איך ניתן לומר תודה מתוך הקושי?

לא פשוט להודות על מעט טוב כשיש כל כך הרבה מר, לא קל לתת הודיה על הצלחה קטנה כשבכל הדרך רק נכשלנו, אולם הכרת הטוב שלנו לבורא עולם מתחילה דווקא בדברים הללו, במעט, בנקודה הלבנה המנצנצת בין שלל נקודות האופל

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

לאחר מלחמת העולם עלה רבי אהרן קדוש-ה' מבעלז לארץ. בשבת שירה, פרשת "בשלח", הזמינו את אחיו הגאון רבי מרדכי מבילגורייא לדרוש. החל הרב לדרוש ואמר: "לכאורה איך שייך להודות לה' על שניצלנו מהמלחמה הקשה, מאחר ואלפי יהודים נהרגו ונשרפו על קידוש השם. אולם מפרשת השבוע מוכח שדווקא כן צריך להודות.

 

"'...וַחֲמֻשִׁים עָלוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם' (שמות יג', יח') – פירש רש"י: 'רק אחד מחמישה עלה ממצרים, שאר האנשים, ארבעה חלקים מתו במצרים בשלושת ימי מכת החושך'. ובמדרש יש דעות שאחד מחמישים ניצל, ויש אומרים אחד מחמש מאות ניצל ויצא ממצרים. ועם כל הצער הגדול, הנותרים אמרו שירה לפני הקב"ה". סיים הרב את דרשתו ואמר: "אף על פי שרבים מבני ישראל נהרגו בשואה, בכל זאת על הניצולים להודות ולומר שירה." ('מעיינות איש')

 

לא פעם אנו חווים חוויות לא נעימות, הפסדים וקשיים, אכזבות ומכות. מלמדנו האדמו"ר מבלעז שצרכים אנו לתת הודיה ולומר שירה על המעט שכן יש לנו, עד מה שכן הצלחנו להשיג, על הדברים שנשארו בחיקנו.

 

לא פשוט להודות על מעט טוב כשיש כל כך הרבה מר, לא קל לתת הודיה על הצלחה קטנה כשבכל הדרך רק נכשלנו, אולם הכרת הטוב שלנו לבורא עולם מתחילה דווקא בדברים הללו, במעט, בנקודה הלבנה המנצנצת בין שלל נקודות האופל.

 

שיר ושבחה, הלל וזמרה, אלו צריכים להיות בפינו, ולא חלילה טרוניות ומענות. נתחיל להודות על המעט שכן יש לנו, כך נוכל תמיד להסתכל על הטוב, על היש ולא על מה שאין. ראייה טובה על ההצלחה הקטנה שכן הצלחת תמחק עשרות כישלונות שבהם כשלת.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (115 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם

סגולה ותפילה לזיווג לאישה - מרבי נחמן

תפילה לזיווג לאישה, למציאת בן זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א: "אותו איש שתמציא לי לזיווגי יהא איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |