דבר תורה קצר מהרב מנדל, לקראת ר"ח אב

על שנאת חינם חרבה עירנו ובית מקדשנו, אבל באהבת ישראל נביא את הגואל! בזכותכם, בזכות פעילות החסד הענקית הזו, נקרב את הגאולה השלמה

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

חודש טוב ומבורך!
נפגשים אנו בימי 'בין המצרים', בסמיכות ל'תשעת הימים', בהם אנו נוהגים מנהגי אבלות על חורבן בית המקדש. אלה הם ימים שבהם אנו שואבים מלאי נוסף של אמונה וביטחון, ובעיקר תקווה איתנה לגאולה השלימה והקרובה.
מספרים על קיסר ירום-הודו שיצא לילה אחד לטיול רגלי, לראות ולהכיר מקרוב את בני המדינה. כשחלף ליד בית הכנסת של היהודים, נגלה לעיניו מראה מעלה תמיהה: האורות כבויים למחצה, המתפללים יושבים כפופים על הרצפה, רכונים על סידורי התפילה, חלקם מקוננים וחלקם מזילים דמעה. לגודל תמיהת הקיסר הסבירו יועציו, כי זהו ליל חורבן ירושלים עיר הקודש והמקדש. הקיסר התפלא שבעתיים ואמר: "אם אחרי אלפיים שנה אתם עדיין מתאבלים, כואבים, מאמינים ומקווים, לא מתייאשים - הרי שזהו הסימן המובהק ביותר שישועתכם מובטחת, אינכם מייחלים לריק!".
כשאנו רואים את היקף פעילות החסד הענקית של המוקד, החל מפעילות המתנדבות ומשפחת אומרי התהלים, וכלה בתרומות היום-יום שלכם, אנשי החסד הנפלאים, אומרים אנו כך: אכן, על שנאת חינם חרבה עירנו ובית מקדשנו, אבל באהבת ישראל נביא את הגואל! בזכותכם, בזכות פעילות החסד הענקית הזו, נקרב את הגאולה השלמה. כולנו מלאי תקווה, חדורים באמונה!
שלכם תמיד,                                                             
הרב מנדל     
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

קבוצת תהילים יומי בווטסאפ - החיבור היומי הקבוע שלך לספרו של דוד המלך. להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

דבר תורה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה נגד דיכאון

קראו את מזמורי קט"ז וק"ג בתהילים, וכן תפילה ליציבות הרוח. הרי הם לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |