כח התפילה

תפילה בכוונה

את כוחה של התפילה לא ניתן לשער, אדם המסגל לעצמו לפתוח פיו ולדבר עם בורא עולם יום יום פותח אט אט את צינורות הישועה לכל מצוקותיו


03/08/19 | ב' אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

תפילה בכוונה
 
בצעד נועז ניגש תלמיד צעיר אל הגאון הרב שלמה זלמן אויירבך זצ"ל, ושאלו: "מהי עבודתו הרוחנית של הרב?" ביקש התלמיד לומר שמן הסתם הרב בגדלותו כבר מושלם ואין לו צורך בעבודה רוחנית.
 
חייך הרב והשיב: "דע לך, למרות שחושבים כי התפילה הינה דבר קל שצריך לעבור, התפילה הינה עבודה קשה. יום בו הצלחתי לכוון בכל המילים כולן הינו יום חג בשבילי!"
 
לעת זקנתו של הרב שלמה זלמן, שמו לב מקורביו כי הרב החל להתפלל באריכות יתרה. ניגשו אליו ושאלוהו לפשר הדבר.
 
השיב הרב: "היום אין לי את הכוחות שהיו לי בעבר להתרכז בכל התפילה, לכן אני נאלץ לעצור לפני כל ברכה לאגור כוח על מנת שאוכל להתרכז ולכוון את הברכה שלפני, לכן התפילה אורכת לי זמן כה רב..."
 
את כוחה של התפילה לא ניתן לשער, אדם המסגל לעצמו לפתוח פיו ולדבר עם בורא עולם יום יום פותח אט אט את צינורות הישועה לכל מצוקותיו.
 
לפני שאדם עומד לדבר בפני ציבור, בפני משפחתו, בפני רבו או בעל הבית שלו, הוא מכין את עצמו הדק היטב, בוחן כל מילה, מסדר את הדברים בצורה המובנת ביותר כדי שהדברים יתקבלו אצל השומעים.
 
כשאתה עומד בתפילה לפני בורא עולם, כל כוונתך צריכה להיות במילים שאתה מוציא מפיך, שמחשבתך תהיה מכוונת יחד עם המילים שאתה מוציא מפיך.
 
תפילה היא "נשק חם", איתה אתה יכול להחיות מתים, לרפא חולים, להביא ישועות ונחמות.
 
התייחס אל מילות התפילה בכוונה, עשה כל תיבה אבן יקרה, ותפילתך תגיע למקומות הגבוהים ביותר ובעזרת ה' תפתח את השערים הסגורים ביותר...
 
 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא כח התפילה
X
  • © כל הזכויות שמורות