מדוע אסרו את החסיד שיצא להגנת רבו? וחשיבות השמירה על הלשון

באמצעות הלשון אפשר להגיע  לחיי נצח ועם אותה הלשון עלולים חלילה ליפול בור עמוק וחשוך

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

 באחד הימים האדמו"ר רבי חיים מקאסוב, בעל ה"תורת חיים" שלח שוחט לעיר הסמוכה. באותה העיר התגוררו מספר אנשים שהתנגדו לרבי מקאסוב. כשהגיע השוחט נעמד אחד האנשים וגידף את הרבי: "אין אנו מחוייבים לשמוע בקולו של רבי חיים מקאסוב, וכי הוא הבעל הבית כאן?!"
 
בשבת בבוקר, לפני קריאת התורה, עלה אחד מחסידי קאסוב על הבימה, והכריז בקול גדול שאסור להתחיל בקריאת התורה עד שהחצוף שביזה את הרבי מקאסוב ייצא מבית הכנסת.
 
בצאת השבת מסר אותו חצוף את החסיד לערכאות משפטיות על שביזה אותו ברבים. פסקו השופטים על החסיד חודש מאסר.
 
כשיצא מהמאסר בא החסיד בבהלה אל רבו, בעל ה"תורת חיים", וסיפר לו את כל המאורע, על מסירות נפשו למען כבוד הרבי ועונש המאסר שנגזר עליו.
 
אמר לו הרבי: "אני במקום השופטים הייתי דן אותך לשלושה חודשי מאסר!
אתה הרגת את הנפש בזמן שביזית אותו ברבים לפני קריאת התורה, וחז"ל (בבא מציעא נה':) אמרו: 'שהמלבין פני חברו כאילו שופך דמים!'" ('אדרבא')
 
יש פעמים בהן אנו חושבים לעשות מצווה, להגן על הרב שלנו, על הורינו ומשפחתנו ובד בבד מבזים את האחר, שופכים את דמו בחושבנו שהמעשה שלנו מוצדק.
 
אדם השומע ביזיון תלמידי חכמים צריך להוכיח, אסור לו לעמוד מנגד, אך אין הדבר מתיר לו לבזות את המבזה ברבים. המעשה הזה חמור יותר ממעשה ביזיון תלמיד החכם.
 
הרבי מקאסוב מלמד אותנו שכול יהודי הוא בן של מלך, אין לנו רשות לבזותו ולהכלימו לעיניי כל גם אם אנו כל-כך צודקים, גם אם הוא ראוי לכך.
 
נשמור את העצבים שלנו בבטן, לא נשלוף את הלשון המחודדת שלנו ונחריב עימה עולמות בדמוי אנשים. הלשון שלך היא כמו תער, אל תפצע בה אנשים אלא תקלף איתה את שכבות העצבות והתסכול של בני האדם, תהיה המרפא ולא הפוצע, המלטף ולא הדוקר, האוהב ולא האויב...
 
באמצעות הלשון שלך תוכל להביא את עצמך לחיי נצח ועם אותה הלשון תוכל חלילה לחפור לך בור עמוק וחשוך.
 
בורא עולם ברא לך לשון רכה ולא סכין חדה, השתמש בה בחכמה והיא תביא אותך למקומות היפים ביותר הקיימים בעולם הזה ובעולם הבא...   
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (125 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה למכירת רכב

קראו פרקי תהילים, כ"ג ו-ס"ה המסוגלים למכירת רכב בהקדם: מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר: בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:

סגולה לעשירות

הרב חיים פוקס מביא סגולה גדולה לעשירות: להתנהג עם אחרים בדרך של רחמים

סגולה להצלחה

אמירת תהילים פרק א: 'התעוררות לעסוק בתורה בלא חטא, ואז יהא בטוח שכל מעשה ידיו מצליחים….'

תהילים ללידה קלה - תהילים כ’

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |