הקבר הענק שהתגלה באתר הבנייה צמרר את הנוכחים

אחד הרגעים הקשים ביותר עבורו היה גילוי של שלד תינוק המעורסל בידי שלד אמו, הוא ציין כי "המראה המחריד הותיר בי זעזוע עמוק"

22/04/19 | י"ז ניסן התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

במדינת בלרוס אשר מדרום לרוסיה, התגלה קבר אחים יהודי ובו שלדיהם ועצמותיהם של כאלף יהודים שנרצחו באכזריות במהלך מלחמת העולם השניה.

 

המראה הנזעזע נחשף לעיניהם של עשרות מתושביה הגויים של העיירה, לאחר שעיריית ברזט אישרה לאחרונה את הקמתו של מתחם בניינים חדש למגורים בעיירה. במהלך חפירות שנערכו במתחם, התגלה לצוות העובדים קבר אחים ענק. 

 

לפני מלחמת העולם השנייה חיו בעיירה ברסט כ-50 אלף יהודים. לאחר פלישת הנאצים לבלרוס הוצאו להורג כ- 5,000 מהם. היהודים שנותרו בחיים נשלחו לגטו שהוקם בעיירה בחודש יוני בשנת 1941. בשנת 1942 החולט להרוס את הגטו ותושביו היהודים נשלחו ברכבות משא ליער, שם נורו ונקברו בקבר אחים.

רשת ה- BBC הבריטית שלחה למקום כתב, אשר דיווח כיצד חזה בחיילי צבא בלרוס פותחים את קבר האחים ואוספים את שרידיהם של אלפי היהודים שנרצחו ונקברו במקום. העיתונאי דיווח כי אחד הרגעים הקשים ביותר עבורו היה גילוי של שלד תינוק המעורסל בידי שלד אמו, הוא ציין כי "המראה המחריד הותיר בי זעזוע עמוק".

 

חייל בלרוסי השייך לצוות העוסק באיסוף שרידיהם של חיילים סובייטים התראיין לרשת ה BBC הבריטית, וציין כי דבר לא יכול היה להכין אותו למראות שנתגלו בפניו."הוצאנו גולגלות קטנות של בני נוער וגם את השלד של התינוק עם אמו שמערסלת אותו בידיה" אישר את עדותו של כתב הרשת. ""ישנם חורי קליעים ברורים בגולגולת של האנשים" הוסיף וציין בראיון שנתן.

 

משיחה שקיים הכתב עם תושבי העיירה, עלה כי קיומו של הגטו בעיירה כלל לא היה ידוע להם."לא למדנו שום דבר בבית הספר על הגטו של ברסט. אני לא חושבת שמישהו בגיל שלנו באמת יודע משהו על זה", סיפרו לכתב נערות מקומיות, את דבריהן אישרה אישה מבוגרת שנכחה במקום. 

כשנשאלה בכירה בעירייה מדוע אושרה הקמת מתחם המגורים במקום, ציינה כי "רק כשהתחלנו לבנות את הבניינים שבאזור, מצאנו את הקברים ואת השלדים והעצמות. לא ידענו שאנחנו פותחים פיסה היסטורית כאובה כל כך".

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (9 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אביב גפן: "עזבו את בני ברק, הם לא אשמים"

במגזר הכללי אביב גפן הוא דמות מוכרת מתחום השירה שקנתה את פרסומה גם בזכות התבטאויות שנויות במחלוקת לאורך השנים, מגיפת הקורונה הובילה אותו שוב להתבטא באופן שנוי במחלוקת והפעם על המגזר החרדי אשר במשך שנים נתפס אצלו באופן שלילי

נס רפואי -שב להכרה שבוע לאחר שהוכש על ידי נחש

שבועיים לאחר שאושפז בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מורדם ומונשם עקב הכשת נחש, נראה כי תלמיד הישיבה רפאל חיים מנחם מנדל פוגל חזר לאיתנו והוא צפוי להשתחרר מבית החולים בקרוב. לאביו של רפאל חיים מנחם מנדל אין ספק כי התפילות הן שהובילו להחלמתו הפלאית של בנו

"גם אם בנותינו היו יכולות להיוולד מחדש, לא היינו רוצים שהן תהיינה אחרות"

הסיכוי ללידת תאומים זהים עם תסמונת דאון הוא אחד למיליון, הזוג ג'ודי ומאט פרי גילו זאת כשהרופא שלהם בישר להם: מזל טוב אתם בהריון עם תאומות, לשתיהן יש תסמונת דאון. מאז עסוקים השניים בהפרכת המיתוסים השליליים הנלווים לתסמונת

מלאך שהציל מאות אנשים: ראיון עם הרב ישעיהו הבר זצ"ל, שנערך לפני פטירתו

הוא עבר השתלת כליה בעבר, ומאז מדובר בפרויקט חייו. הרב ישעיהו הבר, יו"ר ארגון "מתנת חיים", בשיחה מרתקת על תקופת המחלה, על ההחלמה ועל ההחלטה הנועזת להקמת ארגון שמטרתו לעודד מודעות להשתלות כליה. אז מה מביא אדם מן השורה להקים ארגון מהפכני להצלת חיים? ראיון מעורר השראה

פלישת דובי הקוטב

לעיירה קטנה השוכנת באזור הארקטי ברוסיה פלשו 56 דובי קוטב רעבים והתושבים הכריזו על מצב חירום

צביקה הדר: "התורה היא של כולנו"

בעקבות ביטול מופע ההתרמה לאגודת "עזרה למרפא" של הרב פירר ופרסום מכתב בנושא לקהל עוקביו ברשת החברתית, התראיין השחקן צביקה הדר לעיתון מקור ראשון

סגולות נבחרות


סגולה לזיווג

סגולה גדולה לזיווג היא להחליט לבנות את הבית על תורה, מצוות וביטחון בקדוש ברוך הוא

סגולה לעשירות

הרב חיים פוקס מביא סגולה גדולה לעשירות: להתנהג עם אחרים בדרך של רחמים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |