרב החליט לשמח את רבי דוד ולבשר לו על המבצע, שאותו הכתיר כהצלחה מסחררת כנגד כל הסיכויים. "נכנסתי לרב עם שקית האייפונים, והרב התרגש מאוד ובירך את כל הבנות שבזכות ההקרבה ומסירות הנפש שלהן, יזכו להתארס עד ט"ו באב".

הנס מתרחש

ברכתו של הרב ומסירות הנפש של הנשים הסעירו את השמיים, וכך התרחש הנס המופלא: "25 בנות התארסו עד י' באב, והבת שהתמהמה עם מסירת המכשיר שלה, לא זכתה לזה עד אז. אבל זכתה לבסוף, כשבליל ט"ו באב התארסה, והרב אבוחצירא בכבודו ובעצמו נאות להשתתף באירוסיה". סיפור מעורר השתאות על מסירות נפש וניסים.

 

צפו בשיעור נפלא בנושא נס וטבע מפי הרב יובל הכהן אשרוב שליט"א

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (90 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אביב גפן: "עזבו את בני ברק, הם לא אשמים"

במגזר הכללי אביב גפן הוא דמות מוכרת מתחום השירה שקנתה את פרסומה גם בזכות התבטאויות שנויות במחלוקת לאורך השנים, מגיפת הקורונה הובילה אותו שוב להתבטא באופן שנוי במחלוקת והפעם על המגזר החרדי אשר במשך שנים נתפס אצלו באופן שלילי

נס רפואי -שב להכרה שבוע לאחר שהוכש על ידי נחש

שבועיים לאחר שאושפז בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מורדם ומונשם עקב הכשת נחש, נראה כי תלמיד הישיבה רפאל חיים מנחם מנדל פוגל חזר לאיתנו והוא צפוי להשתחרר מבית החולים בקרוב. לאביו של רפאל חיים מנחם מנדל אין ספק כי התפילות הן שהובילו להחלמתו הפלאית של בנו

"גם אם בנותינו היו יכולות להיוולד מחדש, לא היינו רוצים שהן תהיינה אחרות"

הסיכוי ללידת תאומים זהים עם תסמונת דאון הוא אחד למיליון, הזוג ג'ודי ומאט פרי גילו זאת כשהרופא שלהם בישר להם: מזל טוב אתם בהריון עם תאומות, לשתיהן יש תסמונת דאון. מאז עסוקים השניים בהפרכת המיתוסים השליליים הנלווים לתסמונת

מלאך שהציל מאות אנשים: ראיון עם הרב ישעיהו הבר זצ"ל, שנערך לפני פטירתו

הוא עבר השתלת כליה בעבר, ומאז מדובר בפרויקט חייו. הרב ישעיהו הבר, יו"ר ארגון "מתנת חיים", בשיחה מרתקת על תקופת המחלה, על ההחלמה ועל ההחלטה הנועזת להקמת ארגון שמטרתו לעודד מודעות להשתלות כליה. אז מה מביא אדם מן השורה להקים ארגון מהפכני להצלת חיים? ראיון מעורר השראה

הכל מאת השם

הסיפורים הבאים לקוחים מן הספר "מנורת המאור", הספר "מבחר הפנינים" ומדברי בעל הנתיבות שלום מסלונים, ועיקרם אמונה שהכל מהשם יתברך

פלישת דובי הקוטב

לעיירה קטנה השוכנת באזור הארקטי ברוסיה פלשו 56 דובי קוטב רעבים והתושבים הכריזו על מצב חירום

אנחנו אור לגויים

מדינת ישראל מקדישה זמן ומאמצים לסייע לאנשים במוקדי אסון רבים ברחבי העולם, והדברים מטביעים חותם

"זה נס שאני כאן"

אם לשניים התעוררה לאחר שהייתה בתרדמת 7 חודשים והרופא הציע למשפחתה לנתק אותה מהמכשירים

סגולות נבחרות


סגולה לזכרון

"וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם... לְמַעַן תִּזְכְּרוּ..." 

סגולה לכל צרה

וְהוּא בָּדוּק וּמְנֻסֶּה, וְסִפּוּרִים רַבִּים יִתְהַלְּכוּן בֵּין הַנּוֹשָׁעִים שֶׁסִּפְּרוּ וְעוֹד יְסַפְּרוּ עַל יְשׁוּעָתָם בְּדֶרֶךְ נֵס וָפֶלֶא בְּקַבָּלַת אֲמִירַת "הַלֵּל הַגָּדוֹל" - נִשְׁמַת כָּל חַי בַּעֲשָׂרָה בְּנֵי אָדָם

פרקי תהילים סגוליים - תפילה לרפואה

תפילה לרפואה, עבור כל מי שנזקק לרפואה שלמה. "יְיָ יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ יְיָ יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם".
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |