ידיעה קטנה שיש בכוחה להביא מזור לכל מכאובינו

איך סגירה של ישיבה אחת, הובילה לפתיחה של הרבה ישיבות ברחבי אירופה? על הטוב שבכל דבר

10/07/18 | כ"ז תמוז התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן


לפני כמאתיים שנה נוסדה ישיבת "עץ חיים" בוולוז'ין, הלא היא "ישיבת וולוז'ין". הישיבה הייתה תופעה חדשה בעולם הישיבות של פולין. היא הוקמה ביוזמת רבני קהילות ובמגמה ייחודית להקים בית יוצר לגדולי תורה. להאדיר את הלמדנות למדרגה גבוהה.
 
ריכוז גדול של בעלי כישרונות, עילויים וגאונים שבאו לישיבה מדרכי לימוד וחינוך שונים. הם היו בעלי השקפות עולם שונות, יצרו בישיבה תסיסה רוחנית, שטבעה חותם חזק על תלמידיה.
 
כעבור תשעים שנה נסגרה ישיבת וולוז'ין על ידי שלטונות רוסיה לאחר שראשי הישיבה סירבו להכניס לתוכנית הלימודים בישיבה לימודי חול ושפות זרות כנדרש מטעם השלטונות. הישיבה מנתה אז כשש מאות בחורים.
 
תדהמה גדולה נפלה בקרב החכמים. "מה יהיה עכשיו על עולם התורה? האם זהו סופו חלילה?" תמהו.
 
כל אחד מהבחורים חזר לכפרו כששאלת המשך קיום עולם התורה ריחפה באוויר.
 
כשהגיעו הבחורים למקום מגורם התקבלו בכבוד גדול, שהרי לא כל אחד זוכה ללמוד תורה בישיבה הקדושה של וולוז'ין.
 
אט אט התקבצו בחורים רבים סביב יוצאי הישיבה והקימו ישיבות רבות בכל רחבי אירופה, כך הופצה התורה במקומות רבים והביאה איתה ריבוי לומדים ופריחה. סגירת ישיבה אחת הביאה בסופה לפתיחת ישיבות רבות וגדולות... (אנציקלופדיה יהודית דעת)
 
לא פעם דלתות נסגרות בפנינו, אנו נוחלים הפסדים ונזקים שלעיתים לא פוסחים מעלינו. ואנו, אבלים וחפויי ראש, מתנהלים כאילו משא כבד מונח על כתפינו.
 
ידיעה קטנה תוכל להביא מזור למכתנו - "אין בורא עולם מביא מכה לאדם אם לא ברא לה קודם לכן רפואה" - אין דלת הנסגרת לאדם אם לא נפתחת לו דלת חלופית שלעיתים טובה יותר מקודמתה.
 
אם חלילה דלתות נסגרות בפניך, ההצלחה רחוקה ממך, אל תתייאש, מחכה לך דלת נוספת, דלת שתביא לך מזור וישועה, אם לא כעת בעוד שנה, ואם לא בעוד שנה, מאוחר יותר, תפקידך הוא להאמין, להמשיך להאמין, ולבטוח, כשתעשה זאת לא תבכה על העבר ותדאג על העתיד, אלא תבין שהעבר הוא הכניסה שלך לעתיד טוב יותר עבורך.
 
"הכול לטובה" הוא משפט נדוש ולא תמיד מחזק, עלינו לזכור שבאמת... שהכול לטובה...
 
את הטובה שיצאה לך מדלת נסגרת לא תמיד תראה מיד, אבל הטובה הזו תגיע אליך בזמן שהכי היית צריך לו... תזכור! אין בורא עולם מביא לאדם מכה אם לא ברא לה רפואה לפני, תאמין בזה ותראה שינוי עצום בשמחת החיים שלך, ברצון שלך ובאיכות חייך...
 

צפו בשיעורו המחזק של הרב מיכאל לסרי שליט"א: "הכל לטובה"

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (121 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפוריות ולזרע של קיימא

זקוקים לזרע של קיימא? לפניכם תפילה לפוריות: אָבִינוּ אָב הָרַחֲמָן שְׁמַע תְּפִלָּתֵנוּ וְתַאֲזִין שַׁוְעָתֵנוּ, שֶׁיִּהְיוּ כָּל הָעֲקָרוֹת נִפְקָדוֹת לְטוֹבָה חִישׁ קַל מְהֵרָה, וְיוֹלִידוּ בְּרַחֲמֶיךָ בָּנִים חַיִּים וְקַיָּמִים. וְיִתְרַבּוּ עַמְּךָ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל כְּחוֹל הַיָּם אֲשֶׁר לֹא יִמַּד וְלֹא יִסָּפֵר. וּכְשֵׁם שֶׁגָּבְרוּ רַחֲמֶיךָ עַל אָבִינוּ הָרִאשׁוֹן

תפילת נשמת כל חי נוסח ספרד

נִשְמַת כָּל חַי תְּבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ, וְרוּחַ כָּל בָּשָׂר תְּפָאֵר וּתְרוֹמֵם זִכְרְךָ מַלְכֵּנוּ תָּמִיד, מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם אַתָּה אֵל. וּמִבַּלְעָדֶיךָ אֵין לָנוּ מֶלֶך גוֹאֵל וּמוֹשִיעַ. נשמת כל חיי

תהילים להצלחה בניתוח - פרקים סגוליים

לפניך תפילה להצלחה בניתוח + פרקי תהילים עוצמתיים. אנא ה' בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש. ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפאות אנוש עד דכא, עד דכדוכה של נפש
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |