"בסוף הכל זה חסדי שמים" - הנס שהוביל לעלייה במפלס הכנרת

הנס הגדול שאירע לכנרת, עומד בניגוד גמור לתחזיות שהיו בארץ ובעולם לגבי הגשמים בצפון הארץ. מה קרה שם בדיוק?

15/04/19 | י' ניסן התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

אם אתם ובני משפחותיכם נוהגים לבלות בכנרת, בוודאי הבחנתם בשנים האחרונות כי אתם נאלצים ללכת מרחק גדול יותר מן הכביש אל המים. קרוב לוודאי הבחנתם באי שצץ במרכז הכנרת, אולי זכיתם לראות את שרידיה של הסירה שבצבצה מן החול בחורף הקודם. 

בקיץ הקרוב הדברים הולכים להיראות אחרת. גשמי הברכה שירדו השנה, לאחר 4 שנות בצורת רצופות, שינו את מראה הכנרת. מי שרוצים להיכנס לשחות, לא צריכים ללכת מרחק רב כבעבר. ואם לא הספקתם לראות את שרידי הסירה שצצה בשנה שעברה על החוף, לא תוכלו לעשות זאת השנה. 

אם אתם עוקבים אחרי מפלס הכנרת בשנים האחרונות בוודאי שמעתם את המושגים קו אדום תחתון, קו אדום עליון וקו שחור, המציינים את מפלס המים בכנרת. למעלה משלושה מטרים של מים התווספו לכנרת בחורף האחרון, פי שלושה מן הממוצע בשנים האחרונות. מפלס הכנרת עבר את הקו האדום התחתון, זה שמתחת לו אסור לשאוב מים מן הכנרת בגלל פגיעה באיכותם. ושוב ניתן לשאוב מן הכנרת מי שתיה ישירות לברזיהם של תושבי טבריה, בלי חשש לאיכות המים.

הנס הגדול שאירע לכנרת, עומד בניגוד גמור לתחזיות שהיו בארץ ובעולם לגבי הגשמים בצפון הארץ.

בשנים האחרונות הלכה וירדה כמות הגשמים בצפון הארץ. לפי התחזיות השונות, שנה זו לא הייתה צריכה להיות חריגה. על אף זאת כמות המשקעים בשנה זו הייתה גבוהה מבשנים עברו. עד עתה, עוד לפני סיום החורף הנוכחי,עלה מפלס הכנרת ב-311 ס"מ, בניגוד ל 106 ס"מ בלבד בחורף הקודם כולו.

פנחס גרין, המשנה למנכ"ל רשות הכנרת, ציין כי מחקר שערכה הרשות מצא כי בעקבות ההתחממות הגלובלית (עליה בממוצע הטמפרטורות השנתי), יש ירידה בכמות המשקעים בצפון. על פי המחקר, התחזית היא כי כך יהיה גם בעתיד. למרות זאת השנה הנוכחית חורגת מן המגמה ו "אני לא יכול לחתום על כך ב-100 אחוזים, בסוף הכל זה חסדי שמיים". "אני בהחלט אופטימי מהגשמים" הוא מוסיף ומציין, מה שכולנו שותפים לו, כי "לגבי השנים הבאות אני יכול להתפלל".

דרגו את המאמר: 

ממוצע 3.7 (21 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המציאות עולה על כל דמיון

יש אירועים המתרחשים במציאות שהדמיון האנושי לא יכול ליצור, כזה הוא סיפורם של ג'סיקה גומז וארון ביירוס מארצות הברית

הקב"ה לא חייב לתת לך

"אם את תעשי למען אנשים מה שאת לא חייבת, מן השמים יעשו אתך מה שלא חייבים לך" אמר הרה"ג שלמה זלמן אויערבך

נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

סגולות נבחרות


סגולה בדוקה להצלחה

סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב יהונתן אייבשיץ למי שרוצים להצליח בתורה, בפרנסה ובעסקים

תפילה ללידה קלה + סגולות

תפילה וסגולות ללידה קלה ומוצלחת, כולל פרק תהילים ללידה קלה. יש לקרוא לפני לידה או אפילו בחדר לידה. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: 

תפילה להתעברות: סגולה מיוחדת לזרע בר קיימא

מתפללים ומייחלים לזרע של קיימא? אמרו את התפילה הבאה: "וְתִתֵּן לִי זֶרַע אֲנָשִׁים, וּתְּבָרְכֵנִי בְּשְּׁמֶךָ, וּתְבָרֵךְ אֶת בֵּיתִי בְּזָּכְרֶךָ, וְאֵדַע כִּי שָׁלוֹם אֹהָלִי. וְתַשְׁפִּיעַ בּוֹ נֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה מִמַחְצָב טָהוֹר"

סגולה לקנית או מכירת דירה

וְיֹאמַר פְּסוּקִים דִּלְהַלָּן בְּהִתְבּוֹנְנוּת וּבֶאֱמוּנָה וְיִתְפַּלֵּל לַה' שֶׁיַּעַזְרוֹ אַחַר שֶׁבְּיָדוֹ ית' אֵין מַעֲצוֹר מִלְּהוֹשִׁיעוֹ כָּרֶגַע

סגולה לעזור לאדם קרוב

'מי שיש לו אוהב או קרוב באיזה צרה אף שהוא רחוק ממנו ולא יכול לעזור לו, יעשה זו התפלה בכוונה עליו':- תהילים פרק כ'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |