משמעות האמונה: חיזוק קצר מהרב מנדל לחודש אייר

 המדרש מספר על בעל ואשה נשואים, שחיו יחדיו שנים רבות אך לא זכו להיפקד בילדים. פנו הזוג לרבי שמעון בר יוחאי, וביקשו שיסדר להם גירושין

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

חודש טוב ומבורך
נפרדים אנו מחודש ניסן, ונוחתים באייר... נפרדים? ממש לא!

 המדרש מספר על בעל ואשה נשואים, שחיו יחדיו שנים רבות אך לא זכו להיפקד בילדים. פנו הזוג לרבי שמעון בר יוחאי, וביקשו שיסדר להם גירושין. אמר להם רבי שמעון: "ערכו סעודה, וה' יהיה בעזרכם". חזרו בני הזוג לביתם ועשו סעודה... מתוך שמחתו פנה הבעל לאשתו ואמר: "טלי לך כל חפץ יקר שיש לי, וקחי אותו לבית אביך".

השקתו האשה ביין, השתכר הבעל ונרדם. ציוותה האשה לעבדיה: "שאוהו במיטתו והוליכוהו לבית אבא". כשהתעורר הבעל נבהל ושאל את האשה: "מה עשית לי?". ענתה האשה: "והרי כך אמרת לי, שאטול את היקר לי מכל ואקחהו לבית אבי. אתה הוא זה הטוב והיקר לי מכל...". כיון שכך, חזרו הזוג לרבי שמעון, בירכם רבי שמעון ונפקדו בילדים.

אמר רבי שמעון: כשם שהאשה נפקדה בזכות שאמרה לבעלה "אין לי אלא אתה", כך ישראל כשהם אומרים להקב"ה "אין לנו חפץ טוב אלא אתה" - מיד זוכים לישועה!
 
כשאנו מסיימים את ניסן - חודש האמונה, לאחר שהתחזקנו באמונה ובטחון בה', מגיע חודש אייר, שבמרכזו פוגשים אנו את ל"ג בעומר - חג ההילולה של רבי שמעון בר יוחאי, שהבטיח שהמאמין זוכה לישועה.
 
אשריכם תומכים יקרים, בזכותכם ובזכות הסיוע שאתם מסייעים, מתחזקים אלפי שבורי לב באמונה ובתקוה בה', אין ספק שנזכה כולנו לישועה!

בברכת קיץ בריא,
הרב מנדל

האזינו לשיר של עמיר בניון, ובו הסיפור הידוע על רבי שמעון בר יוחאי ועצתו לבני הזוג:שיר נוסף של עמיר בניון על רבי שמעון בר יוחאי:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (87 מדרגים)

קבוצת תהילים יומי בווטסאפ - החיבור היומי הקבוע שלך לספרו של דוד המלך. להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |