מסר מחזק לכבוד שבת הגדול 

מה אמר רבי מאיר שפירא זצוק"ל לילדה הקטנה שאחזה בשולי טליתו כשיצא מבית הכנסת וביקשה להתלוות אליו

02/04/20 | ח' ניסן התש"פ

 

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ, ואתם מוזמנים לשתיהן! לחצו כאן - תהילים יומי בווטסאפ וגם כאן הסגולה/התפילה היומית.

בחודש אדר ה'תש"פ נפטרה לבית עולמה אשה מבוגרת מאד שהתגוררה בעיר תל אביב, בני משפחתה היו מבאי בית מדרשו של כ"ק מרן האדמו"ר בעל "אש דת" מאוז'רוב זצוק"ל. כאשר הגיע כ"ק האדמו"ר מאוז'רוב שליט"א לניחום אבלים בבית המשפחה סיפרו לו צאצאי הנפטרת ע"ה סיפור מפעים אותו היתה רגילה לשנן באזניהם, כשהיא מוסיפה כי סיפור זה היוה עבורה חיזוק ומשענת בכל עת, ובפרט בשנות הזעם כשעברה את מאורעות השואה האיומה והנוראה.

וכה היה מעשה, בילדותה התגוררה בעיירה פיעטרקוב שבפולין שם שימש באותה עת כרב ומרא דאתרא הגאון רבי מאיר שפירא זצוק"ל מי שלימים התפרסם כראש ישיבת חכמי לובלין המעטירה ומחולל רעיון ה'דף היומי' העולמי. באחת השבתות החליטה הילדה להמתין לאביה לקראת צאתו מבית הכנסת המרכזי ולהתלוות אליו בחזרה הביתה. עם סיום התפילה יצא המרא דאתרא המהר"ם שפירא זצוק"ל מבית המדרש, ומשום מה, היה נדמה לילדה הקטנה כי היוצא הוא אביה, שכן גם המהר"ם זצ"ל וגם אביה היו בעלי קומה וגבוהים. הילדה רצה במהירות והחזיקה בידה הקטנה בשולי טליתו של המהר"ם שפירא זצוק"ל, ואמרה לו: "אבא, אני רוצה ללכת יחד איתך". אלא שאז התבררה לה הטעות הבלתי נעימה - אין זה אביה אלא הרב הנערץ.... הילדה היתה נבוכה מאד, והחלה להסביר בהתנצלות כי היות שגם אבא שלה גבוה ורחב טעתה לחשוב כי היא מתלווה לאבא שלה.

רבי מאיר שפירא זצוק"ל הרגיע אותה ממבוכתה ובחיוך אבהי אמר לה במילים אלו:  

"דעי לך בתי, כי גם לי וגם לך, יש בשמים אבא – גבוה מאד. והוא מאד אוהב שהילדים שלו פונים אליו ואומרים לו "אבא אני רוצה ללכת יחד איתך" .

מילים אלו שיצאו מפה קדוש ומלב טהור חילחלו עמוק לליבה הרך של הילדה והיוו עבורה תמרור דרך ושימשו כמשען ומשענה בכל משעולי החיים ותהפוכותיהם.

 

"שבת הגדול" בימים ההם עם ישראל נמצא בשיעבוד מאות שנים "ויזעקו בני ישראל אל השם" מה הם ביקשו "אבא אנחנו רוצים ללכת יחד איתך". ועל כן זכו לישועתם ביציאתם ממצרים. 

בזמן הזה בגלות שכולנו מתמודדים ומתבודדים בה  נבקש כולנו "אבא אנחנו רוצים ללכת יחד איתך"

ובניסן עתידין להיגאל במהרה בימינו אמן .

 

גוט שבת 

הרב מנדל 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4 (19 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחנו באחדותנו: דבר תורה קצר לקראת ראש השנה, מאת הרב מנדל

שנה חלפה לה באטיות, כל יום שמועה חדשה, מילים חדשות ,גזרות חדשות. "מוקד תהילים ארצי", משפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם, מאחדת את רבבות עמך בית ישראל בתפילה, בהתנדבות, בנתינה ובעשיית חסד. זה המון וזה יבטיח לנו שנה טובה ומתוקה שנת גאולה וישועה

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |