עד כמה גדולה מעלתה של שמירת הלשון מספר הסיפור הבא

מעשה במקורבו של ה"חפץ חיים" אשר על אף שדרשתו לא השפיעה על הקהל זכה בגמול גדול עליה

26/05/19 | כ"א אייר התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

באחד הימים הגיע אחד ממקורביו של ה"חפץ חיים" והתאונן בפניו כי דרש לפני קהל גדול במשך שעתיים אך לא עלה בידו להשפיע על איש מקהל שומעיו, "אם כן מה תועלת יש בדרשתי?" שאל.

השיבו ה"חפץ חיים": "ידועים דברי הגאון מווילנא שבעד כל רגע ורגע שהאדם שם מחסום לפיו זוכה לאור הגנוז שאין לבן תמותה שום מושג מנעימותו. חשוב, אם זהו השכר עבור רגע אחד, הלא אין שיעור לשכר שתקבל על כך שעלה בידך לשים מחסום לפיהם של ציבור גדול במשך שעתיים, שבכל אותו זמן נמנעו מלשון הרע, רכילות ושאר דיבורים אסורים." ('מעשי למלך')

מעלת השתיקה היא בהחלט מעלה עצומה היכולה להביא אותך לעונג צרוף, לאור הגנוז. אך לא רק זאת, אדם מציל עצמו מנזק חמור וגדול יותר, היכול להיגרם לו מדיבור בגנות חברו - זכויותיו יכולים לעבור אל אותו אדם שדיבר עליו.

אדם עומל כל חייו כדי לבנות את עולמו האמיתי וברגע האמת נשאר בלי כלום, למה? בגלל דיבור על האחר. כל דמעות שיוריד, כל צער שיצטער, כל בקשה ותחנון שיבקש, כנראה לא יעזרו לו והוא ישאר קרח ממצוות. לשלוט על הפה זו בהחלט משימה לא פשוטה, אולם אם לפני שאנו עומדים "להמטיר" צרור של מילים על חברינו נזכור את דברי "חובות הלבבות" ונעצור את הלשון, נוכל להציל את זכויותנו ולהשאירם אצלנו.

לא רק שנזכה בזה, אלא שלא נגרום לאדם שאנו עומדים לדבר עליו ריחוק מאיתנו. להיפך, אנו עוד נתקרב אליו ונראה בו דווקא את הטוב.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (2 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה טובה - שירת האזינו

הַאֲזִינוּ הַשָּׁמַיִם וַאֲדַבֵּרָה וְתִשְׁמַע הָאָרֶץ אִמְרֵי פִי: יַעֲרֹף כַּמָּטָר לִקְחִי תִּזַּל כַּטַּל אִמְרָתִי כִּשְׂעִירִם עֲלֵי דֶשֶׁא וְכִרְבִיבִים עֲלֵי עֵשֶׂב: כִּי שֵׁם יְיָ אֶקְרָא הָבוּ גֹדֶל לֵאלוֹהֵינוּ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |