"המתפלל על שונאו נענה תחילה"

איזו עצה מפליאה נתן הרב מקוברין לאדם שבא לבקש ממנו ברכה לפרנסה?

05/01/19 | כ"ח טבת התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

באחד הימים הגיע חנווני אל רבי משה מקוברין זיע"א, והתאונן על מיעוט פרנסתו: "כבוד הרב, פרנסתי דלה מאד, בעוד שלשכני החנווני המוכר את אותה הסחורה יש פרנסה בשפע".

 

אמר לו הרב מקוברין: "אל דאגה, תהיה לך פרנסה ברווח, אולם היא תגיע רק כשתודה להשם יתברך על הפדיון הרב של שכנך החנווני, ותאמר 'ברוך השם שנתן ליהודי פרנסה ברווח'. אומנם בתחילה יהיה קשה לך לומר זאת, אך כשתרגיל את עצמך לכך, תאמר זאת בלב שלם, כמו שנאמר 'בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ לַעֲשֹׂתוֹ', קודם בפיך ואחר כך בלבבך".

 

קשיי הפרנסה מביאים איתם תסכול ודאגות רבות, מציאת העבודה, רדיפה אחרי מקורות פרנסה יוצרים לעיתים מתח נפשי רב וקנאה באחר שמצליח. לפעמים אדם אחר זכה במכרז במקומנו, פתח חנות מצליחה לידנו, התקבל לעבודה שאנו כל כך חשקנו, ואנו, מנסים להאמין, לבטוח, אולם לעיתים המרירות יוצרת בנו שנאה לאדם שהצליח, לזה ש"חטף" לנו את מקור הפרנסה.

 

רבי משה מקוברין נתן לנו סגולה לפרנסה, סגולה שלא רק תפתח לנו שערי שמים אלא תלמד אותנו לאהוב את האחר, לאהוב אפילו את ה"אויב" שלנו - להודות לבורא על שנתן לאדם אחר פרנסה ברווח, להתפלל עליו שיצליח וירווה נחת.

 

אילו האדם האחר היה הבן שלך, חברך הטוב ביותר, לא הייתי שמח בשבילו? לכך כל אדם צריך לשאוף להגיע. הדבר כלל לא פשוט אך אמונה אמיתית שהפרנסה היא רק מהבורא תיתן לנו ואפילו במעט מרגוע.

 

ציווה רבי יחיאל מיכל מזלאטשוב זיע"א לבניו: "התפללו בעד שונאיכם שיהיה להם טוב, כסבורים אתם שאין זו עבודת השם? זוהי עבודה יותר מכל תפילה". אם אתה מודה לבורא על הצלחת האחר, שמח בהצלחתו, מתפלל עליו גם אם הוא השונא שלך, בורא עולם לא יחסיר ממך הדבר, הוא ייתן לך את המגיע לך.

 

מי שאוהב את בן המלך ושמח בהישגיו לבטח ייתן לו המלך כל צרכיו, אם אנו נשמח בהצלחת האחר, בהישגיו של בנו של הבורא, לבטח הקב"ה ייתן לנו שפע רב, ברכה והצלחות רבות...

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". לרכישת הספר השני של "החיזוק היומי" יש ליצור קשר בטלפון - 0525581133

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (150 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית למציאת זיווג בקרוב

תפילה למציאת זיווג לקריאה מהירה ונוחה. שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי. עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ. אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ. הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל.

סגולה לפרנסה טובה

מתוך ספר שערי דמעה - תפילה לפרנסה טובה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

סגולה למי שרגליו כואבות

וַיֶּחֱלֶא אָסָא... בְּרַגְלָיו עַד-לְמַעְלָה חָלְיוֹ וְגַם-בְּחָלְיוֹ לֹא-דָרַשׁ אֶת-ה' כִּי בָּרֹפְאִים... 

סגולה לתקן האדם עצמו מכל גלגוליו

אָמְרוּ לִפְנֵי הַקָבָּ"ה רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם עַד מָתַי קֵץ הַפְּלָאוֹת, וּמַה יְהֵא הַתַּכְלִית מֵאִתָּנוּ לְהַחְזִירֵנוּ אֶל זֶה הָעוֹלָם פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר, וּלְוַאי יְהֵא הַתַּכְלִית מֵאִתָּנוּ לְהַחְזִירֵנוּ אֶל זֶה הָעוֹלָם פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר וּבִלְבַד שֶׁיִּתַּקְּנוּ

תפילה סגולית לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |