ידיעה קטנה שיש בכוחה להביא מזור לכל מכאובינו

איך סגירה של ישיבה אחת, הובילה לפתיחה של הרבה ישיבות ברחבי אירופה? על הטוב שבכל דבר

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 


לפני כמאתיים שנה נוסדה ישיבת "עץ חיים" בוולוז'ין, הלא היא "ישיבת וולוז'ין". הישיבה הייתה תופעה חדשה בעולם הישיבות של פולין. היא הוקמה ביוזמת רבני קהילות ובמגמה ייחודית להקים בית יוצר לגדולי תורה. להאדיר את הלמדנות למדרגה גבוהה.
 
ריכוז גדול של בעלי כישרונות, עילויים וגאונים שבאו לישיבה מדרכי לימוד וחינוך שונים. הם היו בעלי השקפות עולם שונות, יצרו בישיבה תסיסה רוחנית, שטבעה חותם חזק על תלמידיה.
 
כעבור תשעים שנה נסגרה ישיבת וולוז'ין על ידי שלטונות רוסיה לאחר שראשי הישיבה סירבו להכניס לתוכנית הלימודים בישיבה לימודי חול ושפות זרות כנדרש מטעם השלטונות. הישיבה מנתה אז כשש מאות בחורים.
 
תדהמה גדולה נפלה בקרב החכמים. "מה יהיה עכשיו על עולם התורה? האם זהו סופו חלילה?" תמהו.
 
כל אחד מהבחורים חזר לכפרו כששאלת המשך קיום עולם התורה ריחפה באוויר.
 
כשהגיעו הבחורים למקום מגורם התקבלו בכבוד גדול, שהרי לא כל אחד זוכה ללמוד תורה בישיבה הקדושה של וולוז'ין.
 
אט אט התקבצו בחורים רבים סביב יוצאי הישיבה והקימו ישיבות רבות בכל רחבי אירופה, כך הופצה התורה במקומות רבים והביאה איתה ריבוי לומדים ופריחה. סגירת ישיבה אחת הביאה בסופה לפתיחת ישיבות רבות וגדולות... (אנציקלופדיה יהודית דעת)
 
לא פעם דלתות נסגרות בפנינו, אנו נוחלים הפסדים ונזקים שלעיתים לא פוסחים מעלינו. ואנו, אבלים וחפויי ראש, מתנהלים כאילו משא כבד מונח על כתפינו.
 
ידיעה קטנה תוכל להביא מזור למכתנו - "אין בורא עולם מביא מכה לאדם אם לא ברא לה קודם לכן רפואה" - אין דלת הנסגרת לאדם אם לא נפתחת לו דלת חלופית שלעיתים טובה יותר מקודמתה.
 
אם חלילה דלתות נסגרות בפניך, ההצלחה רחוקה ממך, אל תתייאש, מחכה לך דלת נוספת, דלת שתביא לך מזור וישועה, אם לא כעת בעוד שנה, ואם לא בעוד שנה, מאוחר יותר, תפקידך הוא להאמין, להמשיך להאמין, ולבטוח, כשתעשה זאת לא תבכה על העבר ותדאג על העתיד, אלא תבין שהעבר הוא הכניסה שלך לעתיד טוב יותר עבורך.
 
"הכול לטובה" הוא משפט נדוש ולא תמיד מחזק, עלינו לזכור שבאמת... שהכול לטובה...
 
את הטובה שיצאה לך מדלת נסגרת לא תמיד תראה מיד, אבל הטובה הזו תגיע אליך בזמן שהכי היית צריך לו... תזכור! אין בורא עולם מביא לאדם מכה אם לא ברא לה רפואה לפני, תאמין בזה ותראה שינוי עצום בשמחת החיים שלך, ברצון שלך ובאיכות חייך...
 

צפו בשיעורו המחזק של הרב מיכאל לסרי שליט"א: "הכל לטובה"

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (121 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה להינצל ממות סמוך ומאיים

הַמַּפְרִישׁ צְדָקָה מִמָּמוֹנוֹ כְּאִלּוּ וְנוֹתֵן מֵחַיָּיו, וְלָכֵן מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה יָשׁוּבוּ לוֹ חַיָּיו

סגולה ותפילה לזיווג לאישה - מרבי נחמן

תפילה לזיווג לאישה, למציאת בן זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א: "אותו איש שתמציא לי לזיווגי יהא איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |