לקראת שבת הגדול: דבר תורה מהרב מנדל, מנהל מוקד תהילים ארצי

התורה רוצה להורות לנו דרך חיים, שלהודות להשם זה דבר שצריכים לעשות תמיד בכל יום, בכל עת וזמן – "על ניסיך שבכל יום עמנו, ועל נפלאותיך וטובתיך שבכל עת ערב בוקר וצהרים"

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

החתם סופר מביא רעיון נפלא בטעם הדבר, שאת רוב סדר הקורבנות שהיו מביאים לבית המקדש בימי החגים, קראנו כבר בשבוע שעבר, בפרשת ויקרא, ואילו את סדר קרבן תודה, אותו מביא האדם להשם בהודיה על כל חסדיו, נקרא רק השבוע בפרשת צו, ולא מביאים אותו יחד עם שאר הקרבנות.
 
וכתב שמטבע האדם בימי חג ויו"ט, מתמלא לבו באהבה וחיבה למקום, בהודיה להשם על כל חסדיו שעושה עמו. התורה רוצה להורות לנו דרך חיים, שלהודות להשם זה דבר שצריכים לעשות תמיד בכל יום, בכל עת וזמן – "על ניסיך שבכל יום עמנו, ועל נפלאותיך וטובתיך שבכל עת ערב בוקר וצהרים", ולאו דווקא בימי החגים  שליבו של האדם חושק לשיר ולהודות.
 
וכמו שכתב הרמב"ן, שבקרבן תודה היו צריכים לאכול את הלחם שהביאו בתוך לילה ויום אחד, ושאר הקרבנות נתנו זמן רב יותר וכל זאת בכדי שהאדם יצטרך לאכול את הכמות הגדולה של הלחם (כ-30 כיכרות) שהביא עם הקרבן בזמן מועט, ולא יוכל לבד לשאת משא כבד זה. הוא יצטרך לבקש משכניו וידידו שיסייעו בעדו, ובכך ישאלו אותו לסיבת האכילה, ויספר את כל הניסים והנפלאות שעשה עמו השם, ויתפרסם כבוד שמים ברבים.
 
"לכך נקרא שבת הגדול" - גדול דרכו להתבונן מי עומד מאליו מי תומך בו מי מקימו ומי מפרנסו.
בשבת שלפני החג נתבונן, ובכך נוכל לקבל את חג הפסח - חג האמונה - בשמחה ובטוב לבב
 
שבת שלום,
הרב מנדל
  .

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (143 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

דבר תורה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה מיוחדת לזרע של קיימא

בהקדמתו של "זרע שמשון" לפירוש לחומש, הוא כותב בצורה מפורשת שכל מי שילמד מספריו לעילוי נשמתו - הצדיק יתפלל לישועתו, במיוחד זרע קודש של קיימא

תפילה סגולית לזוגיות

תפילה לזוגיות - לכל מי שמחפש זוגיות. יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה

סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"

תפילה סגולית לפני השינה

תפילה לחלומות טובים ולשינה רגועה. בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינַי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפַּי וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן. קריאת שמע על המיטה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |