ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

בדרך לחלאקה עם הילד? קבלו תפילה חזקה במיוחד

הכי מסוגל לישועות: ביום הקדוש, במקום הקדוש - והשם שלכם יהיה שם!

סגולה עצומה לל"ג בעומר מהבן איש חי

מפעים: זה החלום שבזכותו נולד רשב''י

צדיקים

8 עובדות על הסטייפלר הקדוש

הרב יעקב ישראל, אשר זכה לכינוי "הסטייפלר הקדוש" היה ממנהיגיו הרוחניים של הזרם הליטאי ומחבר סדרת ספרי "קהילות יעקב"


11/08/20 | כ"א אב התש"פ

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

1. הרב יעקב ישראל קנייבסקי נולד בט' תמוז ה'תרכ"ט (1899)בעיירה טאשאן שבאוקראינה. לאביו, חיים פרץ קנייבסקי, אשר שימש כשוחט, ולאמו ברכה. אביו של הרב השתייך לחסידות הורניסטייפול, ושמו של הרב ניתן לו על שם סבו של מייסד החסידות, האדמו"ר מרדכי דב טברסקי. בשנת ה'תר"מ (1910),כאשר מלאו לו 11 שנה, נפטר אביו ואמו חזרה להתגורר אצל הוריה בעיירה הורנוסטייפל (משם נגזר הכינוי לא זכה בבגרותו: "הסטייפלר").

2. עוד לפני שמלאו לו 12 שנה, החל הרב יעקב ישראל את לימודי בישיבת נובהרדוק שבבלארוס ובשנת תרע"ה (1915),והוא בן 16 עבר עם הישיבה להתגורר בעיר הומל. הוא גויס לצבא הרוסי ושירת בעיר מוסקבה שברוסיה עד שנת תרפ"ב (1922),בה נמלט לפולין והצטרף ללימודים בישיבת נובהרדוק אשר בביאליסטוק.

3. בשנת ה'תרפ"ה (1925) והוא בן 26 שנים, פרסם את ספרו הראשון: "שערי תבונה".

4. בשנת תרפ"ז (1927),והוא בן 28 שנה, נישא לפעשא מרים קרליץ, בתו של הרב שמריהו יוסף קרליץ, רבה של קוסובוה, ואחותו של הרב אברהם ישעיהו קרליץ ("החזון איש"). השניים נישאו בהמלצתו של "החזון איש". השניים הביאו לעולם בן, הרב חיים קנייבסקי שליט"א ושתי בנות: יוספה - אשר נישאה לרב שאול ברזם, ואהובה - אשר נישאה לרב מרדכי שלמה ברמן שהיה מראשי ישיבת פוניבז'.

5. בשנת תרפ"ז אף מונה הרב לרב מלמד בישיבת "בית יוסף"-נובהרדוק בעיר פינסק שבבלארוס, בראשות הרב שמואל וינטרוב אשר שימש גם כרבה של קרלין שבפינסק. תפקיד בו שימש עד לעלייתו לארץ ישראל שבע שנים מאוחר יותר בשנת תרצ"ד (1934). לאחר הגעתו לארץ ישראל התיישב בעיר בני ברק ומונה לראש ישיבת בית יוסף-נובהרדוק, אשר הייתה הישיבה הגדולה הראשונה בבני ברק, אשר הוקמה על ידי הרב מתתיהו זאב חיים שציגל בשנת תרצ"א (1931). הרב אשר עלה לארץ לאחר גיסו, "החזון איש" ראה בו את רבו. לאחר סגירת ישיבת בית יוסף שימש מנשיאי כולל חזון איש, שייסד "החזון איש" ונהג לפקוד אותו מדי שנה ביום פטירתו של החזון איש ולשאת שיעור.

6. הרב שימש כמנהיג הרוחני של הזרם הליטאי לצד הרב אלעזר מנחם מן שך, אך רוב זמנו הוקדש ללימוד ולקבלת קהל והוא מיעט לעסוק בעניינים ציבוריים. הרב יעקב ישראל אשר היה כבד שמיעה מאוד, היה מקבל את שאלותיהם של הפונים אליו בכתב ולאחר קריאתן היה משיב ומברך את הפונה אליו. הרב הנחה את תלמידי הישיבות שלו להקפיד על שעות שינה מספיקות אף כי הוא עצמו לא נהג כך. ובענייני לימוד הש"ס הנחה אותם לחזור על כל דף נלמד ארבע פעמים לפני לימוד הדף הבא, ועל כל פרק נלמד ארבע פעמים גם כן לפני המעבר ללימוד הפרק שאחריו. הרב לא תמך בהתערבות רפואית שלא לצורך פרט למקרים של פיקוח נפש, אך עסק רבות בנושא בריאות הנפש ואף הוקדש לכך מדור שלם בספר "קריינא דאגרתא" שיצא לאור לאחר פטירתו ואיגד את מכתביו בנושאים שונים. הרב התרחק מאוד מסממני פרסום וכבוד.

הרב מאיר אליהו: סיפור על בקשת ברכה מהסטייפלר הקדוש7. בערב שבת, כ"ג אב ה'תשמ"ה (1985) הלך הרב לעולמו ונטמן בבית הקברות שמורי שבת בעיר בני ברק, לצד קברו של "החזון איש". לאחר פטירתו נקראו על שמו רחוב ושכונה בבני ברק, הוקמו ישיבות בבני ברק ובירושלים ונוסדה רשת תלמודי התורה "תפארת יעקב" אשר נמצאת בירושלים, בבני ברק ובמודיעין עילית.

8. לאורך חיו פרסם ספרים רבים נוספים:
קהילות יעקב - ספר בן עשרה חלקים שיצאו לאור בין השנים תרצ"ו-תשט"ז (1936-1956) על סדר הש"ס. 
שיעורין של תורה - על מידות, שיעורים ומשקלות בהלכה, הרב תמך בשיטת "החזון איש".
ברכת פרץ - על התורה.
חיי עולם - ספר מוסר והדרכות.
 

הקלטה נדירה של הסטייפלר הקדוש:

צדיקים

מטלטל: ויתר לאחיו וחייו ניצלו

צדיקים

מהתותח הישן בקעו לפתע קולות מבעיתים...

צדיקים

מרגש: "הרב כהנמן זצ"ל ישב על הכיסא ומירר בבכי כילד"

צדיקים

לכבוד יום ההילולא של הרש"ש הקדוש: 9 דברים שאולי לא ידעתם

צדיקים

הרגליים של הנפטר היו שחורות! לא תאמינו למה

צדיקים

רוצים להיות עשירים? העצה שנתן הגרש''ז אוירבך זצ''ל שהניבה מיליונים

צדיקים

סגולה בדוקה וידועה בל' בניסן, הילולת הצדיק הנסתר, לישועות גדולות

צדיקים

יום כ"ד טבת בעל סגולה ייחודית

צדיקים

כך זכה רבי משה בידרמן, האדמו"ר השני של חסידות לעלוב לראות את ברכת סבו מתגשמת

צדיקים

"בכל אותה תקופה אמרתי לעצמי, היכן הגבאי שאמר שאני לא מסוגל לשאת אפילו את הטלית והתפילין?!"

צדיקים

סגולה גדולה לישועה ביום י"ג טבת

צדיקים

סגולת יום ט"ז כסלו - הדליקו נר לעילוי נשמת הצדיק בעל הצדקה שלא זכה להותיר אחריו ילדים

צדיקים

יום י"ב כסלו מסוגל לישועות גלויות

צדיקים

י"ח כסלו: הילולת הרב שהבטיח, האומר מזמורי תהילים אלו מובטח לו שיצליח בכל מעשי ידיו

צדיקים

מהי הסגולה המיוחדת ליום כ"ב חשון?

עוד מאמרי תוכן בנושא צדיקים

X
  • © כל הזכויות שמורות