מה ענה "החוזה מולבלין" למתפלל שהעיר לו על הרחת הטבק באמצע התפילה

משלו של "החוזה מלובלין" על הכנר העני שאת נגינתו אהב המלך

21/08/19 | כ' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

נוהג היה ה"חוזה" מלובלין זיע"א להריח טבק בשעת התפילה. באחד הימים העיר לו אחד המתפללים בדרך כבוד: "רבי, הלא אין ראוי להפסיק לשם כך באמצע התפילה".

השיב לו הרבי במשל: "באחד הימים עבר מלך בשוק וראה את אחד מזקני העניים שר ופורט על הכינור. אהב המלך את הנגינה ורצה לשמוע עוד מניגוני האיש. ציווה המלך כי האיש הזקן יהיה בין המשוררים המנגנים לפניו.

בכל יום נכנס הזקן להיכל המלך וניגן לפניו בכינורו. אולם בכל פעם שניגן, התנתקו מיתרי הכינור באמצע השיר, והיה על המלך להמתין שעה ארוכה, עד שיתקין הזקן מחדש את מיתרי הכינור ויכוון אותם. אחד מהמקורבים לחצר המלך אמר לכנר הזקן: 'אתה מורד במלכות בכך שאתה מצער את המלך. עליך להכין את כינורך כראוי מראש, כדי שהמלך לא יאלץ להמתין!'

השיבו הזקן: 'יש למלך בקיאים בנגינה יותר ממני, ויכולים הם לשמח את המלך, אולם בכל זאת רצה המלך להשתעשע דווקא בכינור שלי. ואם כן, ודאי רצונו הוא לסבול את דרכי ומנהגי, כי לולא כן לא היה לוקח אותי ועוזב את המנגנים והמשוררים העומדים לפניו'".

כשסיים ה"חוזה" את משלו אמר: "הלוא יש לפני בורא העולם רבבות מלאכים שעושים את רצונו ומשמיעים את תהילתו, ובכל זאת הוא עוזב אותם ולוקח אותנו. ואם כך, הוא מוכן לסבול גם את ההפסקות שאני עושה בשעת התפילה".

לבורא עולם צבא מלאכים גדול, וכל מלאך בתורו אומר לפניו שירה, עם כל זאת אומרים חז"ל שבורא עולם מתאווה לתפילתם של צדיקים. הקב"ה מחכה דווקא לתפילה שלך, לדיבור שלך איתו, להרמת הראש שלך, יש לו את כל העולם, אך חפץ הוא במילים שלך. לא צריך מניין ומקום של קדושה כדי לדבר עם בורא עולם, הרי הוא נמצא ממש כאן, לידך, דבר איתו, שתף אותו בכאב שלך, בקושי שלך, ספר לו על ההצלחות שלך, תן לו הודיה, עשה אותו שותף בחייך, וכשהוא יהיה שותף בחייך, החיים שלך יראו אחרת, הרי הכנסת לתוכם את מלך העולם.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (5 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפריון

מעוניינים להתפלל לפוריות? יהי רצון מלפניך ה’ אלוקי אלוקי אבותי שתזכה אותי ואת אשתי בפרי בטן. שידענו ה’ אלוקינו שזה רצונך, כי "לא תהו בראה - לשבת יצרה". ועל כן אנו באים אליך בתחינה

תפילה סגולית לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 

סגולת החיד"א לפרנסה - קצר וחזק

סגולה לפרנסה, מתוך ספר כתיבת יד: "מי שרוצה להצליח בעסקו בכל מקום שהולך, יאמר בבוקר שלושה פעמים מזמור זה קודם צאת השמש". לפניכם תהילים פרק ד'

סגולות לרפואה

רפואת האדם מאת ה' יתברך ובכוח עשיית מצוות ומעשים טובים למשוך הארה ורפואה

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |