הכומר הפולני חגג בר מצווה בגיל 79 - ושב ליהדות

יעקב וקסלר גדל במשפחה פולנית קתולית כילד נוצרי. בשנות העשרים לחייו גילה כי הוא יהודי והחליט לקשור את גורלו עם מדינת ישראל. בישראל חי יעקב כנוצרי המקיים את מצוות התורה, עד שהחליט לחזור לכור מחצבתו

22/04/19 | י"ז ניסן התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

במהלך מלחמת העולם השנייה, נולד בולינה בפולין ילד יהודי בשם יעקב וקסלר. הוריו שחששו לחייו ביקשו להסתיר את זהותו ושלחו אותו לגדול בחיקה של משפחה פולנית-קתולית. משפחתו של יעקב סיכמה עם המשפחה הפולנית כי תאסוף אותו מביתם עם תום המלחמה, אך לא זכתה לעשות זאת משום שנספתה כולה.

יעקב אשר התחנך על ברכי הנצרות, גדל כמאמין אדוק. בשנות העשרים לחייו, החליט יעקב כי ברצונו להיות כומר והוא החל בלימודי הכמורה. במהלך לימודיו חלתה אמו המאמצת. ולפני מותה סיפרה לו לראשונה כי הוא יהודי. כנוצרי אדוק סירב יעקב לוותר על האמונה הנוצרית, אך ביקש להתחבר למקורותיו ובחר לעלות לישראל.

בישראל למד יעקב באולפנת קיבוץ שדה אליהו, והחליט לקיים את מצוות התורה לצד האמונה הנוצרית. אורח חייו הייחודי תועד באותה התקופה בסרט התיעודי "קרועה".

לאורך השנים הוסיף יעקב להעמיק וללמוד את שורשיו יחד בחברותא. אחד משותפיו ללימוד היה רבה הראשי של יהדות פולין, הרב  שודריק, אשר היה שותף לקבלת ההחלטה של יעקב לעלות לישראל. שותף אחר ללימודים, היה הרב שמואל סירא,, לשעבר רבה הראשי של יהדות צרפת. לאחרונה גמלה בליבו של יעקב ההחלטה לשוב לחיק היהדות. את ההחלטה לשוב לחיק היהדות קיבל יעקב לאחר דיונים שניהל לאורך השנים עם החברותות שלו, אך לא לפני קבלת תוצאת בדיקת DNA אשר ביקש לעבור, ואישרה סופית את זהותו היהודית.

לפני כחודש, בטקס מרגש במיוחד, חגג יעקב את טקס בר המצווה.  במעמד רבה הראשי של ישראל לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו, ובנוכחות בני החברותא שלו, נערכה חגיגת בר המצווה של יעקב באיחור של 66 שנה.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 3.7 (13 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המציאות עולה על כל דמיון

יש אירועים המתרחשים במציאות שהדמיון האנושי לא יכול ליצור, כזה הוא סיפורם של ג'סיקה גומז וארון ביירוס מארצות הברית

הקב"ה לא חייב לתת לך

"אם את תעשי למען אנשים מה שאת לא חייבת, מן השמים יעשו אתך מה שלא חייבים לך" אמר הרה"ג שלמה זלמן אויערבך

נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה טובה

מתוך ספר שערי דמעה - תפילה לפרנסה טובה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

תפילת פיטום הקטורת

תפילת פיטום הקטורת - הנוסח המלא, כולל סגולותיה. אַתָּה הוּא ה' אֱלהֵינוּ שֶׁהִקְטִירוּ אֲבותֵינוּ לְפָנֶיךָ אֶת קְטרֶת הַסַּמִּים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |