מעשה בגלימת הכומר שהעידה על הרב בעולם האמת

מדוע הסתובב הרב עם גלימת כומר ברחבי העיר? כיצד הגלימה עזרה לו בעולם האמת?

16/08/18 | ה' אלול התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

רב אחד הלך לאסוף כספים עבור פדיון שבויים. הסכום היה גדול והפרוטות שקיבל לא הגיעו לרבע מהסכום. באחד הימים נקש הרב על דלת ביתו של גביר נוצרי עשיר וביקש סיוע.
 
אמר לו הגביר: "מסכים אני לתת לך את שארית הסכום הקצוב. אך תנאי יש לי - אם תלבש גלימה של כומר ותסתובב בכל רחובות העיר אתן לך הכסף הנצרך". הסכים הרב, לקח את הגלימה, לבש אותה והסתובב ברחובות בעיר.
 
עד מהרה הפך הרב ללעג ולקלס בעיניי כל, הבושה הייתה רבה מאד, אך הרב המשיך ללכת ברחובות העיר.
 
כשסיים את הליכתו ניגש הרב אל הגביר וקיבל את הכסף לפדיון השבויים. לפני שיצא שאל הרב את הגביר אם יוכל לתת לו במתנה את גלימת הכומר.
 
הבין הגביר הנוצרי שהרב חושב להמיר את דתו ונתן לו בשמחה את הגלימה.
 
חלפו שנים והרב הגיע לסוף ימיו, הוא חש זאת על גופו וציווה את ילדיו: "בארון ישנה גלימת כומר, מבקש אני מכם שביום פטירתי תתפרו לי ממנה תכריכים לגופי".
 
נפטר הרב וילדיו תפרו תכריכים מגלימת הכומר וכיסו בה את גופו. הגלימה לא הייתה מספיק גדולה ולא כיסתה את רגליו, אותן כיסו בפשתן.
 
לאחר שנים מספר פינו את בית הקברות ונאלצו להעביר את עצמות הנפטרים. כשפתחו את קברו של הרב נוכחו לראות שכל גופו היה שלם למעט רגליו, הרימה והתולעה לא שלטה בו.
 
גופו נשאר שלם בזכות מצוות פדיון השבויים, ואותה הגלימה שמרה עליו, העידה עליו בעולם האמת וזיכתה אותו לשכר עצום ('כוכבי אור')
 
כל מצווה שאדם מקיים, כל חסד שאדם עושה משדרג את מאזנו וייחוסו בשמים. הוא יוצר לעצמו חומת מגן רוחנית המלווה אותו לאורך חייו ומגינה עליו לעתיד לבוא.
 
לעיתים אנו מתעצלים, מתביישים וחסרי חשק לקיים את רצון הבורא, וזאת משום שאין אנו מודעים לשכר מצוותיו, להגנה שהן נותנות לנו, לחיות שהן מכניסות לנשמה שלנו.
 
אם היינו נשלחים לעולם האמת לרגע אחד וחווים את ההרגשה של שכר מצווה אחת שעשינו ואת הצער והבושה מחסרון ואיבוד מצווה אחת, היינו מניחים את כל חיי העולם הזה ורצים אחר כל מצווה ומצווה.
 
נתפלל להעריך כל מצווה, לקיים אותה בהתלהבות ורצון, לרדוף אחריה ולשמוח בה כמצוא שלל רב, כי היא ורק היא השלל שלך לעתיד לבוא, היא ורק היא תכניס אותך לאולמות מלאים ריח גן עדן וחיים נצחיים...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (164 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


חרדות ופחדים - 7 סגולות

מי שאחזו פחד פתאום, יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "השם הושיעה, המלך יעננו ביום קראנו". ויש עוד 6 סגולות לחרדות ופחדים

סגולה נגד מלשינים

סגולה נגד מלשינים לומר תהילים פרק ק"מ שחיבר דוד המלך על המלשינים, בפרט על דואג שהיה ראש הקושרים

סגולה לישועה

סגולה לישועה גדולה ח"י צדקה בסכום גדול, עבור נשמת רבי מאיר בעל הנס ויקרא תהלים כ', ל"ג וקכ"א

תפילה סגולית למציאת זיווג בקרוב

תפילה למציאת זיווג לקריאה מהירה ונוחה. שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי. עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ. אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ. הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל.

סגולה נגד דיכאון

קראו את מזמורי קט"ז וק"ג בתהילים, וכן תפילה ליציבות הרוח. הרי הם לפניכם

סגולה לפרנסה ותפילה

מחפשים תפילה לפרנסה? לפניכם תפילה לפרנסה מתוך "שערי דמעה" וסגולות לפרנסה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

תפילה סגולית לזיווג

פרקי תהילים ותפילה למציאת זיווג. תהילים קכא. יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ שֶׁתְּבַטֵּל מִמֶּנִּי כֹּל עִכּוּבִים וּמְנִיעוֹת, וְתָאִיר קַרְנִי וְתַגְבִּיהַּ מַזָּלִי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |