כיצד ניתן להגיע לראש "רשימת הפניות" של הקב"ה?

בורא עולם שומע את תפילתה של כל בריה, אולם אם רוצים אנו שהוא יטה אוזן ויכניס את תפילתנו אל תחילת רשימת הפניות – נטה אף אנו אוזן לאחר

11/02/19 | ו' אדר א' התשע"ט

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

באחד הימים נדחק קהל רב כדי לשמוע דבר תורה מפי הרבי מאפטא. עמד הרבי ואמר: "לשווא אתם נדחקים, מי שצריך לשמוע – ישמע גם מרחוק, ומי שאינו צריך לשמוע, גם אם יתקרב לא ישמע דבר..."

 

רבים מאיתנו גומלי חסדים עם האחרים, הן בממון והן במעשים, חסדים שעימהם נוכל לנחול שני עולמות. אולם יותר מממון ועשייה, נטה אוזן למצוקתם, ניתן להם "זמן איכות" ולא נהיה חסרי סבלנות.

 

על זה אמר רבי יצחק שרים: "גמילות חסדים שיעשה בממונו עם העניים להאכילם ולהשקותם כפי יכולתו, יצמצם מעצמו וייתן לעניים. בזה יזכה לחיי עולם הבא. ומלבד זה שיעשה גמילות חסדים בממונו עם העני, גם צריך להאריך אפו עימו ולשמוע כל דבריו ולהיות מצר ומצטער בצרתו בפניו, וכל זמן שהוא מדבר עימו יטה אוזנו, ואל יאמר 'די לך במה שדיברת כי הבנתי את כוונתך', אלא יהיה חביב עליו כבן שמדבר לפני אביו" ("מוסר חכמים").

 

על זה ניתן לרמוז מדבריו של הרבי מאפטא – "מי שצריך לשמוע ישמע" – מי שרוצה לשמוע את האחר, מטה אוזן, מקשיב ומנסה לעזור – "ישמע", מי ישמע? בורא עולם ישמע גם אותך, יטה אוזנו, ויחפש כיצד לעזור לך. אך חלילה "מי שאינו צריך לשמוע" – מי שאינו שומע, שממאן לתת יד – "לא ישמע", לא ישמע אותו בוראו גם אם ממש יתקרב אליו.

 

בורא עולם שומע את תפילתה של כל בריה, אולם אם רוצים אנו שהוא יטה אוזן ויכניס את תפילתנו אל תחילת רשימת הפניות, נטה אף אנו אוזן לאחר, נהיה מעט יותר סבלנים, נקשיב, נצטער במצוקתו ונשמח בשמחתו, נהיה גומלי חסדים, טובים, מקשיבים ועושים.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (148 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפרנסה - מקוצר

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך

תפילה סגולית להצלחה

לפניכם תפילה להצלחה בתהילים - לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם, בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה. חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי, וּבְצֵל-כְּנָפֶיךָ אֶחְסֶה עַד יַעֲבֹר הַוּוֹת
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |