אם לא נתפלל לה’ – כיצד נקבל?

מאמר חיזוק באמונה לפרשת שמות, מאת הרב מנדל

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

בפרשת השבוע האחרונה, פרשת שמות, השיב משה רבינו לה' יתברך, כשנשלח לדבר עם פרעה, "לא איש דברים אנוכי ... כי כבד פה אנוכי".

לכאורה, היפלא מה' דבר, להסיר מעל משה ערלת שפתיו בזמן שעשה נסים ונפלאות בהוצאת בני ישראל ממצרים? אלא פירש הרמב"ן, שמאחר ומשה רבינו לא התפלל על דבר זה אפילו פעם אחת - לא עשה לו השם נס בזה, ונשאר כל ימיו ערל שפתיים. אך ודאי שאילו היה מתפלל ומעתיר על זאת, לבטח היה נרפא.

ישמע חכם ויוסף לקח, לדעת שעל כל דבר ודבר צריכים לבקש מאתו יתברך, ואפילו דברי פשוטים וקלים שנדמה לנו שאין צורך לבקש. גם עליהם צריך להתפלל, ובוודאי ה' שומע קול תפילה ומחיש ישועה.

מסופר על אחד מהאדמור"ים, שתלמידיו שמעו אותו בסוף תפילה בלחש, עומד ומבקש במילים פשוטות: 'רבונו של עולם, תעזור לנו למצוא משרתת בבית'. תמהו התלמידים, מי יודע איזה דברים טמירין ונעלמים יש במילים אלו. לאחר התפילה ביקשו תלמידיו 'ילמד אותנו רבינו פשרם של דברים'. ואמר להם בפשטות 'המשרתת הקודמת עזבה כעת את הבית, ואין לרבנית כח להתמודד לבד. על כן ביקשתי מה', במילים פשוטות מהלב, שיעזור לרבנית למצוא משרתת חדשה'. במילים אחרות, ביקש האדמו"ר ללמד את תלמידיו שלא קיים דבר שאין צורך להתפלל עליו.

נלמד עצמנו בכל זמן וזמן, בכל דבר הנצרך, לפנות במילים ישירות לבורא עולם. שהרי אם לא נבקש – כיצד נקבל?

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

תפילה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילת וסגולת השל"ה הקדוש - הנוסח המלא

את תפילת השל"ה הקדוש טוב לקרוא בכל עת. אַתָּהּ הוּא יְיָ אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁלֹּא בָּרָאתָ הָעוֹלָם, וְאַתָּהּ הוּא אֱלֹהֵינוּ מִשֶּׁבָּרָאתָ הָעוֹלָם, וּמֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם אַתָּה אַל. וּבָרָאתָ עוֹלָמְךָ בְּגִין לְאִשְׁתְּמוֹדַע אֱלָהוּתָךְ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |