לא תאמינו אילו תכונות ריפוי טמונות במלפפונים חמוצים

מלפפונים חמוצים נמצאים כמעט בכל בית. רשימת היתרונות הבריאותיים שהם עשויים לספק לכם תשכנע אתכם בוודאי להוסיף אותם לתפריט היומי. הרשימה המלאה בכתבה שלפניכם

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

תהליך החמצת המלפפונים החמוצים מכונה "תסיסה הומולקטית". תהליך זה גורם להיווצרותה של פרוביוטיקה טבעית, המעניקה לגופנו חיידקים טובים התורמים לבריאותנו בתחומים רבים. כיום ניתן למצוא תוספי פרוביוטיקה רבים ברשתות השיווק, אך לא כדאי לוותר על המקור הטבעי של החיידקים הטובים – הירקות הכבושים. לפניכם רשימת יתרונות בריאותיים שאתם יכולים לזכות להם על ידי הוספת מלפפונים חמוצים לתפריט היומי שלכם.

סיוע בהרזיה

בשנת 2014 פורסם מחקר בכתב עת בריטי שהצביע על כך שמזונות פרוביוטיים, כמו מלפפונים חמוצים, מסייעים בירידה במשקל בשל תרומתם של החיידקים הטובים במעיים. החוקרים ביקשו לבדוק את השפעתם של תוספי פרוביוטיקה על נשים וגברים בעלי עודף משקל למשך 24 שבועות. תוצאות המחקר הצביעו על ירידה במשקל בקרב הקבוצה שצרכה תוספי פרוביוטיקה.

איזון מערכת העצבים

נוכחותם של חיידקים פרוביוטיים תורמת לחיזוק מערכת העיכול. מחקרים רבים מוכיחים כי על חיידקי המעיים יש השפעה ניכרת על התפתחות המוח, ועל כן לחיידקים טובים במערכת העיכול יש תפקיד חשוב בשמירה על איזון מערכת העצבים ובשמירה על בריאות הנפש.

שיפור מראה העור

אף העור שלכם יכול ליהנות מפרוביוטיקה. על פי מחקר שפורסם בכתב העת Beneficial Microbes נמצא כי חיידקים טובים במעיים משפרים את מראה העור. פרוביוטיקה נלחמת ברדיקלים חופשיים ומאיטה את תהליכי ההזדקנות, היא תורמת למראה עור נקי, רך וזוהר. כמו כן פרוביוטיקה נבחנה כמסייעת בטיפול בסבוריאה ובאקנה.

מניעת מחלת הפרקינסון

הקשר בין מחלקת הפרקינסון למעיים בריאים כבר היה ידוע זמן רב ברפואה, ומחקר שנערך באוניברסיטת אלבמה בשנת 2017 הוכיח את הטענה הזו. החוקרים השוו את בדיקותיהם של חולי פרקינסון לעומת בדיקותיהם של נבדקים בריאים. הממצאים הוכיחו כי אוכלוסיית חיידקי המעיים בקרב חולי פרקינסון לא הייתה מאוזנת לעומת קבוצת הביקורת, שלה היו יותר חיידקים ידידותיים.

מניעת מחלת סרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס הוכרז כגורם השני לתמותה הקשורה לסרטן, על כן חוקרים רבים שוקדים על מציאת פתרונות למניעת התפשטות המגיפה. מחקרים שבוצעו על בעלי חיים הראו כי צריכת תזונה עשירה בפרוביוטיקה מסייעת במניעת מחלת סרטן המעי הגס.

סיוע בהפחתת תסמיני קנדידה

פרוביוטיקה שנלקחה ממלפפונים חמוצים הוכחה כמסייעת בהפחתת תסמיני הקנדידה. מחקר של האקדמיה הרפואית הצבאית בבולגריה בחן את השפעתו של טיפול פרוביוטי לקנדידה. תוצאות המחקר הראו כי הקבוצה שקיבלה טיפול פרוביוטי החלימה מהר יותר מקבוצת הביקורת, ואף הטיפול הפרוביוטי סייע במניעת הישנות הקנדידה.

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (87 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

מלפפון חמוץ

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המציאות עולה על כל דמיון

יש אירועים המתרחשים במציאות שהדמיון האנושי לא יכול ליצור, כזה הוא סיפורם של ג'סיקה גומז וארון ביירוס מארצות הברית

הקב"ה לא חייב לתת לך

"אם את תעשי למען אנשים מה שאת לא חייבת, מן השמים יעשו אתך מה שלא חייבים לך" אמר הרה"ג שלמה זלמן אויערבך

נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

סגולות נבחרות


סגולה לבנים צדיקים

זֶה שֶׁמְּזַכֶּה הָרַבִּים לְשֵׁם שָׁמַיִם, מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה יִזְכֶּה לְבָנִים צַדִּיקִים

תהילים להצלחה בניתוח - פרקים סגוליים

לפניך תפילה להצלחה בניתוח + פרקי תהילים עוצמתיים. אנא ה' בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש. ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפאות אנוש עד דכא, עד דכדוכה של נפש

5 סגולות למציאת חן אמיתי בעיני הזולת

על האדם להרבות בתפילה ותחנונים, כמו גם בסגולות שונות – כדי לזכות לחן אמיתי, חן של קדושה, חן שניתן כעזרה מן השמיים ומפלס את הדרך בכל ענייני העולם הזה, כדוגמת מציאת הזיווג, שלום בית, מקום עבודה (פרנסה) ועוד
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |