בריאות

"הרב, זה לא בידיים שלי, אני לא שולט בזה"

מה משיב הרב יגאל כהן למי שבאים אליו ומבקשים שיסייע להם לצאת מן הדיכאון בו הם שרויים


05/11/21 | א' כסלו התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

מדברי הרב בסרטון:הרב, אני לא שולט בזה

"הרב, אתה אומר שאני צריך לצאת מהדיכאון", פנה אלי אדם, וכך אני אומר לכך אחד ואחד, זה בידיים שלכם. האושר והעצבות, זה בידיים שלכם. אני יודע שזה נראה קשה, מי שנמצא בדיכאון עמוק אומר: "הרב, זה לא נכון. זה לא בידיים שלי, אני לא שולט בזה". אתה שולט בזה, אתה רק לא יודע איך לעשות את זה. אתה פשוט לא יודע איך להיות בן אדם שמח. אתה פשוט לא יודע איך להיות בן אדם חיובי, איך להיות בן אדם מסופק.

 

למדתי עם השנים איך לצאת מדיכאון

עניתי לו תשובה פשוטה: "בידע שיש לי היום, הייתי יכול לצאת מהדיכאון גם אז". לא היה לי את הידע. למדתי עם השנים איך לצאת מדיכאון.

בתור בחור בן 23 לא היה לי את הידע הזה, כי ראיתי הכל שחור. אתם יודעים מה זה ראיתי הכל שחור? הייתי לומד 3-4 דפי גמרא ביום, הייתי אומר: "מה זה 3-4 דפים, למה לא 7?". הייתי מתפלל 8 או 9 או 11 דקות, תפילת 18 בכוונה, בעומק הלב, בדמעות. כמעט כל תפילה הייתי מוריד דמעות. הייתה לי תפילה מעומק הלב, ישתבח שמו לעד, והייתי אומר: "זה לא מספיק. אני לא מכוון מספיק בתפילה".

 

אין סיבה בעולם שבן אדם יהיה עצוב

הייתי, חס ושלום, אולי דיברתי לשון הרע. הייתי נכנס לעצבות עמוקה. הייתי כל הזמן מחפש את השלילי, לא ידעתי איך לראות חיובי. זה לא היה בשליטה שלי. אבל היום, עם הידע שיש לי, היום אחרי שלמדתי, היום כשאני לומד אתכם ביחד את הדברים האלה, אין סיבה בעולם שבן אדם יהיה עצוב. אין סיבה בעולם שבן אדם, חס ושלום, יהיה בראמה וילך לעשות שטויות. "הרב, אתה לא יודע מה אני עברתי"

אם יש לך יצר הרע - מושכהו לבית המדרש. תלמד תורה, תשמע שיעור תורה, תעוף על עצמך, תרים את עצמך לגבהים. תופס אותך יצר הרע, וזה תופס את כולנו - אני יודע. יש כאלה שאומרים לי: "הרב, אתה לא יודע מה אני עברתי". אתם צודקים. בא לי אחד ואומר לי: "הרב, יש לי יצר הרע, היו לי מועדונים, היו לי.." ומוסיף ואומר לי: "הרב, מה אתה מבין בזה?". הוא רצה להצדיק את עצמו ואמר: "אתה יודע מה אני עברתי בחיים?".

אמרתי לו: "אתה צודק אחי, אני מבין שעברת דברים, היית במקומות שאני לא הייתי בחיים שלי. מקבל את זה. בסדר, אתה צודק, אני לא שופט אותך בכלל. אני לא בא להגיד לך שאתה לא בסדר. אבל אני אומר, ריבונו של עולם, שם אתה מכניס את עצמך לעומק של הסטרא אחרא, יותר, חס ושלום, עצבויות. יותר ראמה, יותר הרגשה לא טובה בלב. בוא תרים את עצמך החוצה. תראה איזה עולם יפה, תראה איזה מצוות, תראה איזה תורה, תראה איזה מעשים טובים, תראה כמה הקדוש ברוך הוא אוהב אותך.

מחפשים סגולה מיוחדת לרפואה? מה שאתם צריכים נמצא בלחיצה כאן >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא בריאות

X
  • © כל הזכויות שמורות