סיפורו של בחור אשר לא מצא את המילים הנכונות

מה אמרו קרוביו של בחור שרצה לברך את הנקרים בדרכו, אך השתמש המילים הלא נכונות ונתקל בכעס

12/05/19 | ז' אייר התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

באחד הימים ביקר בן משפחה רווק את קרוביו. לפני צאתו לביתו בירכה אותו האמא בהתרגשות: "יהי רצון שתתחתן בקרוב, שתמצא אישה טובה וכולנו נרקוד בחתונתך, אמן!" כשיצא מפתח הבית יצא השכן ואחריו צעדה אשתו. הוא קפץ לקראתו בהתלהבות ואמר: "יהי רצון שתתחתן בקרוב, שתמצא אישה טובה, אמן!" כעס עליו הבעל והוא חזר הביתה כשדמעות בעיניו.

הוא סיפר לקרוביו את שהתרחש והאם אמרה: "בני, לא כך אומרים, כשרואים בני זוג הולכים יחד מברכים אותם לשלום ומאחלים להם, שיהיו ביחד תמיד ולא יפרדו לעולם". יצא הבחור החוצה ונתקל במסע לוויה. ראה את הבעל מקונן על אשתו המוטלת ודמעות בעיניו. "יהי רצון שתהיו תמיד ביחד ולא תיפרדו עוד לעולם" אמר הבחור וחטף צרור מילים רוגזות.

חזר הבחור הביתה בבכי, הרי הוא עשה בדיוק מה שאמרו לו. "לא כך בני, כשרואים לוויה אומרים: 'ינוח בשלום על משכבו ויזכה לקום בתחיית המתים!'" אמרה לו האם. למחרת הלך לבקר את דודו החולה, ניגש למיטתו ליטף את ידו ואיחל לו: "ינוח בשלום על משכבו, ויזכה לקום בתחיית המתים!" מיד גורש מהמקום בצעקות.

חזר הבחור לביתו עצוב, והאם הסבירה לו שכשרואים חולה מאחלים לו שיתחזק, שיתגבר...

וכך בכל פעם נתקל במקרה אחר ובמילותיו גרם לעצמו מבוכה ובושה. בני משפחתו התייאשו ממנו ואמרו: "אם רצונך להיות אהוב על הבריות, מוטב שתשתוק ולא תאמר דבר, אם אינך יודע מה לומר פשוט אל תאמר כלום."

דרש רבי יהודה מכפר גבוריא: "כתוב בתהילים (סה', ב'): 'לְךָ דֻמִיָּה תְהִלָּה' - הסם הטוב ביותר הוא השתיקה, הדומיה היא תהילה". הוסיף עליו רב דימי: "מִלָּה בְּסֶלַע, שְׁתִיקָה בִּשְׁנַיִם" (מגילה יח'.) - סלע הוא מטבע, מילה טובה שווה מטבע אחד, שתיקה שווה שניים.

לומר מילה טובה לחבר, פרגון ועידוד זהו דבר חשוב והכרחי ביותר, אולם לדעת לשתוק כשצריך שווה הרבה יותר. כשאתה לומד לשתוק בשעת מריבה, להמעיט במילים כשצריך, אתה יכול לחסוך לעצמך רגעים לא נעימים. אדם נבחן בדיוק ברגעים הללו, בהם מתלבט אם להגיב או לשתוק. בכל פעם שתשתוק, שלא תתלונן, שתקבל את הגזירה אתה תתעלה יותר ותרוויח רווח עצום בעתיד.

זכור כי הכל מלמעלה, קבל את הדברים כפי שהם, שתיקתך תוביל אותך אל מקום טוב יותר משהיית. דיבור שווה מטבע אחד שתיקה שווה שניים.

(ספר חיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה לגדול ילדים קטנים בנחת

לְאִמָּהוֹת הַמִּתְקַשּׁוֹת בְּנֶטֶל גִּדּוּל יַלְדֵיהֶם וְהוּא עֲלֵיהֶם לְמַשָּׂא וּבִפְרָט כַּאֲשֶׁר הַגִּדּוּל הוֹלֵךְ קָשֶׁה וּמְיַגֵּעַ

סגולה להצלחה בטסט

ריבונו של עולם, הריני עומד לפני מבחן בנהיגה. עזרני להיות מרוכז במבחן ולנהוג בדרך נכונה. כולל תהילים פרק נז ותהילים פרק קח

תפילה סגולית לפוריות ולזרע של קיימא

זקוקים לזרע של קיימא? לפניכם תפילה לפוריות: אָבִינוּ אָב הָרַחֲמָן שְׁמַע תְּפִלָּתֵנוּ וְתַאֲזִין שַׁוְעָתֵנוּ, שֶׁיִּהְיוּ כָּל הָעֲקָרוֹת נִפְקָדוֹת לְטוֹבָה חִישׁ קַל מְהֵרָה, וְיוֹלִידוּ בְּרַחֲמֶיךָ בָּנִים חַיִּים וְקַיָּמִים. וְיִתְרַבּוּ עַמְּךָ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל כְּחוֹל הַיָּם אֲשֶׁר לֹא יִמַּד וְלֹא יִסָּפֵר. וּכְשֵׁם שֶׁגָּבְרוּ רַחֲמֶיךָ עַל אָבִינוּ הָרִאשׁוֹן
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |