אל תתבייש במי ובמה שאתה

אֵיזֶהוּ חָכָם? – הַלּוֹמֵד מִכָּל אָדָם, הרב לקח את תלמידיו לסיור בשוק והראה להם מה הם יכולים ללמוד מכל מי שפגשו בדרך

22/04/19 | י"ז ניסן התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

 

בעיר אחת התגורר רב גדול בתורה. תלמידים רבים למדו בבית מדרשו, והרב הרביץ בהם תורה ודעת.

 באחד הימים אמר הרב לתלמידיו כי ברצונו לצאת יחד עימם לטייל בשוק. תמהו התלמידים על כך ושטחו בפניו את תמיהתם, אולם הרב נותר איתן בדעתו.

 כשהגיעו אל השוק ראו סבלים בעלי כח הנושאים משאות כבדים בדרכם לחנויות השוק. "ראו את הסבלים הללו" אמר הרב, "מוסר גדול יש ללמוד מהם! הם נושאים משא כבד עד שקומתם נכפפת, אין הם משגיחים בחום או בקור, את עבודתם הם מבצעים... כך הם עמלים כל היום כולו בכל יום. גם אנו, אל לנו להתחשב במאמץ, בחום או בקור. אל לנו להתרפות מעמל התורה אף לא לרגע אחד".

 המשיכו הרב ותלמידיו והגיעו אל בית מסחר. הסוחר היה שקוע בספרי חשבונותיו. על השולחן שלפניו הייתה מונחת צלחת אוכל, אולם הוא לא נגע בה כלל אלא היה טרוד בחישובים ובמספרים. בנו של הסוחר הסב את תשומת ליבו ואמר: "אבא, האוכל כבר קר, מדוע אינך אוכל?" "כשלוש שעות אני מתייגע למצוא היכן יש טעות בחשבונות, חסרים לי שני זהובים...". "רואים אתם תלמידיי" אמר הרב, "הסוחר הזה נעשה עבד לממונו. הוא נותר בלא אכילה ושתיה, מכופף את ראשו שלוש שעות כדי למצוא טעות של שני זהובים! אף אנו, כשאנו מתייגעים בהבנת הסוגיה עלינו לשקוע בכך בכל מאודנו עד שלא נבחין בכלל באוכל או במשקה, ובלבד שיבוא הדבר על הסברו הראוי והנכון! זהו עמל התורה!"

 המשיכו הרב ותלמידיו והבחינו בקבוצת ילדים משתובבים במשחק שלהם. היו בהם שקפצו בשלולית, היו שהתפלשו בעפר."ראו את הילדים הללו, הם עושים מה שליבם חפץ ואין הם מתביישים כלל מפני המלעיגים עליהם. אף אנו, כעוסקים בתורה ובמצוות כחפצינו, אל לנו להתבייש מפני המלעיגים עלינו!" סיים הרב (הרב יוסף חיים).

 יש פעמים בהן אנו מתביישים במעשינו, בעבודה שלנו, במקום מגורים, בכיפה החדשה שמעטרת את ראשינו לראשונה, בחצאית או בכיסוי ראש שזה עתה זכינו לו. הבושה מהסביבה, ממה שיאמרו, איך יסתכלו עלינו, לעיתים לא נותנת לנו להתקדם, לעשות את מה שנכון עבורנו, ואנו נשארים באותו המצב.

 אמר רבי יוסף חיים: "את מעשיך תעשה כמו סבל, סוחר וילד - לא להרפות, לא משנה באיזה מצב אתה נמצא, להתייגע, לא להתייאש, ולא להתבייש". תמשיך במסע שלך לעבר האמת, אל תיפול עקב תקופה לא טובה, אל תצא מן הדרך, אל תתן לסביבה שלך להפריע לך, פשוט עשה את מה שליבך מורה, לך עם האמת שלך, עם האמת של הנשמה שלך.

 יש רבים וטובים שנפלו בגלל הסביבה, בגלל יאוש, או עקב תקופות שפלות, תהיה חזק בדרך שלך, תתרומם ותרים אחרים בתקופות אפורות, תישא את מסע האמת על כתפיך, תקריב מעצמך, ותזכה לסיוע מהשמים, מכתף רחבה, מאבא שירים אותך בידיו ויכוון אותך אל הדרך הכי נכונה וטובה בשבילך.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (3 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תהילים לרפואה ניתוח - פרק סגולתי לפניך

נמצאים לפני ניתוח? לפניכם פרק ק"ב בתהילים, הידוע כפרק המסוגל לרפואה. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי יְהוָה יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ. (ב) יְהוָה שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |