לקראת שבת הגדול: דבר תורה מהרב מנדל, מנהל מוקד תהילים ארצי

התורה רוצה להורות לנו דרך חיים, שלהודות להשם זה דבר שצריכים לעשות תמיד בכל יום, בכל עת וזמן – "על ניסיך שבכל יום עמנו, ועל נפלאותיך וטובתיך שבכל עת ערב בוקר וצהרים"

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

 

ביום רביעי הקרוב, ו' תשרי - תיקון הנפטרים הגדול. לפרטים לחצו >>

 

החתם סופר מביא רעיון נפלא בטעם הדבר, שאת רוב סדר הקורבנות שהיו מביאים לבית המקדש בימי החגים, קראנו כבר בשבוע שעבר, בפרשת ויקרא, ואילו את סדר קרבן תודה, אותו מביא האדם להשם בהודיה על כל חסדיו, נקרא רק השבוע בפרשת צו, ולא מביאים אותו יחד עם שאר הקרבנות.
 
וכתב שמטבע האדם בימי חג ויו"ט, מתמלא לבו באהבה וחיבה למקום, בהודיה להשם על כל חסדיו שעושה עמו. התורה רוצה להורות לנו דרך חיים, שלהודות להשם זה דבר שצריכים לעשות תמיד בכל יום, בכל עת וזמן – "על ניסיך שבכל יום עמנו, ועל נפלאותיך וטובתיך שבכל עת ערב בוקר וצהרים", ולאו דווקא בימי החגים  שליבו של האדם חושק לשיר ולהודות.
 
וכמו שכתב הרמב"ן, שבקרבן תודה היו צריכים לאכול את הלחם שהביאו בתוך לילה ויום אחד, ושאר הקרבנות נתנו זמן רב יותר וכל זאת בכדי שהאדם יצטרך לאכול את הכמות הגדולה של הלחם (כ-30 כיכרות) שהביא עם הקרבן בזמן מועט, ולא יוכל לבד לשאת משא כבד זה. הוא יצטרך לבקש משכניו וידידו שיסייעו בעדו, ובכך ישאלו אותו לסיבת האכילה, ויספר את כל הניסים והנפלאות שעשה עמו השם, ויתפרסם כבוד שמים ברבים.
 
"לכך נקרא שבת הגדול" - גדול דרכו להתבונן מי עומד מאליו מי תומך בו מי מקימו ומי מפרנסו.
בשבת שלפני החג נתבונן, ובכך נוכל לקבל את חג הפסח - חג האמונה - בשמחה ובטוב לבב
 
שבת שלום,
הרב מנדל
  .

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (143 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

דבר תורה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחנו באחדותנו: דבר תורה קצר לקראת ראש השנה, מאת הרב מנדל

שנה חלפה לה באטיות, כל יום שמועה חדשה, מילים חדשות ,גזרות חדשות. "מוקד תהילים ארצי", משפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם, מאחדת את רבבות עמך בית ישראל בתפילה, בהתנדבות, בנתינה ובעשיית חסד. זה המון וזה יבטיח לנו שנה טובה ומתוקה שנת גאולה וישועה

סגולות נבחרות


סגולה לזכרון

"וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם... לְמַעַן תִּזְכְּרוּ..." 

סגולה לעשירות

הרב חיים פוקס מביא סגולה גדולה לעשירות: להתנהג עם אחרים בדרך של רחמים

תפילה סגולית לפרנסה בשפע

אַתָּה הוּא הָאֶלֹהִים הַזָן מִקַרְנֵי רְאֵמִים וְעַד בֵּיצֵי כִינִים, וְאַתָּה הוּא הַמֵכִין כָּל צָרְכֵיהֶם, וּנוֹסָף עַל הַצְרָכִים הַהֶכְרֵחִיִים אַתָּה הוּא הַנוֹתֵן בּמִילוּי וָרֶוַח וְעוֹשֶׁר וְכָבוֹד.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |