מה עליך לעשות כדי להמשיך להחזיק בתפקיד שלך

לכל אדם בעולם ננתן ה' תפקיד אשר אם נמלאו כראוי נוכל להמשיך להחזיק בו

06/10/19 | ז' תשרי התש"פ

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

הרב שלמה נטע היה שליח מצווה, מידי פעם היה נוסע לגייס כספים לאנשים קשיי יום ומעוטי יכולת. באחת הפעמים טס הרב לארצות הברית והגיע לבית אחד הגבירים. סיפר הרב לגביר על המצוקה הקשה הפוקדת את המשפחות, ועל הילדים הרעבים. כששמע הגביר את הדברים הוציא פנקס צ'קים וכתב סכום זעום מאד.

הביט הרב בצ'ק ואמר לו: "סליחה אם אשמע חוצפן, אבל אני יודע שיש בידך לתת הרבה יותר ואני גם יודע שיש לי עניים להאכיל".

הגביר לא ציפה לשמוע דבר כזה והשיב לו: "ראשית תחזיר לי את הצ'ק ושנית תמחק אותי מהרשימה של העשירים שלך".

השליח לא איבד עשתונות ואמר: "אני לא יודע הרבה, אך דבר אחד אני יודע, יש כללים בעולם, אם אני אמחק אותך מהרשימה של העשירים למטה, יכול מאד להיות שימחקו אותך מהרשימה של העשירים למעלה, אם תתן לי כסף או לא זה חשבון שלך, אך דע לך! הכסף שהפקיד הקב"ה בידיים שלך הוא פיקדון לעניים, רק לשם כך הוא עשה אותך 'בעל ממון', כדי שתדאג לילדים שלו, אל תמעל בשליחות שלך".

דברי הרב נכנסו לליבו של העשיר, שהוציא את פנקס הצ'קים שוב וכתב לו סכום נכבד יותר הראוי לו.

 

אומרים חז"ל, שבשעה שעני הולך אצל בעל הבית ואומר לו: "פרנסני, אני צריך את העזרה שלך", אם מפרנסו מוטב, כי הוא מקיים את הייעוד שלו, את השליחות שלו בעולם אך אם אין מפרנסו, יכול מאד להיות שהיוצרות יתהפכו - מי שעשה אותו עשיר עשה גם את האחר עני, בורא עולם נתן לזה עשירות, הוא יכול ברגע להפוך עשיר לעני ועני לעשיר.

כל אחד מאיתנו הוא עשיר במשהו - יש עשירים בממון, יש בהשכלה, יש בכוח הדיבור, יש בלב רחב, יש ברפואה ויש בכישרון כזה או אחר, לא סתם קיבלנו את התכונות הללו, הן לא רק בשבילנו אלא אף כדי להשלים איתם את החיסרון שיש לאחר, כשם שאנו משלימים את עצמנו באמצעות אנשים אחרים.

לכל אחד יש מעלה, יש לו תפקיד, בורא עולם הפקיד בידך את התפקיד, את הכישרון והמעלה כדי שתפתח את ליבך וידך ותשפיע גם על אחרים, אם תעשה זאת בורא עולם ישאיר אותך "בתפקיד" ואף ישפיע עליך עוד, הרי שווה לו שיש לו בעולם אדם המבצע את "תפקידו" בצורה טובה ביותר.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


3 סגולות לשינוי המזל

התחברות עם אנשים מסוימים, כיבוד האישה והדלקת נרות – קראו את הסגולות שיעזרו לכם לשנות את המזל, ברמה כזו או אחרת

סגולה לברכה והצלחה

הרב חיים פוקס מביא סגולה לברכה והחלחה מן הספר "שערי מנחם": שלושת הפסוקים הראשונים בפרשת לך לך

תפילה סגולית למציאת דירה

מחפשים דירה וזקוקים לתפילה? הנוסח המלא לפניכם, מתוך פרק צ"א בתהילים. יֹשֵׁב, בְּסֵתֶר עֶלְיוֹן; בְּצֵל שַׁדַּי, יִתְלוֹנָן. אֹמַר--לַיהוָה, מַחְסִי וּמְצוּדָתִי; אֱלֹהַי, אֶבְטַח-בּוֹ. כִּי הוּא יַצִּילְךָ, מִפַּח יָקוּשׁ; מִדֶּבֶר הַוּוֹת.

תפילה להתעברות: סגולה מיוחדת לזרע בר קיימא

מתפללים ומייחלים לזרע של קיימא? אמרו את התפילה הבאה: "וְתִתֵּן לִי זֶרַע אֲנָשִׁים, וּתְּבָרְכֵנִי בְּשְּׁמֶךָ, וּתְבָרֵךְ אֶת בֵּיתִי בְּזָּכְרֶךָ, וְאֵדַע כִּי שָׁלוֹם אֹהָלִי. וְתַשְׁפִּיעַ בּוֹ נֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה מִמַחְצָב טָהוֹר"

סגולה למלוי כל משאלה

כַּאֲשֶׁר מַשְׁפִּילִין אָדָם בַּעֲבוֹדָתוֹ, בְּחֶבְרָתוֹ, בְּמִשְׁפַּחְתּוֹ וְכַדּוֹמֶה, יִשְׂמַח בְּבִזְיוֹנוֹתָיו כְּמוֹצֵא שָׁלָל רַב
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |