כח התפילה

הערבי שהודה: "משה אמת ותורתו אמת"

השיבו הערבי: "מפקפק אני בכל איסורי הדת, בתי משותקת שנים מספר ולא מצאתי לה מרפא, התפללתי ונדרתי לכל אלה שהאמנתי בהם, כלום לא עזר לבתי. אבקשך, כשתהיה במקום קבורת הצדיק, בקשהו שיתפלל עבור בתי שתתרפא"


03/08/19 | ב' אב התשע"ט

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>


באחד ממסעיו של רבי חיים סינואני עלה לתעיז, מקום קבורת הרב שלום שבזי זצוק"ל.
 
כשהתעייף מטירחת הדרך ישב רבי חיים תחת עץ לנוח ולהינפש. לפתע ניצב מולו ערבי ובירכו בברכת שלום. תמה הרב: "כיצד הערבי מברכו לשלום, והרי דבר זה אסור לפי חוקי דתם, שמא זומם עליי עלילה". שאל הרב את הערבי: "כיצד בירכתני לשלום והדבר אסור לכם באיסור חמור?"
 
השיבו הערבי: "מפקפק אני בכל איסורי הדת, בתי משותקת שנים מספר ולא מצאתי לה מרפא, התפללתי ונדרתי לכל אלה שהאמנתי בהם, כלום לא עזר לבתי. אבקשך, כשתהיה במקום קבורת הצדיק, בקשהו שיתפלל עבור בתי שתתרפא".
 
נפרד הרב מהערבי והמשיך אל קברו של הצדיק. בהגיעו לתעיז סר להשתטח על קבר הצדיק. עמד בתפילה ואמר: "ריבונו של עולם, בזכות הצדיק אבא שלום שבזי, שלח רפואה שלמה לבתו של הערבי, וקדש שמך ושם ישראל בגויים..."
 
בחזרתו, ראה רבי חיים את הערבי רץ לקראתו. כשהגיע נשק את רגלי הרב וחיבקו. "אני מודה לך בכל לשון של הודאה" אמר.
 
לאחר שנרגע שאל הערבי את הרב: "באיזה יום ובאיזו שעה השתטחת על קבר הרב שבזי?"
השיב לו רבי חיים והסתבר שזוהי  אותה השעה בה קראה הבת לאביה: "אבא! אבא!" ניגש אליה אביה והיא ואמרה לו: "אבא, תעזור לי לקום" הושיט לה ידו והיא קמה, ובחלוף יומיים החלימה לגמרי.
 
באותה השעה החל הערבי לגדף את כל גדוליהם ואליליהם, ואמר: "משה אמת ותורתו אמת, שבזי וחכמי ישראל אמת" ('תפארת תימן')
 
אחד התפקידים שיש לנו בתור בניו של מלך העולם הוא לפאר את שמו ולפרסמו בעולם, לתת לאחרים שלא מכירים אותו מספיק, להכיר אותו.
 
איך עושים זאת? קשה ללכת לכל אדם ולספר לו על הבורא ומעשיו. אולם אם נקדש את שמו באמצעות מעשינו נוכל בכך לפרסם את שמו של הבורא.
 
כשאתה מתנהג בחוץ ברוגע, בוויתור, דיבורך בנחת והליכותך נעימות בלי שתשים לב אתה משפיע על האחרים, בלי שתרצה מסתכלים ובוחנים אותך. כשאתה מקרין אור לסובבים הם מיד מסתכלים על המקור שממנו אתה שואב את הערכים הללו - התורה.
 
כך אתה גורם לאחרים לחקור אחרי המקור הזה ולטעום ממנו. בהתנהגותך אתה יכול להכניס רבים תחת כנפי השכינה ולקדש את שמו יתברך בעולם...
בהתנהגותך אתה יכול להיות מזכה רבים גדול...
 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא כח התפילה

X
  • © כל הזכויות שמורות