אל תתבייש במי ובמה שאתה

אֵיזֶהוּ חָכָם? – הַלּוֹמֵד מִכָּל אָדָם, הרב לקח את תלמידיו לסיור בשוק והראה להם מה הם יכולים ללמוד מכל מי שפגשו בדרך

22/04/19 | י"ז ניסן התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

 

בעיר אחת התגורר רב גדול בתורה. תלמידים רבים למדו בבית מדרשו, והרב הרביץ בהם תורה ודעת.

 באחד הימים אמר הרב לתלמידיו כי ברצונו לצאת יחד עימם לטייל בשוק. תמהו התלמידים על כך ושטחו בפניו את תמיהתם, אולם הרב נותר איתן בדעתו.

 כשהגיעו אל השוק ראו סבלים בעלי כח הנושאים משאות כבדים בדרכם לחנויות השוק. "ראו את הסבלים הללו" אמר הרב, "מוסר גדול יש ללמוד מהם! הם נושאים משא כבד עד שקומתם נכפפת, אין הם משגיחים בחום או בקור, את עבודתם הם מבצעים... כך הם עמלים כל היום כולו בכל יום. גם אנו, אל לנו להתחשב במאמץ, בחום או בקור. אל לנו להתרפות מעמל התורה אף לא לרגע אחד".

 המשיכו הרב ותלמידיו והגיעו אל בית מסחר. הסוחר היה שקוע בספרי חשבונותיו. על השולחן שלפניו הייתה מונחת צלחת אוכל, אולם הוא לא נגע בה כלל אלא היה טרוד בחישובים ובמספרים. בנו של הסוחר הסב את תשומת ליבו ואמר: "אבא, האוכל כבר קר, מדוע אינך אוכל?" "כשלוש שעות אני מתייגע למצוא היכן יש טעות בחשבונות, חסרים לי שני זהובים...". "רואים אתם תלמידיי" אמר הרב, "הסוחר הזה נעשה עבד לממונו. הוא נותר בלא אכילה ושתיה, מכופף את ראשו שלוש שעות כדי למצוא טעות של שני זהובים! אף אנו, כשאנו מתייגעים בהבנת הסוגיה עלינו לשקוע בכך בכל מאודנו עד שלא נבחין בכלל באוכל או במשקה, ובלבד שיבוא הדבר על הסברו הראוי והנכון! זהו עמל התורה!"

 המשיכו הרב ותלמידיו והבחינו בקבוצת ילדים משתובבים במשחק שלהם. היו בהם שקפצו בשלולית, היו שהתפלשו בעפר."ראו את הילדים הללו, הם עושים מה שליבם חפץ ואין הם מתביישים כלל מפני המלעיגים עליהם. אף אנו, כעוסקים בתורה ובמצוות כחפצינו, אל לנו להתבייש מפני המלעיגים עלינו!" סיים הרב (הרב יוסף חיים).

 יש פעמים בהן אנו מתביישים במעשינו, בעבודה שלנו, במקום מגורים, בכיפה החדשה שמעטרת את ראשינו לראשונה, בחצאית או בכיסוי ראש שזה עתה זכינו לו. הבושה מהסביבה, ממה שיאמרו, איך יסתכלו עלינו, לעיתים לא נותנת לנו להתקדם, לעשות את מה שנכון עבורנו, ואנו נשארים באותו המצב.

 אמר רבי יוסף חיים: "את מעשיך תעשה כמו סבל, סוחר וילד - לא להרפות, לא משנה באיזה מצב אתה נמצא, להתייגע, לא להתייאש, ולא להתבייש". תמשיך במסע שלך לעבר האמת, אל תיפול עקב תקופה לא טובה, אל תצא מן הדרך, אל תתן לסביבה שלך להפריע לך, פשוט עשה את מה שליבך מורה, לך עם האמת שלך, עם האמת של הנשמה שלך.

 יש רבים וטובים שנפלו בגלל הסביבה, בגלל יאוש, או עקב תקופות שפלות, תהיה חזק בדרך שלך, תתרומם ותרים אחרים בתקופות אפורות, תישא את מסע האמת על כתפיך, תקריב מעצמך, ותזכה לסיוע מהשמים, מכתף רחבה, מאבא שירים אותך בידיו ויכוון אותך אל הדרך הכי נכונה וטובה בשבילך.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (3 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני השינה

תפילה לחלומות טובים ולשינה רגועה. בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינַי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפַּי וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן. קריאת שמע על המיטה

סגולה לפרנסה ותפילה

מחפשים תפילה לפרנסה? לפניכם תפילה לפרנסה מתוך "שערי דמעה" וסגולות לפרנסה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה

תפילה סגולית לפני הטבילה

תפילה מומלצת לפני הטבילה במקווה. רבונו של עולם, גלוי וידוע לפניך שקיימתי מצותך בשמירת ימי נידות וספרתי שבעה נקיים

סגולה לתקן האדם עצמו מכל גלגוליו

אָמְרוּ לִפְנֵי הַקָבָּ"ה רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם עַד מָתַי קֵץ הַפְּלָאוֹת, וּמַה יְהֵא הַתַּכְלִית מֵאִתָּנוּ לְהַחְזִירֵנוּ אֶל זֶה הָעוֹלָם פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר, וּלְוַאי יְהֵא הַתַּכְלִית מֵאִתָּנוּ לְהַחְזִירֵנוּ אֶל זֶה הָעוֹלָם פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר וּבִלְבַד שֶׁיִּתַּקְּנוּ

סגולות לרפואה

רפואת האדם מאת ה' יתברך ובכוח עשיית מצוות ומעשים טובים למשוך הארה ורפואה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |