בריאות

הרב פנגר: התרופה הטובה ביותר כנגד דיכאון

בסרטון הקצר שלפניכם מסביר הרב פנגר על התרופה הטובה ביותר כנגד דיכאון: פרה. לא מאמינים? צפו בסרטון!


26/01/21 | י"ג שבט התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

 

מדברי הרב בסרטון:

פסיכיאטר דרום אפריקאי בשם סאמרפילד ב-2001 הגיע לקומבודיה, על מנת לשכנע את הרופאים המקומיים להכניס תרופות נוגדות דיכאון. הוא התחיל לדבר איתם על התועלת של התרופות ובמה זה יכול לעזור. שמעו הרופאים בסבלנות ואז אמרו לו: ''תקשיב, אנחנו לא צריכים תרופות כאלה. יש לנו כבר תרופות כאלה!'' 

הוא חשב שבטח זה כמה צמחי מרםא או איזו מרחקת של תרופות אליל, הם אמרו לו לא, בוא נסביר לך על פי סיפור.

 

תרופה ושמה פרה

 

איכר אחד שעבד אצלינו בשדות האורז, בוקר אחד יצא לעבודה ובטעות דרך על מוקש. הוא אבד את הרגל שלו בתאונה הזאת. סדרנו לו רגל תותבת, הוא ניסה לחזור לעבודה, אבל השילוב של מים בשדות אורז עם רגל תותבת גרמו לו כאבים נוראיים. הוא הפסיק לעבוד ונשאר בבית. הוא נשאב למיטה, לא רצה לאכול.. בקיצור: נכנס לדיכאון.

מה שעשינו זה, באנו אליו צוות מהכפר, ישבנו איתו, שמענו את הקשיים שלו, הבנו שהכאב שלו הוא הגיוני. הסכמנו איתו ואז חשבנו ביחד מה לעשות. אחד החכמים הציע לקנות לו פרה! למה? שיעזוב את האורז, יתחיל לחלוב פרה, ימכור את החלב, וככה עשינו. 

המצב שלו השתפר, המצב רוח שלו התרומם. וככה אחרי חודש הוא חזר לשגרה רגילה!

 

היסוד הוא מה שהרופאים הקומבודיים הבינו, זה מה שהרבה רופאים אחרים יודעים, שיש צרכים לבן אדם, כמו שיש צרכים פיזיים, יש לנו גם צרכים רגשיים ונפשיים. 

כל אחד מאיתנו רוצה שיעריכו אותו!

כל אחד מאיתנו רוצה להרגיש שיש לו משמעות לחיים!

 

מחפשים סגולה מיוחדת לרפואה? מה שאתם צריכים נמצא בלחיצה כאן >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא בריאות

X
  • © כל הזכויות שמורות