מעשה בגלימת הכומר שהעידה על הרב בעולם האמת

מדוע הסתובב הרב עם גלימת כומר ברחבי העיר? כיצד הגלימה עזרה לו בעולם האמת?

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

רב אחד הלך לאסוף כספים עבור פדיון שבויים. הסכום היה גדול והפרוטות שקיבל לא הגיעו לרבע מהסכום. באחד הימים נקש הרב על דלת ביתו של גביר נוצרי עשיר וביקש סיוע.
 
אמר לו הגביר: "מסכים אני לתת לך את שארית הסכום הקצוב. אך תנאי יש לי - אם תלבש גלימה של כומר ותסתובב בכל רחובות העיר אתן לך הכסף הנצרך". הסכים הרב, לקח את הגלימה, לבש אותה והסתובב ברחובות בעיר.
 
עד מהרה הפך הרב ללעג ולקלס בעיניי כל, הבושה הייתה רבה מאד, אך הרב המשיך ללכת ברחובות העיר.
 
כשסיים את הליכתו ניגש הרב אל הגביר וקיבל את הכסף לפדיון השבויים. לפני שיצא שאל הרב את הגביר אם יוכל לתת לו במתנה את גלימת הכומר.
 
הבין הגביר הנוצרי שהרב חושב להמיר את דתו ונתן לו בשמחה את הגלימה.
 
חלפו שנים והרב הגיע לסוף ימיו, הוא חש זאת על גופו וציווה את ילדיו: "בארון ישנה גלימת כומר, מבקש אני מכם שביום פטירתי תתפרו לי ממנה תכריכים לגופי".
 
נפטר הרב וילדיו תפרו תכריכים מגלימת הכומר וכיסו בה את גופו. הגלימה לא הייתה מספיק גדולה ולא כיסתה את רגליו, אותן כיסו בפשתן.
 
לאחר שנים מספר פינו את בית הקברות ונאלצו להעביר את עצמות הנפטרים. כשפתחו את קברו של הרב נוכחו לראות שכל גופו היה שלם למעט רגליו, הרימה והתולעה לא שלטה בו.
 
גופו נשאר שלם בזכות מצוות פדיון השבויים, ואותה הגלימה שמרה עליו, העידה עליו בעולם האמת וזיכתה אותו לשכר עצום ('כוכבי אור')
 
כל מצווה שאדם מקיים, כל חסד שאדם עושה משדרג את מאזנו וייחוסו בשמים. הוא יוצר לעצמו חומת מגן רוחנית המלווה אותו לאורך חייו ומגינה עליו לעתיד לבוא.
 
לעיתים אנו מתעצלים, מתביישים וחסרי חשק לקיים את רצון הבורא, וזאת משום שאין אנו מודעים לשכר מצוותיו, להגנה שהן נותנות לנו, לחיות שהן מכניסות לנשמה שלנו.
 
אם היינו נשלחים לעולם האמת לרגע אחד וחווים את ההרגשה של שכר מצווה אחת שעשינו ואת הצער והבושה מחסרון ואיבוד מצווה אחת, היינו מניחים את כל חיי העולם הזה ורצים אחר כל מצווה ומצווה.
 
נתפלל להעריך כל מצווה, לקיים אותה בהתלהבות ורצון, לרדוף אחריה ולשמוח בה כמצוא שלל רב, כי היא ורק היא השלל שלך לעתיד לבוא, היא ורק היא תכניס אותך לאולמות מלאים ריח גן עדן וחיים נצחיים...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (164 מדרגים)

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"

סגולה לישועה

סגולה לישועה גדולה ח"י צדקה בסכום גדול, עבור נשמת רבי מאיר בעל הנס ויקרא תהלים כ', ל"ג וקכ"א

תפילה סגולית לזוגיות

תפילה לזוגיות - לכל מי שמחפש זוגיות. יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה

חרדות ופחדים - 7 סגולות

מי שאחזו פחד פתאום, יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "השם הושיעה, המלך יעננו ביום קראנו". ויש עוד 6 סגולות לחרדות ופחדים

תפילה סגולית להצלחה

לפניכם תפילה להצלחה בתהילים - לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם, בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה. חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי, וּבְצֵל-כְּנָפֶיךָ אֶחְסֶה עַד יַעֲבֹר הַוּוֹת
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |