מה ענה "החוזה מולבלין" למתפלל שהעיר לו על הרחת הטבק באמצע התפילה

משלו של "החוזה מלובלין" על הכנר העני שאת נגינתו אהב המלך

21/08/19 | כ' אב התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

נוהג היה ה"חוזה" מלובלין זיע"א להריח טבק בשעת התפילה. באחד הימים העיר לו אחד המתפללים בדרך כבוד: "רבי, הלא אין ראוי להפסיק לשם כך באמצע התפילה".

השיב לו הרבי במשל: "באחד הימים עבר מלך בשוק וראה את אחד מזקני העניים שר ופורט על הכינור. אהב המלך את הנגינה ורצה לשמוע עוד מניגוני האיש. ציווה המלך כי האיש הזקן יהיה בין המשוררים המנגנים לפניו.

בכל יום נכנס הזקן להיכל המלך וניגן לפניו בכינורו. אולם בכל פעם שניגן, התנתקו מיתרי הכינור באמצע השיר, והיה על המלך להמתין שעה ארוכה, עד שיתקין הזקן מחדש את מיתרי הכינור ויכוון אותם. אחד מהמקורבים לחצר המלך אמר לכנר הזקן: 'אתה מורד במלכות בכך שאתה מצער את המלך. עליך להכין את כינורך כראוי מראש, כדי שהמלך לא יאלץ להמתין!'

השיבו הזקן: 'יש למלך בקיאים בנגינה יותר ממני, ויכולים הם לשמח את המלך, אולם בכל זאת רצה המלך להשתעשע דווקא בכינור שלי. ואם כן, ודאי רצונו הוא לסבול את דרכי ומנהגי, כי לולא כן לא היה לוקח אותי ועוזב את המנגנים והמשוררים העומדים לפניו'".

כשסיים ה"חוזה" את משלו אמר: "הלוא יש לפני בורא העולם רבבות מלאכים שעושים את רצונו ומשמיעים את תהילתו, ובכל זאת הוא עוזב אותם ולוקח אותנו. ואם כך, הוא מוכן לסבול גם את ההפסקות שאני עושה בשעת התפילה".

לבורא עולם צבא מלאכים גדול, וכל מלאך בתורו אומר לפניו שירה, עם כל זאת אומרים חז"ל שבורא עולם מתאווה לתפילתם של צדיקים. הקב"ה מחכה דווקא לתפילה שלך, לדיבור שלך איתו, להרמת הראש שלך, יש לו את כל העולם, אך חפץ הוא במילים שלך. לא צריך מניין ומקום של קדושה כדי לדבר עם בורא עולם, הרי הוא נמצא ממש כאן, לידך, דבר איתו, שתף אותו בכאב שלך, בקושי שלך, ספר לו על ההצלחות שלך, תן לו הודיה, עשה אותו שותף בחייך, וכשהוא יהיה שותף בחייך, החיים שלך יראו אחרת, הרי הכנסת לתוכם את מלך העולם.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (5 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תהילים להצלחה במשפט

עומדים לפני משפט? לפניכם פרקי תהילים להצלחה במשפט, כפי שהובאו ע"י הרב הגאון יעקב אדלשטיין זצ"ל

תהילים לזיווג הגון מהשל"ה הקדוש

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה, מִזֶּרַע צַדִּיקִים וְאַנְשֵׁי אֱמֶת וִירְאֵי חֵטְא

תפילה סגולית למעוברת

נמצאת בהריון? קראי את התפילה למעוברת. יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ יְיָ אֱלוהֵינוּ וֵאלוהֵי אֲבותֵינוּ שֶׁתְּרַחֵם עַל כָּל מְעֻבְּרוֹת בְעַמְּךָ בֵית יִשְׂרָאֵל, וְתָקֵל מֵעֲלֵיהֶן את צַעַר עִבּוּרָן, וְתַצִּילֵן שֶׁלֹּא תַפֵּלְנָה וְלָדוֹתֵיהֶן
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |