דבר תורה לערב פסח, מאת הרב מנדל – מנהל מוקד ארצי

"אכן, הכל בידי שמים, אבל מדוע הזיק אותי פלוני, ומדוע הקדימני פלוני בעסק שרציתי לגמור? מה רוצה פלוני ממני? למה לשני יש ולי לא?"

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

שמעתי פירוש מעניין על מה שאומרים בהגדה, "כנגד ארבעה בנים דיברה תורה - אחד חכם ואחד רשע וכו'".
 
כל יהודי אומר מאמין ש"השם הוא האלוקים", אלא שיש מי שאומר "אכן, הכל בידי שמים, אבל מדוע הזיק אותי פלוני, ומדוע הקדימני פלוני בעסק שרציתי לגמור? מה רוצה פלוני ממני? למה לשני יש ולי לא?".
 
על זה אומר בעל ההגדה: אם אמונתו של האדם תמה ושלמה באחד, שמאמין  באמונה שלמה ותמימה שהוא לבדו עשה, עושה ויעשה את כל המעשים - "הרי זה חכם". אבל אם "ואחד", כלומר בו"ו החיבור, האמירה היא שאכן הקדוש ברוך הוא עושה, אבל מדוע גם פלוני עשה לי כך וכך?... הרי זה רשע.
 
ועיקר העבודה בחג הפסח היא להתחזק בעניין האמונה בה', להשריש בלבנו אמונת איתן באופן מוחלט וגמור, בידיעה גמורה שהכל מידיו יתברך. כמו שכתב בספר החינוך: לכן ציוונו הבורא בתורתו, כמה וכמה פעמים, את מצוות זכירת יציאת מצרים. כי הוא יסוד גדול ועמוד חזק בתרותנו ואמונתנו, שנכיר שהוא אדון עולם אשר מלך, והוא היה והוא הווה והוא יהיה בתפארה, לשנות הנהגת עולם כרצונו הטוב, בכל עת ושעה.
 
שיהיה לכולנו חג כשר ושמח, חג של חירות מכל המועקות והשעבודים, בציפיה גדולה לבניין בית הבחירה, אמן.
 
חג שמח,
הרב מנדל

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (96 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

דבר תורה פסח

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפלה על החולים - סגולה לרפואה

פרקי תהילים: כ, ו, ט, יג, טז, יז, יח, כב, כג, כח, ל, לא, לב, לג, לז, לח, לט, מא, מט, נה, נו, סט, פו, פח, פט, צ, צא, קב, קג, קד, קז, קטז, קיח, קמב, קמג, קמח. ואחר כך יאמרו את הפסוקים בפרק קי"ט בהתאם לשם החולה. ואח"כ את הפסוקים של אותיות קר"ע שט"ן.

סגולה לישועה

סגולה לישועה גדולה ח"י צדקה בסכום גדול, עבור נשמת רבי מאיר בעל הנס ויקרא תהלים כ', ל"ג וקכ"א

תפילה סגולית למעוברת

נמצאת בהריון? קראי את התפילה למעוברת. יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ יְיָ אֱלוהֵינוּ וֵאלוהֵי אֲבותֵינוּ שֶׁתְּרַחֵם עַל כָּל מְעֻבְּרוֹת בְעַמְּךָ בֵית יִשְׂרָאֵל, וְתָקֵל מֵעֲלֵיהֶן את צַעַר עִבּוּרָן, וְתַצִּילֵן שֶׁלֹּא תַפֵּלְנָה וְלָדוֹתֵיהֶן
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |