סיפורו של בחור אשר לא מצא את המילים הנכונות

מה אמרו קרוביו של בחור שרצה לברך את הנקרים בדרכו, אך השתמש המילים הלא נכונות ונתקל בכעס

12/05/19 | ז' אייר התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

באחד הימים ביקר בן משפחה רווק את קרוביו. לפני צאתו לביתו בירכה אותו האמא בהתרגשות: "יהי רצון שתתחתן בקרוב, שתמצא אישה טובה וכולנו נרקוד בחתונתך, אמן!" כשיצא מפתח הבית יצא השכן ואחריו צעדה אשתו. הוא קפץ לקראתו בהתלהבות ואמר: "יהי רצון שתתחתן בקרוב, שתמצא אישה טובה, אמן!" כעס עליו הבעל והוא חזר הביתה כשדמעות בעיניו.

הוא סיפר לקרוביו את שהתרחש והאם אמרה: "בני, לא כך אומרים, כשרואים בני זוג הולכים יחד מברכים אותם לשלום ומאחלים להם, שיהיו ביחד תמיד ולא יפרדו לעולם". יצא הבחור החוצה ונתקל במסע לוויה. ראה את הבעל מקונן על אשתו המוטלת ודמעות בעיניו. "יהי רצון שתהיו תמיד ביחד ולא תיפרדו עוד לעולם" אמר הבחור וחטף צרור מילים רוגזות.

חזר הבחור הביתה בבכי, הרי הוא עשה בדיוק מה שאמרו לו. "לא כך בני, כשרואים לוויה אומרים: 'ינוח בשלום על משכבו ויזכה לקום בתחיית המתים!'" אמרה לו האם. למחרת הלך לבקר את דודו החולה, ניגש למיטתו ליטף את ידו ואיחל לו: "ינוח בשלום על משכבו, ויזכה לקום בתחיית המתים!" מיד גורש מהמקום בצעקות.

חזר הבחור לביתו עצוב, והאם הסבירה לו שכשרואים חולה מאחלים לו שיתחזק, שיתגבר...

וכך בכל פעם נתקל במקרה אחר ובמילותיו גרם לעצמו מבוכה ובושה. בני משפחתו התייאשו ממנו ואמרו: "אם רצונך להיות אהוב על הבריות, מוטב שתשתוק ולא תאמר דבר, אם אינך יודע מה לומר פשוט אל תאמר כלום."

דרש רבי יהודה מכפר גבוריא: "כתוב בתהילים (סה', ב'): 'לְךָ דֻמִיָּה תְהִלָּה' - הסם הטוב ביותר הוא השתיקה, הדומיה היא תהילה". הוסיף עליו רב דימי: "מִלָּה בְּסֶלַע, שְׁתִיקָה בִּשְׁנַיִם" (מגילה יח'.) - סלע הוא מטבע, מילה טובה שווה מטבע אחד, שתיקה שווה שניים.

לומר מילה טובה לחבר, פרגון ועידוד זהו דבר חשוב והכרחי ביותר, אולם לדעת לשתוק כשצריך שווה הרבה יותר. כשאתה לומד לשתוק בשעת מריבה, להמעיט במילים כשצריך, אתה יכול לחסוך לעצמך רגעים לא נעימים. אדם נבחן בדיוק ברגעים הללו, בהם מתלבט אם להגיב או לשתוק. בכל פעם שתשתוק, שלא תתלונן, שתקבל את הגזירה אתה תתעלה יותר ותרוויח רווח עצום בעתיד.

זכור כי הכל מלמעלה, קבל את הדברים כפי שהם, שתיקתך תוביל אותך אל מקום טוב יותר משהיית. דיבור שווה מטבע אחד שתיקה שווה שניים.

(ספר חיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לשלום בית

בעיות בשלום בית? מחפשים פרקי תהילים שיוכלו להועיל? אתם יכולים להפסיק לחפש! לפניכם לתפילה לשלום בית

סגולה למכירת רכב

קראו פרקי תהילים, כ"ג ו-ס"ה המסוגלים למכירת רכב בהקדם: מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר: בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |