הקבר הענק שהתגלה באתר הבנייה צמרר את הנוכחים

אחד הרגעים הקשים ביותר עבורו היה גילוי של שלד תינוק המעורסל בידי שלד אמו, הוא ציין כי "המראה המחריד הותיר בי זעזוע עמוק"

22/04/19 | י"ז ניסן התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

במדינת בלרוס אשר מדרום לרוסיה, התגלה קבר אחים יהודי ובו שלדיהם ועצמותיהם של כאלף יהודים שנרצחו באכזריות במהלך מלחמת העולם השניה.

 

המראה הנזעזע נחשף לעיניהם של עשרות מתושביה הגויים של העיירה, לאחר שעיריית ברזט אישרה לאחרונה את הקמתו של מתחם בניינים חדש למגורים בעיירה. במהלך חפירות שנערכו במתחם, התגלה לצוות העובדים קבר אחים ענק. 

 

לפני מלחמת העולם השנייה חיו בעיירה ברסט כ-50 אלף יהודים. לאחר פלישת הנאצים לבלרוס הוצאו להורג כ- 5,000 מהם. היהודים שנותרו בחיים נשלחו לגטו שהוקם בעיירה בחודש יוני בשנת 1941. בשנת 1942 החולט להרוס את הגטו ותושביו היהודים נשלחו ברכבות משא ליער, שם נורו ונקברו בקבר אחים.

רשת ה- BBC הבריטית שלחה למקום כתב, אשר דיווח כיצד חזה בחיילי צבא בלרוס פותחים את קבר האחים ואוספים את שרידיהם של אלפי היהודים שנרצחו ונקברו במקום. העיתונאי דיווח כי אחד הרגעים הקשים ביותר עבורו היה גילוי של שלד תינוק המעורסל בידי שלד אמו, הוא ציין כי "המראה המחריד הותיר בי זעזוע עמוק".

 

חייל בלרוסי השייך לצוות העוסק באיסוף שרידיהם של חיילים סובייטים התראיין לרשת ה BBC הבריטית, וציין כי דבר לא יכול היה להכין אותו למראות שנתגלו בפניו."הוצאנו גולגלות קטנות של בני נוער וגם את השלד של התינוק עם אמו שמערסלת אותו בידיה" אישר את עדותו של כתב הרשת. ""ישנם חורי קליעים ברורים בגולגולת של האנשים" הוסיף וציין בראיון שנתן.

 

משיחה שקיים הכתב עם תושבי העיירה, עלה כי קיומו של הגטו בעיירה כלל לא היה ידוע להם."לא למדנו שום דבר בבית הספר על הגטו של ברסט. אני לא חושבת שמישהו בגיל שלנו באמת יודע משהו על זה", סיפרו לכתב נערות מקומיות, את דבריהן אישרה אישה מבוגרת שנכחה במקום. 

כשנשאלה בכירה בעירייה מדוע אושרה הקמת מתחם המגורים במקום, ציינה כי "רק כשהתחלנו לבנות את הבניינים שבאזור, מצאנו את הקברים ואת השלדים והעצמות. לא ידענו שאנחנו פותחים פיסה היסטורית כאובה כל כך".

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (9 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המציאות עולה על כל דמיון

יש אירועים המתרחשים במציאות שהדמיון האנושי לא יכול ליצור, כזה הוא סיפורם של ג'סיקה גומז וארון ביירוס מארצות הברית

הקב"ה לא חייב לתת לך

"אם את תעשי למען אנשים מה שאת לא חייבת, מן השמים יעשו אתך מה שלא חייבים לך" אמר הרה"ג שלמה זלמן אויערבך

נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

סגולות נבחרות


סגולה לזרע בר קיימא

סגולה לזרע בר קיימא להדליק 3 נרות לנשמת יעקב אבינו, יששכר בן יעקב, לאה אמנו ולתת צדקה ליד כל נר. לאחר מכן לקרוא פסוקים י"ב-י"ח מפרק ל' בספר בראשית

3 סגולות לשינוי המזל

התחברות עם אנשים מסוימים, כיבוד האישה והדלקת נרות – קראו את הסגולות שיעזרו לכם לשנות את המזל, ברמה כזו או אחרת

תפילה סגולית לאישה בהריון

נמצאת בהריון? לפניך תפילה לאישה בהריון. יהי רצון מלפניך ד' אלוקיי ואלוקי אבותיי שתקל מעליי את צער עיבורי, ותוסיף ותיתן לי כוח ואון בכל ימי העיבור, שלא יותש כוחי ולא כוח העובר בשום דבר בעולם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |