ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

הכי מסוגל לישועות: ביום הקדוש, במקום הקדוש - והשם שלכם יהיה שם!

בדרך לחלאקה עם הילד? קבלו תפילה חזקה במיוחד

מפעים: זה החלום שבזכותו נולד רשב''י

סגולה עצומה לל"ג בעומר מהבן איש חי

צדיקים

לכבוד יום ההילולא של הרש"ש הקדוש: 9 דברים שאולי לא ידעתם

יום ההילולא של הרש"ש הקדוש חל השבוע, ביום רביעי י' בשבט. הרש"ש נפטר בשנת תקמ"ב, זכותו תגן עלינו אמן


10/01/22 | ח' שבט התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

 

א. הרש"ש- רבי שלוםהשרעבי זיע"א- נולד בצנעא- בירת תימן- בשנת 1720. כבר מקטנות הוא חש משיכה מיוחדת לתורת הקבלה, ותמיד חפץ לעלות לארץ ישראל ולחונן את עפרה.


ב. בהגיעו לגיל שמונה עשרה הגשים הרש"ש הקדוש את חלומו ועלה לארץ ישראל. המסע לארץ הקודש היה ארוך ומפרך, ובדרכו הוא עבר גם דרך הודו, סוריה ומשם הגיע לארץ ישראל.


ג. מייד כשהגיע לארץ הקודש, פנה רבי שלום אל "חבורת מקובלי בית א-ל" בירושלים, הוא ניגש לראש החבורה, רבי גדליה חיון, וסיפר לו על עצמו, שהינו בחור יתום, עני ובודד שעלה מתימן הרחוקה, וביקש ממנו רחמים עליו. רבי גדליה חיון התמלא רחמים על הנער הצעיר וקיבל אותו לעבודה בתפקיד שמש המסדר את ספסלי בית המדרש, דואג לכך שכל הספרים יוחזרו למקומם, ומעלה אור במנורות. כך זכה רבי שלום לחסות בצילה של חכמת הקבלה, מתוקף תפקידיו כשמש.


ימים רבים חלפו כך על רבי שלום, והנה ביום אחד הוא שם לב לעובדה שרבי גדליה, ראש החבורה, אינו מצליח לענות על שאלותיהם של תלמידיו. רבי שלום ידע היטב את התשובות לשאלותיהם של חבריו, ליבו נכמר עליהם והוא חפץ לפתור בפניהם את הקושיות, אולם מאידך הרגיש שעדיין אין זה רצונו לחשוף בפניהם את זהותו האמיתית. לאחר מחשבה רבה עלה במוחו רעיון: באישון ליילה, מעט לפני הזמן שבו מגיעים המקובלים לבית המדרש לעמל התורה, היה כותב הרש"ש את התשובות על נייר ומטמין אותו בתוך ספרו של רבי גדליה. לאחר זמן מה, כשרבי גדליה פתח את ספרו ומצא את הפתק- לאושרו לא היה קץ. אולם הדבר היה לפלא בעיניהם, מי הוא האדם שיודע את התשובות לשאלותיהם בצורה רהוטה כל כך? ומדוע בחר להטמין פתק בספריו של רבי גדליה במקום לגשת אליו ישירות ולהשיב על הקושיות? הדבר חזר ונשנה מספר פעמים, רבי גדליה ניסה להפציר בתלמידיו שיגלו לו מיהו האיש שרמת הידיעות שלו בתורת הקבלה גבוהה כל כך, עד שהוא מסוגל לענות לשאלותיהם של חבריו?


ביתו הצעירה של רבי גדליה- בחורה צדקנית בשם חנה, שמעה על המעשה מפיו של אביה, ובליבה גמלה החלטה- לפתור את התעלומה ויהי מה. היא ניגשה לבית מדרשו של אביה כאשר כבר היה מתרוקן מלומדיו, וכך הייתה מסתתרת שם לילה אחר לילה, בתקווה לגלות מיהו אותו אדם שכותב את התשובות המופלאות...
ואכן מאמציה נשאו פרי: לילה אחד, בעוד היא מביטה דרך החלון אל בית המדרש פנימה, ראתה חנה לפתע דמות צנומה המתקרבת לעבר ספריו של אביה. מייד שבה חנה אל בית הוריה וסיפרה על העניין לרבי גדליה. כאשר נודעו הדברים והתפרסמו, רבי גדליה החל מוקיר מאוד את הרש"ש, הוא הושיב אותו לימינו בראש השולחן, ולימים אף נישא רבי שלום לחנה- ביתו של רבי גדליה שגילתה את סודו... עם הזמן הפך לממשיך דרכו של רבי גדליה.


ד. הרש"ש הקפיד על לימודי הקבלה רק על פי שיטתו של האר"י הקדוש, כפי שהובאה לעולם ע"י תלמידו רבי חיים ויטאל.


ה. בין כתביו: "סידור הרש"ש" עם כוונות הרש"ש, ממנו מתפללים עד לימינו בישבת המקובלים בית אל, הספר "אמת ושלום" על ספרו של רבי חיים ויטאל "עץ חיים", "נהר שלום"- על כוונת התפילות, "רחובות הנהר"- הקדמות האר"י, וכן כתבי יד נוספים אשר משתמרים בישיבת המקובלים בית אל.


ו. על כתביו אמר פעם אחד מגדולי המקובלים: "לכל מי שלומד דברי הרב בעל עץ חיים מבלי שלמד בנהר שלום והקדמותיו ימשש כעיוור באפילה... צוללים במים אדירים ולא מצאו את ידם... עד אשר יעברו את הנהר..."


ז. האדמו"ר הראשון לחסידות בעלזא ביקש מחסידיו שישיגו לו בארץ ישראל את הספר "נהר שלום" וכן את כתבי היד של סידור התפילה שכתב. 


ח. הרש"ש הקדוש פעל רבות להרבות אהבת חינם בקרב עם ישראל. מתוך ספרו "אור הרש"ש" עמוד 161: "בית המקדש נחרב עבור שנאת חינם, ותפקידנו להגביר אהבת ישראל שתהיה אהבת חינם".


ט. הרש"ש נסתלק מן העולם  בי' בשבט תתקמ"ב ונטמן בהר הזיתים בירושלים, הוא הבטיח לפני פטירתו כי מי שיתפלל על קברו תפילתו תתקבל וישועתו קרבה לבוא. 

 

תיעוד נדיר: הרב מרדכי אליהו זצוק"ל מספר על הרש"ש הקדוש. צפו:

צדיקים

מטלטל: ויתר לאחיו וחייו ניצלו

צדיקים

מהתותח הישן בקעו לפתע קולות מבעיתים...

צדיקים

מרגש: "הרב כהנמן זצ"ל ישב על הכיסא ומירר בבכי כילד"

צדיקים

לכבוד יום ההילולא של הרש"ש הקדוש: 9 דברים שאולי לא ידעתם

צדיקים

הרגליים של הנפטר היו שחורות! לא תאמינו למה

צדיקים

רוצים להיות עשירים? העצה שנתן הגרש''ז אוירבך זצ''ל שהניבה מיליונים

צדיקים

סגולה בדוקה וידועה בל' בניסן, הילולת הצדיק הנסתר, לישועות גדולות

צדיקים

יום כ"ד טבת בעל סגולה ייחודית

צדיקים

כך זכה רבי משה בידרמן, האדמו"ר השני של חסידות לעלוב לראות את ברכת סבו מתגשמת

צדיקים

"בכל אותה תקופה אמרתי לעצמי, היכן הגבאי שאמר שאני לא מסוגל לשאת אפילו את הטלית והתפילין?!"

צדיקים

סגולה גדולה לישועה ביום י"ג טבת

צדיקים

סגולת יום ט"ז כסלו - הדליקו נר לעילוי נשמת הצדיק בעל הצדקה שלא זכה להותיר אחריו ילדים

צדיקים

יום י"ב כסלו מסוגל לישועות גלויות

צדיקים

י"ח כסלו: הילולת הרב שהבטיח, האומר מזמורי תהילים אלו מובטח לו שיצליח בכל מעשי ידיו

צדיקים

מהי הסגולה המיוחדת ליום כ"ב חשון?

עוד מאמרי תוכן בנושא צדיקים

X
  • © כל הזכויות שמורות