כח התפילה

"אני שליח של אלוקים" אמר הבחור לגוי הנדהם

כשגוי מבקש בקשה פשוטה מהקב"ה ונענה בדרך פלאית... קראו


26/01/22 | כ"ד שבט התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>


את הסיפור הבא סיפר הגאון הרב רבי יהודה אריה דינר שליט"א:


בישיבת בריסק בירושלים למד בחור אחד, אשר כל משפחתו התגוררה בארה"ב והוא עלה לבדו לארץ ישראל כדי ללמוד בישיבה. יום אחד נסע אותו בחור להתפלל בכותל המערבי. כאשר סיים את תפילתו הוא הבחין לפתע באדם שהיה לו חזות של גוי, כותב משהו על נייר ותוחב לתוך אבני הכותל. 


מעשה זה לכד את תשומת ליבו של הבחור, והוא הסתקרן מאוד לדעת מה כתב אותו גוי בפתק... כאשר הגוי פנה ללכת לדרכו ניגש אותו בחור לאבני הכותל ושלף משם את הפתק. בתוכו היה כתוב באנגלית: "לכבוד אלוקים, ברגעים אלו מקתיים משחק כדורגל קבוצה פלונית נגד קבוצה פלונית, אבקש לדעת איזו קבוצה ניצחה..." אותו גוי לא הסתפק בזאת אלא חתם בשמו והוסיף את כתובתו הנוכחית: "ממני אלקס, אני מתארח במלון פלאז'ה בחדר 547".


הבחור המופתע החליט לעשות מעשה... הוא שלף את מכשיר הנייד שלו וחייג את מספר הטלפון של אביו בארצות הברית... האב הופתע מאוד למשמע השאלה של בנו, "מה לך ולמשחק כדורגל באמריקה"? הוא שאל נדהם. "אתה בחור ישיבה מארץ ישראל"!


"בעזרת ה' אסביר לך הכל", ענה הבן, "רק בקשה אחת לי ממך: שתברר מי הקבוצה שניצחה במשחק..."


האב הסתקרן מאוד אך החליט לסייע לבנו. כעבור מספר דקות צלצל הנייד בארץ ישראל, מיודענו הבחור עונה ואביו מספר לו מי הייתה הקבוצה המנצחת. הבחור הודה לאביו ומיהר לכתובת אותה רשם הגוי במכתבו...


לאחר שמצא את המלון והחדר דנקש בעדינות על הדלת. "מי שם"? נשמע הקול מבפנים.


"אני שליח של אלוקים" ענה לו הבחור בלי היסוס.


הדלת נפתחה מייד. "שליח של אלוקים"? הגוי היה המום. "מה אתה רוצה ממני"?


"ביקשת ממנו לדעת מי הקבוצה שניצחה במשחק", עונה הבחור. "הוא שלח אותי לספר לך שקבוצה פלונית היא זו שניצחה".


הגוי עמד נדהם והתקשה להגיב, לפתע החל לרעוד כולו, הוא הסתובב בחדר הלוך ושוב מבלי להוציא הגה מפיו. לפתע ניגש למגירה, שלף משם פנקס שיקים, כתב המחאה על סך 2000 דולר והגיש אותה לבחור המופתע. "זה בשביל השליח של אלוקים", אמר.


הבחור חזר לישיבה עם המחאה בסכום מכובד וסיפר לחבריו אודות המעשה, נפתח דיון האם היה מותר לו לקחת את ההמחאה או שיש בזה דבר שקר. הבחור התקשר לרב דינר שליט"א שפסק כי אין בעיה לקחת את ההמחאה.


תם הסיפור, אך לא הושלם...


הגאון הגדול רבי משולם דוד סולובייצ'יק זצוק"ל שמע ויכוח לוהט מכיוון הבחורים, הוא התקרב וביקש לדעת במה מדובר, וכששמע את כל המעשה מפי הבחורים אמר להם ראש הישיבה:


"ראו נא מה קרה, גוי מבקש בקשה פשוטה ואף מוזרה, ונענה! אנו צריכים ללמוד מכך קל וחומר על עצמנו, אם נבקש מהקדוש ברוך הוא- תן בי חכמה בינה ודעת להבין את מה שאני לומד, להיות מונח היטב בלימוד הגמרא- ודאי שהקדוש ברוך הוא יישמע לתפילתנו..."
 

ילד קטן לימד את אביו מהי כוחה של תפילה:

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא כח התפילה

X
  • © כל הזכויות שמורות