העין הטובה של העשיר בחלקו

דבר תורה מחזק לקראת פורים, מאת הרב מנדל

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

קוראים תהילים יומי ורואים ישועות. לחצו כאן לפרק יומי במייל וכאן לפרק יומי בווטסאפ

נמצאים אנו בעיצומם של חודשי אדר, שמרבים בהם בשמחה. מידת השמחה היא מידה נפלאה, שבלעדיה אין לבן אדם כלום, אך מצד שני צריך לעמול ולטרוח כדי לקבל מידה זו.
חז"ל אומרים: "איזהו עשיר, השמח בחלקו". ומפרש המדרש שמואל שהמילה עשיר היא ראשי תיבות של: ע'יניים, ש'יניים, י'דיים, ר'גליים. כשאדם קם בבוקר ורואה שאבריו פועלים כשורה - זה לבדו צריך להביא אותו לשמחה הגדולה ביותר, וכן להודות ולהלל להשם יתברך על כל חסדיו.
ההתבוננות בחסדיו של ה' יכולה להביא את האדם למידת השמחה הגדולה ביותר. סיפר לי נהג רכב, שראה את חברו ממתין לאוטובוס ביום שרבי. מיד עצר והזמין אותו להיכנס לרכב. הוא שם לב שהיהודי הנכנס מלמל משהוא במשך דקה, ואח"כ שאל בשלומו ופתח בשיחה ארוכה. בגמר הנסיעה שאל הנהג את חברו: "מה מלמלת כשנכנסת לרכב?". השיב לו: "קיבלתי על עצמי שבכל פעם שאראה חסד מהשם - מיד אומר את פרק ק' בתהילים - מזמור לתודה. ומאז שאני נוהג כך, כל הזמן אני רואה את חסדיו של ה', ויוצא לי לומר עשרות פעמים ביום 'מזמור לתודה'. הדבר מביא אותי לשמחה גדולה, בראותי השגחה פרטית כל כל צעד ושעל. אני רואה בחוש שיש מי שדואג לכל מחסורי".
כפי שניתן להיווכח ממקרים רבים נוספים, עצם ההודיה לה' מביאה עוד שפע ועוד ברכה עד בלי די. וכמו שפירש רבי אלימלך מליזענסק, "הודו להשם כי טוב" – כשאדם מודה לה' על כל הטוב, אז ה' הגדול עושה "כי לעולם חסד". כך ימשיכו החסדים על האדם בתמידיות. הבה נתמיד בהודיה, נתבונן בחסדיו של השם, ועל ידי זה נזכה כולנו לראות את הטוב בלבד, והשמחה תבוא מאליו.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

דבר תורה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולות לשפעת

הרב חיים פוקס ליקט מכתבי חכמים ומקובלים סגולות לביטול כל מגיפה וגזירה רעה

תפילה סגולית לפני הטבילה

תפילה מומלצת לפני הטבילה במקווה. רבונו של עולם, גלוי וידוע לפניך שקיימתי מצותך בשמירת ימי נידות וספרתי שבעה נקיים

עצה ליראת השם

חָשׁוּב מְאֹד לְהִתְבּוֹנֵן בְּהַנְהָגָתָם שֶׁל הַתַּנָּאִים וְהָאָמוֹרָאִים הַמּוּבָאִים בַּגְּמָרָא, וְכֵן לִקְרֹא מִתּוֹלְדוֹתֵיהֶם וְדֶרֶךְ עֲבוֹדָתָם שֶׁל גְּדוֹלֵי יִשְׂרָאֵל שֶׁהָיוּ בְּכָל דוֹר וָדוֹר

תפילה סגולית לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |