אם לא נתפלל לה’ – כיצד נקבל?

מאמר חיזוק באמונה לפרשת שמות, מאת הרב מנדל

05/06/16 | כ"ח אייר התשע"ו

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

בפרשת השבוע האחרונה, פרשת שמות, השיב משה רבינו לה' יתברך, כשנשלח לדבר עם פרעה, "לא איש דברים אנוכי ... כי כבד פה אנוכי".

לכאורה, היפלא מה' דבר, להסיר מעל משה ערלת שפתיו בזמן שעשה נסים ונפלאות בהוצאת בני ישראל ממצרים? אלא פירש הרמב"ן, שמאחר ומשה רבינו לא התפלל על דבר זה אפילו פעם אחת - לא עשה לו השם נס בזה, ונשאר כל ימיו ערל שפתיים. אך ודאי שאילו היה מתפלל ומעתיר על זאת, לבטח היה נרפא.

ישמע חכם ויוסף לקח, לדעת שעל כל דבר ודבר צריכים לבקש מאתו יתברך, ואפילו דברי פשוטים וקלים שנדמה לנו שאין צורך לבקש. גם עליהם צריך להתפלל, ובוודאי ה' שומע קול תפילה ומחיש ישועה.

מסופר על אחד מהאדמור"ים, שתלמידיו שמעו אותו בסוף תפילה בלחש, עומד ומבקש במילים פשוטות: 'רבונו של עולם, תעזור לנו למצוא משרתת בבית'. תמהו התלמידים, מי יודע איזה דברים טמירין ונעלמים יש במילים אלו. לאחר התפילה ביקשו תלמידיו 'ילמד אותנו רבינו פשרם של דברים'. ואמר להם בפשטות 'המשרתת הקודמת עזבה כעת את הבית, ואין לרבנית כח להתמודד לבד. על כן ביקשתי מה', במילים פשוטות מהלב, שיעזור לרבנית למצוא משרתת חדשה'. במילים אחרות, ביקש האדמו"ר ללמד את תלמידיו שלא קיים דבר שאין צורך להתפלל עליו.

נלמד עצמנו בכל זמן וזמן, בכל דבר הנצרך, לפנות במילים ישירות לבורא עולם. שהרי אם לא נבקש – כיצד נקבל?

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

תפילה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


פרק שירה | שירת הבריאה

נוסח מלא של פרק שירה - שירת הבריאה. קְרִיאַת פִּרְקִי שִׁירָה מַגִּיעַ עַד גָּבְהֵי שָׁמַיִם לְהַשְׁפִּיעַ בַּמְּרוֹמִים שֶׁפַע בְּרָכָה וְטוֹבָה, מֵחֳלָאִים, פְּגָעִים רָעִים וּשְׁאַר מרעין בישין , תּוֹעַלְתּוֹ מְרֻבָּה, הַרְבֵּה עָשׂוּ וְעָלְתָה בְּיָדָם לִישׁוּעַת הַכְּלַל וְהַפְּרָט

סגולה לעושר

"כִּי מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד" וְהֶעָשִׁיר הֲרֵי שֶׁהוּא מְכֻבָּד - מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה

תהילים להצלחה בניתוח - פרקים סגוליים

לפניך תפילה להצלחה בניתוח + פרקי תהילים עוצמתיים. אנא ה' בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש. ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפאות אנוש עד דכא, עד דכדוכה של נפש

פרק שירה 40 יום

סגולת פרק שירה שירת הבריאה, לקרוא במשך 40 יום. היכנסו ותקבלו תזכורת יומית למייל שלכם, לקריאה רצופה במשך 40 יום
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |