"המתפלל על שונאו נענה תחילה"

איזו עצה מפליאה נתן הרב מקוברין לאדם שבא לבקש ממנו ברכה לפרנסה?

05/01/19 | כ"ח טבת התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

באחד הימים הגיע חנווני אל רבי משה מקוברין זיע"א, והתאונן על מיעוט פרנסתו: "כבוד הרב, פרנסתי דלה מאד, בעוד שלשכני החנווני המוכר את אותה הסחורה יש פרנסה בשפע".

 

אמר לו הרב מקוברין: "אל דאגה, תהיה לך פרנסה ברווח, אולם היא תגיע רק כשתודה להשם יתברך על הפדיון הרב של שכנך החנווני, ותאמר 'ברוך השם שנתן ליהודי פרנסה ברווח'. אומנם בתחילה יהיה קשה לך לומר זאת, אך כשתרגיל את עצמך לכך, תאמר זאת בלב שלם, כמו שנאמר 'בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ לַעֲשֹׂתוֹ', קודם בפיך ואחר כך בלבבך".

 

קשיי הפרנסה מביאים איתם תסכול ודאגות רבות, מציאת העבודה, רדיפה אחרי מקורות פרנסה יוצרים לעיתים מתח נפשי רב וקנאה באחר שמצליח. לפעמים אדם אחר זכה במכרז במקומנו, פתח חנות מצליחה לידנו, התקבל לעבודה שאנו כל כך חשקנו, ואנו, מנסים להאמין, לבטוח, אולם לעיתים המרירות יוצרת בנו שנאה לאדם שהצליח, לזה ש"חטף" לנו את מקור הפרנסה.

 

רבי משה מקוברין נתן לנו סגולה לפרנסה, סגולה שלא רק תפתח לנו שערי שמים אלא תלמד אותנו לאהוב את האחר, לאהוב אפילו את ה"אויב" שלנו - להודות לבורא על שנתן לאדם אחר פרנסה ברווח, להתפלל עליו שיצליח וירווה נחת.

 

אילו האדם האחר היה הבן שלך, חברך הטוב ביותר, לא הייתי שמח בשבילו? לכך כל אדם צריך לשאוף להגיע. הדבר כלל לא פשוט אך אמונה אמיתית שהפרנסה היא רק מהבורא תיתן לנו ואפילו במעט מרגוע.

 

ציווה רבי יחיאל מיכל מזלאטשוב זיע"א לבניו: "התפללו בעד שונאיכם שיהיה להם טוב, כסבורים אתם שאין זו עבודת השם? זוהי עבודה יותר מכל תפילה". אם אתה מודה לבורא על הצלחת האחר, שמח בהצלחתו, מתפלל עליו גם אם הוא השונא שלך, בורא עולם לא יחסיר ממך הדבר, הוא ייתן לך את המגיע לך.

 

מי שאוהב את בן המלך ושמח בהישגיו לבטח ייתן לו המלך כל צרכיו, אם אנו נשמח בהצלחת האחר, בהישגיו של בנו של הבורא, לבטח הקב"ה ייתן לנו שפע רב, ברכה והצלחות רבות...

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". לרכישת הספר השני של "החיזוק היומי" יש ליצור קשר בטלפון - 0525581133

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (150 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לכשפים וקשרים

מי שחושב שעשו לו כישוף או קללה, רחמנא ליצלן, בדקנו איך וכיצד להנצל מכשפים שעשו לו?

פרק שירה 40 יום

סגולת פרק שירה שירת הבריאה, לקרוא במשך 40 יום. היכנסו ותקבלו תזכורת יומית למייל שלכם, לקריאה רצופה במשך 40 יום

סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה

סגולה גדולה מבעל המתוק מדבש

סגולה לזיווג הגון, לפרנסה, לזרע של קיימא, לרפואה ולכל הישועות - לומר 13 פעם מזמור יג בתהילים במשך 13 יום ותקובל בקשתו והיינו 13x13x13
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |