אל תתבייש במי ובמה שאתה

אֵיזֶהוּ חָכָם? – הַלּוֹמֵד מִכָּל אָדָם, הרב לקח את תלמידיו לסיור בשוק והראה להם מה הם יכולים ללמוד מכל מי שפגשו בדרך

22/04/19 | י"ז ניסן התשע"ט

 

ביום שישי בציון הרמב"ם בטבריה - תיקון מיוחד לרפואה, ביום הילולת הרמב"ם. לפרטים לחצו

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

 

בעיר אחת התגורר רב גדול בתורה. תלמידים רבים למדו בבית מדרשו, והרב הרביץ בהם תורה ודעת.

 באחד הימים אמר הרב לתלמידיו כי ברצונו לצאת יחד עימם לטייל בשוק. תמהו התלמידים על כך ושטחו בפניו את תמיהתם, אולם הרב נותר איתן בדעתו.

 כשהגיעו אל השוק ראו סבלים בעלי כח הנושאים משאות כבדים בדרכם לחנויות השוק. "ראו את הסבלים הללו" אמר הרב, "מוסר גדול יש ללמוד מהם! הם נושאים משא כבד עד שקומתם נכפפת, אין הם משגיחים בחום או בקור, את עבודתם הם מבצעים... כך הם עמלים כל היום כולו בכל יום. גם אנו, אל לנו להתחשב במאמץ, בחום או בקור. אל לנו להתרפות מעמל התורה אף לא לרגע אחד".

 המשיכו הרב ותלמידיו והגיעו אל בית מסחר. הסוחר היה שקוע בספרי חשבונותיו. על השולחן שלפניו הייתה מונחת צלחת אוכל, אולם הוא לא נגע בה כלל אלא היה טרוד בחישובים ובמספרים. בנו של הסוחר הסב את תשומת ליבו ואמר: "אבא, האוכל כבר קר, מדוע אינך אוכל?" "כשלוש שעות אני מתייגע למצוא היכן יש טעות בחשבונות, חסרים לי שני זהובים...". "רואים אתם תלמידיי" אמר הרב, "הסוחר הזה נעשה עבד לממונו. הוא נותר בלא אכילה ושתיה, מכופף את ראשו שלוש שעות כדי למצוא טעות של שני זהובים! אף אנו, כשאנו מתייגעים בהבנת הסוגיה עלינו לשקוע בכך בכל מאודנו עד שלא נבחין בכלל באוכל או במשקה, ובלבד שיבוא הדבר על הסברו הראוי והנכון! זהו עמל התורה!"

 המשיכו הרב ותלמידיו והבחינו בקבוצת ילדים משתובבים במשחק שלהם. היו בהם שקפצו בשלולית, היו שהתפלשו בעפר."ראו את הילדים הללו, הם עושים מה שליבם חפץ ואין הם מתביישים כלל מפני המלעיגים עליהם. אף אנו, כעוסקים בתורה ובמצוות כחפצינו, אל לנו להתבייש מפני המלעיגים עלינו!" סיים הרב (הרב יוסף חיים).

 יש פעמים בהן אנו מתביישים במעשינו, בעבודה שלנו, במקום מגורים, בכיפה החדשה שמעטרת את ראשינו לראשונה, בחצאית או בכיסוי ראש שזה עתה זכינו לו. הבושה מהסביבה, ממה שיאמרו, איך יסתכלו עלינו, לעיתים לא נותנת לנו להתקדם, לעשות את מה שנכון עבורנו, ואנו נשארים באותו המצב.

 אמר רבי יוסף חיים: "את מעשיך תעשה כמו סבל, סוחר וילד - לא להרפות, לא משנה באיזה מצב אתה נמצא, להתייגע, לא להתייאש, ולא להתבייש". תמשיך במסע שלך לעבר האמת, אל תיפול עקב תקופה לא טובה, אל תצא מן הדרך, אל תתן לסביבה שלך להפריע לך, פשוט עשה את מה שליבך מורה, לך עם האמת שלך, עם האמת של הנשמה שלך.

 יש רבים וטובים שנפלו בגלל הסביבה, בגלל יאוש, או עקב תקופות שפלות, תהיה חזק בדרך שלך, תתרומם ותרים אחרים בתקופות אפורות, תישא את מסע האמת על כתפיך, תקריב מעצמך, ותזכה לסיוע מהשמים, מכתף רחבה, מאבא שירים אותך בידיו ויכוון אותך אל הדרך הכי נכונה וטובה בשבילך.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (35 מדרגים)

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


עצה גדולה ונפלאה להחדרת האמונה

הַדִּבּוּרִים מַשְׁפִּיעִים מְאֹד עַל הַלֵּב, וְגַם כַּאֲשֶׁר הַלֵּב עֲדַיִן אֵינוֹ חָזָק בֶּאֱמוּנָה, חֲזָקָה וְהַבְטָחָה עַל דִּבּוּרֵי הָאֱמוּנָה שֶׁיִּכָּנְסוּ בְּלִבּוֹ

סגולה נגד דיכאון

קראו את מזמורי קט"ז וק"ג בתהילים, וכן תפילה ליציבות הרוח. הרי הם לפניכם

סגולה בדוקה להצלחה

סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב יהונתן אייבשיץ למי שרוצים להצליח בתורה, בפרנסה ובעסקים

סגולה לשלום בית

הרב יגאל כהן מביא סגולה נפלאה לשלום בית ולמציאת זיווג: מחשבה על טובת האחר

תפילה סגולית לפני הטבילה

תפילה מומלצת לפני הטבילה במקווה. רבונו של עולם, גלוי וידוע לפניך שקיימתי מצותך בשמירת ימי נידות וספרתי שבעה נקיים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |