סגולה עצומה לל"ג בעומר מהבן איש חי

בדרך לחלאקה עם הילד? קבלו תפילה חזקה במיוחד

צפו בשידור החוזר ממעמד סיום התהילים בציון רבי מאיר בעל הנס עם המקובל הרב בצרי

הכי מסוגל לישועות: ביום הקדוש, במקום הקדוש - והשם שלכם יהיה שם!

ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

מגזין תהילים

שהמראה התמים לא יטעה אתכם: הצמח הזה רעיל והוא נמצא כמעט בכל מקום

שיח תמים למראה בעל עלים ירוקים ופרחים ורודים או לבנים מתנשא לעין כול כמעט בכל פינה בארץ, אולם מעטים בלבד מכירים את הסכנה הטמונה בו – חומר רעיל הנמצא בעליו עלול לגרום למוות תוך 24 שעות


03/08/19 | ב' אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

 

פרדי סלפיתי, בן 13 מירושלים, לקה לפני כשנתיים בדום לב לאחר שהכניס לפיו עלה מצמח הרדוף הנחלים. מדובר בצמח הקיים במקומות רבים בארץ, שיח תמים למראה בעל עלים ירוקים ופרחים ורודים או לבנים. את הצמח הזה ניתן לראות בגני שעשועים, בגינות ציבוריות, בפארקים ובבתי ספר. בבית ספרו של פרדי צמח השיח הזה, והכנסת העלים לפיו גרמה להרעלה קשה אשר הובילה לאי-ספיקת חמצן ולפגיעה מוחית.

כאשר חותכים את הצמח, גבעוליו ועליו מפרישים שרף חלבי רעיל ביותר הנקרא "אולאנדריון". כדי לסבר את האוזן על הסכנה הטמונה בצמח הזה, די להבין כי מענפיו היבשים מפיקים אבקה המיועדת להרעלת מזיקים ועכברים. על ההורים להזהיר את ילדיהם ולשמור עליהם, ובפרט על פעוטות הטועמים כל דבר.

"לעיתים מדובר במקרים של חיים ומוות"

הרעלות קשות נוספות התרחשו לאחר מגע עם הצמח. מקרה מצער נוסף אירע בשנת 2012, כאשר אושפז במחלקת טיפול נמרץ תינוק קטן לאחר שהכניס לפיו חתיכת עלה מהרדוף הנחלים. ד"ר זילכה, רופא בכיר במחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית חולים "הדסה עין כרם", מתריע מפני מגע עם כל חלקי הצמח ומציין כי יש לפנות מיד לטיפול רפואי במקרה של הכנסת הצמח לפה.

גם הוד אריאל, פעוט בן שנה מיפו, טייל עם הוריו ליד ביתם ובתמימות, כמנהגם של תינוקות, קטף מעלי הצמח הרעיל והחל ללעוס אותם. תסמיני ההרעלה ניכרו בפעוט ואימו מיכל שמחוביץ' הבינה כי מדובר בהרעלה ומיד התעשתה: "אני מחזיקה מגדיר צמחים בבית, ומהר מאוד הבנתי שמדובר בצמח רעיל מאוד. מיד נסעתי עם בני לבית חולים 'וולפסון', כשבתוך התיק שלי עלי הצמח שלעס ומגדיר הצמחים".

הוד אריאל קיבל טיפול נגד הרעלה, אשר עליו מספר ד"ר ציון חורי, מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית חולים "וולפסון": "מנגנון הרעל בצמח ההרדוף דומה לזה הקיים בתרופה דיגוקסין, הנפוצה בתחום הקרדיולוגיה. במינון יתר יש לה פוטנציאל רעיל לגוף. לכן ביצענו במהירות שטיפה של הקיבה ווידאנו שלא נשאר חומר רעיל פעיל בקיבתו של הוד אריאל".

בחסדי שמיים הפעוט התאושש וחזר לביתו. אימו מיכל שמחוביץ' פנתה בקריאה נרגשת להורים: "אני רוצה לפנות לכלל ההורים בישראל, לעורר את תשומת ליבם לנושא הזה. לעיתים מדובר במקרים של חיים ומוות, חלילה. חשוב להיות ערניים".

מעניין לציין כי ההרדוף נידון בגמרא כאפשרות לשמש אחד מארבעת המינים (בבלי, סוכה, ל"ב ע"א),אך נפסל מאחר שהוא "עשוי לסם המוות", כדברי רש"י במקום.

 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מגזין תהילים

בזכות תענית דיבור ואמירת תהילים: "הרופאים לא האמינו ועמדו משתאים"

מגזין תהילים

"יום לאחר מכן, נערכה לתינוק בדיקת לב, והקרדיולוג לא הפסיק להתפעל" – בזכות האמונה והקבלה הטובה

מגזין תהילים

מצמרר: כמה יתרמו לעילוי נשמתכם לאחר מותכם?

מגזין תהילים

לאתר מוקד תהילים ארצי דרוש/ה משכתב/ת תוכן

מגזין תהילים

"מי שישיג 300,000 ש"ח יזכה לרכוש את הדירה!"

מגזין תהילים

הרב ניגש לבחור והציע לו עסקה מעניינת...

מגזין תהילים

מרגש: המום בלב התינוקת נעלם כלא היה

מגזין תהילים

הבן נדהם משאלתה של אימו: "מה דעתך לדחות את החתונה?"

מגזין תהילים

באותו רגע שלף האב את כרטיס האשראי שלו...

מגזין תהילים

"אם לא אקבל טיפול מיידי, אסיים את חיי..."

מגזין תהילים

מדהים: בחר לשמח חתן יתום, והכל התהפך לטובה...

מגזין תהילים

מזעזע: חשב שהציל ילדה קטנה, האמת התגלתה לאחר 20 שנה...

מגזין תהילים

מפחיד: מה מנע מבני הזוג להפוך להורים שנים רבות?

מגזין תהילים

"לפתע נכנסו שני שומרים חמושים באקחים שלופים..."

מגזין תהילים

ניצל ממות בטוח בזכות רגע אחד...

עוד מאמרי תוכן בנושא מגזין תהילים

X
  • © כל הזכויות שמורות