מעשה בגלימת הכומר שהעידה על הרב בעולם האמת

מדוע הסתובב הרב עם גלימת כומר ברחבי העיר? כיצד הגלימה עזרה לו בעולם האמת?

16/08/18 | ה' אלול התשע"ח

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

רב אחד הלך לאסוף כספים עבור פדיון שבויים. הסכום היה גדול והפרוטות שקיבל לא הגיעו לרבע מהסכום. באחד הימים נקש הרב על דלת ביתו של גביר נוצרי עשיר וביקש סיוע.
 
אמר לו הגביר: "מסכים אני לתת לך את שארית הסכום הקצוב. אך תנאי יש לי - אם תלבש גלימה של כומר ותסתובב בכל רחובות העיר אתן לך הכסף הנצרך". הסכים הרב, לקח את הגלימה, לבש אותה והסתובב ברחובות בעיר.
 
עד מהרה הפך הרב ללעג ולקלס בעיניי כל, הבושה הייתה רבה מאד, אך הרב המשיך ללכת ברחובות העיר.
 
כשסיים את הליכתו ניגש הרב אל הגביר וקיבל את הכסף לפדיון השבויים. לפני שיצא שאל הרב את הגביר אם יוכל לתת לו במתנה את גלימת הכומר.
 
הבין הגביר הנוצרי שהרב חושב להמיר את דתו ונתן לו בשמחה את הגלימה.
 
חלפו שנים והרב הגיע לסוף ימיו, הוא חש זאת על גופו וציווה את ילדיו: "בארון ישנה גלימת כומר, מבקש אני מכם שביום פטירתי תתפרו לי ממנה תכריכים לגופי".
 
נפטר הרב וילדיו תפרו תכריכים מגלימת הכומר וכיסו בה את גופו. הגלימה לא הייתה מספיק גדולה ולא כיסתה את רגליו, אותן כיסו בפשתן.
 
לאחר שנים מספר פינו את בית הקברות ונאלצו להעביר את עצמות הנפטרים. כשפתחו את קברו של הרב נוכחו לראות שכל גופו היה שלם למעט רגליו, הרימה והתולעה לא שלטה בו.
 
גופו נשאר שלם בזכות מצוות פדיון השבויים, ואותה הגלימה שמרה עליו, העידה עליו בעולם האמת וזיכתה אותו לשכר עצום ('כוכבי אור')
 
כל מצווה שאדם מקיים, כל חסד שאדם עושה משדרג את מאזנו וייחוסו בשמים. הוא יוצר לעצמו חומת מגן רוחנית המלווה אותו לאורך חייו ומגינה עליו לעתיד לבוא.
 
לעיתים אנו מתעצלים, מתביישים וחסרי חשק לקיים את רצון הבורא, וזאת משום שאין אנו מודעים לשכר מצוותיו, להגנה שהן נותנות לנו, לחיות שהן מכניסות לנשמה שלנו.
 
אם היינו נשלחים לעולם האמת לרגע אחד וחווים את ההרגשה של שכר מצווה אחת שעשינו ואת הצער והבושה מחסרון ואיבוד מצווה אחת, היינו מניחים את כל חיי העולם הזה ורצים אחר כל מצווה ומצווה.
 
נתפלל להעריך כל מצווה, לקיים אותה בהתלהבות ורצון, לרדוף אחריה ולשמוח בה כמצוא שלל רב, כי היא ורק היא השלל שלך לעתיד לבוא, היא ורק היא תכניס אותך לאולמות מלאים ריח גן עדן וחיים נצחיים...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (87 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


עצה גדולה ונפלאה להחדרת האמונה

הַדִּבּוּרִים מַשְׁפִּיעִים מְאֹד עַל הַלֵּב, וְגַם כַּאֲשֶׁר הַלֵּב עֲדַיִן אֵינוֹ חָזָק בֶּאֱמוּנָה, חֲזָקָה וְהַבְטָחָה עַל דִּבּוּרֵי הָאֱמוּנָה שֶׁיִּכָּנְסוּ בְּלִבּוֹ

תפילה סגולית לפוריות ולזרע של קיימא

זקוקים לזרע של קיימא? לפניכם תפילה לפוריות: אָבִינוּ אָב הָרַחֲמָן שְׁמַע תְּפִלָּתֵנוּ וְתַאֲזִין שַׁוְעָתֵנוּ, שֶׁיִּהְיוּ כָּל הָעֲקָרוֹת נִפְקָדוֹת לְטוֹבָה חִישׁ קַל מְהֵרָה, וְיוֹלִידוּ בְּרַחֲמֶיךָ בָּנִים חַיִּים וְקַיָּמִים. וְיִתְרַבּוּ עַמְּךָ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל כְּחוֹל הַיָּם אֲשֶׁר לֹא יִמַּד וְלֹא יִסָּפֵר. וּכְשֵׁם שֶׁגָּבְרוּ רַחֲמֶיךָ עַל אָבִינוּ הָרִאשׁוֹן

סגולה לשפע - תפילה לעני כי יעטוף

פרק ק"ב בתהילים - תפילה לעני כי יעטוף. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי ה' יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ: (ב) ה' שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא: (ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |