בריאות

כך תפחיתו סיכון לחלות במחלות קשות

סגולותיו הייחודיות של שמן- הזית


17/02/22 | ט"ז אדר א' התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

הוא נמצא בכל בית, וטעמו המופלא משבח מאכלים רבים. כולנו ידענו תמיד ששמן זית הינו מאכל בריא, אך מחקר חדש בהתפרסם לאחרונה במגזין של 'הקולג' האמריקני לקרדיולוגיה' גילה ממצא מפעים: צריכת חצי כף שמן זית ביום תמנע מחלות קטלניות רבות, וביניהן גם מחלת הסרטן.


במחקר שנערך בארה"ב השתתפו למעלה מ90,000 בני אדם בקבוצות גיל שונות, רובם בריאים בדרך כלל.  המחקר ארך זמן רב מאוד- למעלה מ28 שנה, כאשר מידי 4 שנים התבקשו משתתפי המחקר להשיב על שאלון שנועד לבדוק את צריכת השומנים השונים כגון מרגרינה, שמן זית, מיונז, חמאה וחלב.


תוצאות המחקר היו מפתיעות: כל אותם אנשים שצרכו שמן זית באופן יומיומי, כמעט לא הייתה נטייה לחלות במחלות כגון סרטן, או מחלות לב וריאות.


חוקרת תזונה באונניברסיטת הרווארד בשם פרופסור גואש- פר, טענה כי מחקר זה מחדד את אופיו המיוחד של השמן זית, העשיר בתכונות אנטי דלקתיות רבות. במחקר צוין גם כי חשוב מאוד מה אוכלים לצד השמן- זית. "אם תאכלו סטייק שומני או מזון מטוגן לצד שמן זית, הדבר לא יעיל במיוחד", טענה חוקרת בשם מריון נסטלה, "חשוב לצרוך אותו עם מזון בריא ולא מעובד" 

 

 

עוד מסגולותיו הייחודיות של שמן הזית:

 

מחפשים סגולה מיוחדת לרפואה? מה שאתם צריכים נמצא בלחיצה כאן >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא בריאות

X
  • © כל הזכויות שמורות