הכל עניין של גישה  

כשירו בי ונשכבתי על הריצפה חשבתי שיש לי שתי אפשרויות: לבחור בחיים או במוות... בחרתי בחיים

20/02/18 | ה' אדר התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

הכל עניין של גישה
 

ליצחק, בעל המסעדה בה נהגנו לאכול, היה תמיד מצב רוח טוב. כשמישהו שאל לשלומו תמיד הוא ענה: "אם היה לי טוב יותר הייתי משתגע..."
 
יצחק היה בעל כוח רצון, כשלעובד שלו לא היה מצב רוח טוב הוא הסביר לו כיצד לראות את הצד החיובי של המצב.
 
באחד הימים חברו ניגש אליו ושאל: "אני לא מכיר אדם שיכול להיות כל הזמן חיובי! כיצד אתה עושה זאת?"
השיב לו יצחק: "בכל בוקר כשאני מתעורר אני אומר לעצמי שיש לי שתי בחירות, אני יכול לבחור להיות במצב רוח טוב או במצב רוח רע, אני תמיד בוחר להיות במצב רוח הטוב".
 
"זה רעיון מצוין" השיב חברו, "אך לא תמיד הדבר אפשרי". "זה קל, אתה זה הבוחר כיצד להגיב, אתה בוחר איך אנשים ישפיעו על מצב רוחך כיצד לחיות את חייך..." השיב יצחק.
 
בחלוף מספר שנים השאיר יצחק את הדלת האחורית של המסעדה פתוחה ונשדד על-ידי גברים חמושים. כשניסה יצחק לפתוח את הכספת ידיו רעדו מעצבים ולא הצליחו לפתוח את הכספת. נלחצו השודדים וירו ביצחק. כשהגיעו כוחות ההצלה הם הובילו אותו במהירות לבית החולים.
 
לאחר שעות של ניתוח ושבועות של טיפול שוחרר יצחק מבית החולים עם רסיסים בגופו.
כשהגיע חברו לביתו, שאל לשלומו והוסיף: "מה עבר לו בראש בזמן השוד?"
"הדבר הראשון שעבר לי בראש היה שהייתי צריך לסגור את הדלת האחורית של המסעדה" השיב. "וכשירו בי ונשכבתי על הריצפה חשבתי שיש לי שתי אפשרויות: לבחור בחיים או במוות... בחרתי בחיים...
 
פני הרופאים והאחיות בישרו נוראות, למען האמת פחדתי מאד, ראיתי שאני בעיניהם נחשב למת וביקשתי: 'אני בוחר לחיות אנא נתחו אותי כאילו שאני חי לא מת...'"
 
לכל אחד מאיתנו יש בחירה בחיים, האם לעשות טוב או פחות טוב, האם לחייך או להיות חמוץ פנים, ליהנות מהחיים או לשנוא אותם. הכל תלוי בנו!
 
אף אדם לא יוכל לקחת ממך את הרצון להיות טוב יותר, את החיוך, את הרצון לחיות, הכל תלוי בך, בגישה שלך, האם להתעלות על עצמך או להגרר לאחור.
 
לא תמיד החיים מבשרים טובות, אבל אתה הוא המחליט אם לשקוע בדיכאונות או לחפש את הטוב שבדבר, להעצים את האמונה, את כוחות הנפש שלך ולהבין שהיום אולי פחות טוב אבל מחר יהיה לבטח טוב יותר כי אתה הוא זה שמחליט איך ייראה היום שלך...
 
התחל את היום בחיוך גם כשקשה, האמן שהכל לטובתך ותזכה להפוך את חייך למאושרים ושמחים יותר...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית לאישה בהריון

נמצאת בהריון? לפניך תפילה לאישה בהריון. יהי רצון מלפניך ד' אלוקיי ואלוקי אבותיי שתקל מעליי את צער עיבורי, ותוסיף ותיתן לי כוח ואון בכל ימי העיבור, שלא יותש כוחי ולא כוח העובר בשום דבר בעולם

תפילה ללידה קלה + סגולות

תפילה וסגולות ללידה קלה ומוצלחת, כולל פרק תהילים ללידה קלה. יש לקרוא לפני לידה או אפילו בחדר לידה. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |