סיפורו של בחור אשר לא מצא את המילים הנכונות

מה אמרו קרוביו של בחור שרצה לברך את הנקרים בדרכו, אך השתמש המילים הלא נכונות ונתקל בכעס

12/05/19 | ז' אייר התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

באחד הימים ביקר בן משפחה רווק את קרוביו. לפני צאתו לביתו בירכה אותו האמא בהתרגשות: "יהי רצון שתתחתן בקרוב, שתמצא אישה טובה וכולנו נרקוד בחתונתך, אמן!" כשיצא מפתח הבית יצא השכן ואחריו צעדה אשתו. הוא קפץ לקראתו בהתלהבות ואמר: "יהי רצון שתתחתן בקרוב, שתמצא אישה טובה, אמן!" כעס עליו הבעל והוא חזר הביתה כשדמעות בעיניו.

הוא סיפר לקרוביו את שהתרחש והאם אמרה: "בני, לא כך אומרים, כשרואים בני זוג הולכים יחד מברכים אותם לשלום ומאחלים להם, שיהיו ביחד תמיד ולא יפרדו לעולם". יצא הבחור החוצה ונתקל במסע לוויה. ראה את הבעל מקונן על אשתו המוטלת ודמעות בעיניו. "יהי רצון שתהיו תמיד ביחד ולא תיפרדו עוד לעולם" אמר הבחור וחטף צרור מילים רוגזות.

חזר הבחור הביתה בבכי, הרי הוא עשה בדיוק מה שאמרו לו. "לא כך בני, כשרואים לוויה אומרים: 'ינוח בשלום על משכבו ויזכה לקום בתחיית המתים!'" אמרה לו האם. למחרת הלך לבקר את דודו החולה, ניגש למיטתו ליטף את ידו ואיחל לו: "ינוח בשלום על משכבו, ויזכה לקום בתחיית המתים!" מיד גורש מהמקום בצעקות.

חזר הבחור לביתו עצוב, והאם הסבירה לו שכשרואים חולה מאחלים לו שיתחזק, שיתגבר...

וכך בכל פעם נתקל במקרה אחר ובמילותיו גרם לעצמו מבוכה ובושה. בני משפחתו התייאשו ממנו ואמרו: "אם רצונך להיות אהוב על הבריות, מוטב שתשתוק ולא תאמר דבר, אם אינך יודע מה לומר פשוט אל תאמר כלום."

דרש רבי יהודה מכפר גבוריא: "כתוב בתהילים (סה', ב'): 'לְךָ דֻמִיָּה תְהִלָּה' - הסם הטוב ביותר הוא השתיקה, הדומיה היא תהילה". הוסיף עליו רב דימי: "מִלָּה בְּסֶלַע, שְׁתִיקָה בִּשְׁנַיִם" (מגילה יח'.) - סלע הוא מטבע, מילה טובה שווה מטבע אחד, שתיקה שווה שניים.

לומר מילה טובה לחבר, פרגון ועידוד זהו דבר חשוב והכרחי ביותר, אולם לדעת לשתוק כשצריך שווה הרבה יותר. כשאתה לומד לשתוק בשעת מריבה, להמעיט במילים כשצריך, אתה יכול לחסוך לעצמך רגעים לא נעימים. אדם נבחן בדיוק ברגעים הללו, בהם מתלבט אם להגיב או לשתוק. בכל פעם שתשתוק, שלא תתלונן, שתקבל את הגזירה אתה תתעלה יותר ותרוויח רווח עצום בעתיד.

זכור כי הכל מלמעלה, קבל את הדברים כפי שהם, שתיקתך תוביל אותך אל מקום טוב יותר משהיית. דיבור שווה מטבע אחד שתיקה שווה שניים.

(ספר חיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה מרבנו בחיי לבנים

כתב רבנו בחיי "כי לקצת מצוותיה של תורה פרות בעולם הזה" אחת מהן מסוגלת לפרי בטן, והרי היא לפניכם

סגולה לפרנסה טובה

מתוך ספר שערי דמעה - תפילה לפרנסה טובה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

סגולה למי שרגליו כואבות

וַיֶּחֱלֶא אָסָא... בְּרַגְלָיו עַד-לְמַעְלָה חָלְיוֹ וְגַם-בְּחָלְיוֹ לֹא-דָרַשׁ אֶת-ה' כִּי בָּרֹפְאִים... 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |