תפילות מיוחדות שכל יהודי צריך להכיר ולקרוא

כל משאלה שלכם, כל בקשה וכל מה שאתם מייחלים יוכלו להתגשם. כמה חשוב וכדאי לשתף את בורא עולם ולספר לו על כך

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

יהודי! כן אתה, גם את יהודייה, האם את מודעת לכלי העוצמתי שיש בידיך? האם יש לך מושג כמה כוחות ועוצמות יש לך בפה? אלוקים נתן לנו כוח עוצמתי ויעיל מאוד, והוא התפילה. כל אחד ואחת מאתנו יכול לפנות לאבא בשמים ולפתוח בתפילה. הוא שם ממתין ומייחל שנפנה אליו ונזכור כי הוא זה שמושך בחוטים של החיים שלנו ומנהל את המציאות שלנו על כל חלקיה ופרטי פרטיה. ולכן הוא הכתובת שלנו לכל בקשה ומשאלה. בקשו, אמרו וזכרו – הוא תמיד שומע.

 

כיצד פונים לבורא עולם?

כל אחד יכול לפנות לבורא עולם בתפילה. הדרך הראשונה והפשוטה ביותר היא פשוט לשוחח עמו במילים משלנו. ממש כך, בצורה ספונטנית. ברגעים אלו  כאשר אתם קוראים את השורות אתם יכולים לפנות אליו ולבקש הצלחה וישועה, פרנסה ושפע, נחת מהילדים או זיווג הגון בקרוב. הוא מאזין לכל מילה ושומע כל בקשה. נכון, הוא לא מבטיח שכל בקשה מתמלאת בדיוק כמו שאתם רוצים כי רק הוא יודע מה נכון לכם ומה טוב עבורכם. אבל הפעולה האפקטיבית ביותר מצדכם היא לפנות בבקשה ולהרבות בזכויות.

 

תפילה לכל מטרה

יש תפילות שמתאימות לכל עת ולכל שעה. אלו פרקי תהילים. אמנם פרקי תהילים מחולקים לפי ימים – תהילים ליום ראשון, תהילים ליום שני, תהילים ליום שלישי וכן הלאה, ואכן יש אנשים רבים שקוראים בכל יום את המזמורים המתאימים לאותו היום, אבל ניתן לקרוא בכל יום כל פרק שהוא. כמו כן ניתן למצוא פרקים שהמילים בהם קולעות להרגשה שלכם או מבטאים את הצרה בה אתם נתונים כעת- פרקי תהילים להצלחה, לזיווג, לרפואה למציאת חן וכן הלאה. כמו כן יש תפילות יומיומיות שכדאי לכל יהודי לומר בכל יום ויום - ברכות השחר, קריאת שמע, ברכת המזון עדות המזרח לאחר ארוחת לחם, פרק שירה, שיר השירים ועוד.

 

תפילות מיוחדות לזמנים מיוחדים

מלבד תפילות אלו המתאימות לכל יום ויום בחייו של יהודי, יש תפילות מיוחדות ומחזקות שניתן לאומרן ברגעים מסוימים בחיים. לדוגמה, בחור או בחורה שחפצים למצוא את בן הזוג שלהם יוכלו לומר תפילה לזיווג. לבחורה מאורסת מומלץ לבטא את רצונותיה ובקשותיה ולומר תפילה למאורסת,   חתן וכלה העומדים תחת החופה יוכלו להתפלל תפילה לזמן החופה ואישה בהריון תתפלל תפילה ללידה קלה. התפילות הללו מלוות יהודי ברגעים המיוחדים בחייו ומבטאות את הרצונות ואת השאיפות העזות שמפעמות בתוכו בשלבים אלו.

 

תפילה בנסיעות

גם כאשר יוצאים לדרך מלווה אותנו תפילה מיוחדת הנקראת תפילת הדרך. בתפילה זו אנחנו מבקשים כי נינצל מגזירות ופורענויות בדרך ונגיע למחוז חפצנו בשלום. אז אם אתם חוששים בדרכים, פוחדים מתאונות או אסונות זכרו – את הפחדים הללו נווטו לתפילה ובקשה. לאחר שאומרים את התפילה הזו ניתן לחוש כי אנחנו נתונים בידיים בטוחות של אבא בשמיים ששומר עלינו. והוא ורק הוא יכול להציל אותנו מפגעים רעים בדרך. גם כאשר הילד יוצא לנסיעה הזכירו לו לבקש כי הדרך תעבור בשלום ולא יאונה לו כל רע.

 

זוגיות, הורות ופרנסה

הורים ירגילו את עצמם לומר תפילת השל"ה בה הם מבקשים כי הילדים שלהם יצליחו בחייהם, כמו כן רצוי לומר תפילה לשמירה על הבנים שתלווה את הילדים שלכם לכל מקום אליו הם הולכים. בני זוג ישקיעו באמירת תפילה לשלום בית וכן תפילה לפרנסה. כל התפילות הללו מגיעות הישר לבורא עולם והוא ברחמיו יוכל לפתוח לכם את מקור השפע ולהרעיף עליכם ברכה עד בלי די. אמנם יש לזכור כי אבא בשמים יודע מה נכון וטוב לכל אחד, וכשם שאתם יודעים לומר לילד שלכם "לא" כאשר אתם סבורים שלא טוב שילך כעת לחבר, כך אבא שלכם יודע גם לומר "לא". אבל להמשיך לבקש תמיד כדאי. פנו אליו בבקשות והרבו בתחינה ובבקשה. הישועה בוא תבוא.

 

בקשות לאבא בשמים

יש מישהו אחד שמופקד על כל השפע והברכה בעולם. וזה בורא העולם. הוא האבא שלנו שדואג לנו ורוצה לתת לנו את כל הטוב. הוא מרעיף עלינו אושר וחפץ בטובתנו. ולכן נכון יהיה לפנות אליו בכל משאלה או בקשה. ניתן לפנות במילים משלנו וכמובן שאפשר גם לפתוח תהילים ליום רביעי, תהילים ליום חמישי או שבת, לקרוא פרק שירה או שיר השירים. הוא ברחמיו שומע את כל התפילות ושומר אותן קרוב אליו.

 

מילים של בקשות ומשאלות

כל משאלה שלכם, כל בקשה וכל מה שאתם מייחלים יוכלו להתגשם. כמה חשוב וכדאי לשתף את בורא עולם ולספר לו על כך. לדבר אתו כדבר איש אל רעהו ולבטא את המשאלות. מתפללים תפילת שחרית וקוראים תפילה לשמירת הלשון? כל הבקשות הללו  עושות דרכן הישר אל כיסא כבודו של היושב במרום. והוא ברחמיו מקבל את התפילות ומרעיף עלינו, בניו אהוביו שפע אלוקי וחיים של אושר ושמחה!

 

צפו בשיעורו המדהים של הר  אריק נווה שליט"א על סודות התפילה:

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (92 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |