כיצד ניתן להגיע לראש "רשימת הפניות" של הקב"ה?

בורא עולם שומע את תפילתה של כל בריה, אולם אם רוצים אנו שהוא יטה אוזן ויכניס את תפילתנו אל תחילת רשימת הפניות – נטה אף אנו אוזן לאחר

11/02/19 | ו' אדר א' התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

באחד הימים נדחק קהל רב כדי לשמוע דבר תורה מפי הרבי מאפטא. עמד הרבי ואמר: "לשווא אתם נדחקים, מי שצריך לשמוע – ישמע גם מרחוק, ומי שאינו צריך לשמוע, גם אם יתקרב לא ישמע דבר..."

 

רבים מאיתנו גומלי חסדים עם האחרים, הן בממון והן במעשים, חסדים שעימהם נוכל לנחול שני עולמות. אולם יותר מממון ועשייה, נטה אוזן למצוקתם, ניתן להם "זמן איכות" ולא נהיה חסרי סבלנות.

 

על זה אמר רבי יצחק שרים: "גמילות חסדים שיעשה בממונו עם העניים להאכילם ולהשקותם כפי יכולתו, יצמצם מעצמו וייתן לעניים. בזה יזכה לחיי עולם הבא. ומלבד זה שיעשה גמילות חסדים בממונו עם העני, גם צריך להאריך אפו עימו ולשמוע כל דבריו ולהיות מצר ומצטער בצרתו בפניו, וכל זמן שהוא מדבר עימו יטה אוזנו, ואל יאמר 'די לך במה שדיברת כי הבנתי את כוונתך', אלא יהיה חביב עליו כבן שמדבר לפני אביו" ("מוסר חכמים").

 

על זה ניתן לרמוז מדבריו של הרבי מאפטא – "מי שצריך לשמוע ישמע" – מי שרוצה לשמוע את האחר, מטה אוזן, מקשיב ומנסה לעזור – "ישמע", מי ישמע? בורא עולם ישמע גם אותך, יטה אוזנו, ויחפש כיצד לעזור לך. אך חלילה "מי שאינו צריך לשמוע" – מי שאינו שומע, שממאן לתת יד – "לא ישמע", לא ישמע אותו בוראו גם אם ממש יתקרב אליו.

 

בורא עולם שומע את תפילתה של כל בריה, אולם אם רוצים אנו שהוא יטה אוזן ויכניס את תפילתנו אל תחילת רשימת הפניות, נטה אף אנו אוזן לאחר, נהיה מעט יותר סבלנים, נקשיב, נצטער במצוקתו ונשמח בשמחתו, נהיה גומלי חסדים, טובים, מקשיבים ועושים.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (148 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לעושר

"כִּי מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד" וְהֶעָשִׁיר הֲרֵי שֶׁהוּא מְכֻבָּד - מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה

סגולה להצלחה בטסט

ריבונו של עולם, הריני עומד לפני מבחן בנהיגה. עזרני להיות מרוכז במבחן ולנהוג בדרך נכונה. כולל תהילים פרק נז ותהילים פרק קח

פרק שירה 40 יום

סגולת פרק שירה שירת הבריאה, לקרוא במשך 40 יום. היכנסו ותקבלו תזכורת יומית למייל שלכם, לקריאה רצופה במשך 40 יום

סגולה לכל הישועות: פתח אליהו הנביא. לפניך הנוסח המלא

סגולה נפלאה לכל נושא ועניין, פתיחת אליהו הנביא קודם התפילה - פָּתַח אֵלִיָּהוּ (הנביא זכור לטוב) וְאָמַר, רִבּוֹן עָלְמִין דְּאַנְתְּ הוּא חָד וְלָא בְחֻשְׁבָּן, אַנְתְּ הוּא עִלָּאָה עַל כָּל עִלָּאִין, סְתִימָא עַל כָּל סְתִימִין, לֵית מַחֲשָׁבָה תְּפִיסָא בָךְ כְּלָל...
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |