אם לא נתפלל לה’ – כיצד נקבל?

מאמר חיזוק באמונה לפרשת שמות, מאת הרב מנדל

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

בפרשת השבוע האחרונה, פרשת שמות, השיב משה רבינו לה' יתברך, כשנשלח לדבר עם פרעה, "לא איש דברים אנוכי ... כי כבד פה אנוכי".

לכאורה, היפלא מה' דבר, להסיר מעל משה ערלת שפתיו בזמן שעשה נסים ונפלאות בהוצאת בני ישראל ממצרים? אלא פירש הרמב"ן, שמאחר ומשה רבינו לא התפלל על דבר זה אפילו פעם אחת - לא עשה לו השם נס בזה, ונשאר כל ימיו ערל שפתיים. אך ודאי שאילו היה מתפלל ומעתיר על זאת, לבטח היה נרפא.

ישמע חכם ויוסף לקח, לדעת שעל כל דבר ודבר צריכים לבקש מאתו יתברך, ואפילו דברי פשוטים וקלים שנדמה לנו שאין צורך לבקש. גם עליהם צריך להתפלל, ובוודאי ה' שומע קול תפילה ומחיש ישועה.

מסופר על אחד מהאדמור"ים, שתלמידיו שמעו אותו בסוף תפילה בלחש, עומד ומבקש במילים פשוטות: 'רבונו של עולם, תעזור לנו למצוא משרתת בבית'. תמהו התלמידים, מי יודע איזה דברים טמירין ונעלמים יש במילים אלו. לאחר התפילה ביקשו תלמידיו 'ילמד אותנו רבינו פשרם של דברים'. ואמר להם בפשטות 'המשרתת הקודמת עזבה כעת את הבית, ואין לרבנית כח להתמודד לבד. על כן ביקשתי מה', במילים פשוטות מהלב, שיעזור לרבנית למצוא משרתת חדשה'. במילים אחרות, ביקש האדמו"ר ללמד את תלמידיו שלא קיים דבר שאין צורך להתפלל עליו.

נלמד עצמנו בכל זמן וזמן, בכל דבר הנצרך, לפנות במילים ישירות לבורא עולם. שהרי אם לא נבקש – כיצד נקבל?

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

תפילה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


פרק שירה | שירת הבריאה

נוסח מלא של פרק שירה - שירת הבריאה. קְרִיאַת פִּרְקִי שִׁירָה מַגִּיעַ עַד גָּבְהֵי שָׁמַיִם לְהַשְׁפִּיעַ בַּמְּרוֹמִים שֶׁפַע בְּרָכָה וְטוֹבָה, מֵחֳלָאִים, פְּגָעִים רָעִים וּשְׁאַר מרעין בישין , תּוֹעַלְתּוֹ מְרֻבָּה, הַרְבֵּה עָשׂוּ וְעָלְתָה בְּיָדָם לִישׁוּעַת הַכְּלַל וְהַפְּרָט

סגולה לחכמה - מצוות סוכה

מצוות סוכה היא סגולה לחכמה, ככתוב: "למען ידעו דורתיכם" – דעת משמעותה חיבור עם הבורא יתברך, המצווה היא לדורות למען "ידעו"

חרדות ופחדים - 7 סגולות

מי שאחזו פחד פתאום, יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "השם הושיעה, המלך יעננו ביום קראנו". ויש עוד 6 סגולות לחרדות ופחדים

סגולה מיוחדת לזרע של קיימא

בהקדמתו של "זרע שמשון" לפירוש לחומש, הוא כותב בצורה מפורשת שכל מי שילמד מספריו לעילוי נשמתו - הצדיק יתפלל לישועתו, במיוחד זרע קודש של קיימא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |