ברוך דיין האמת - האדמו"ר מקאליב הלך לבית עולמו

בגיל 96, נפטר הרב מנחם מנדל טאוב - האדמו"ר מקאליב. ניצול שואה שעבר עינויים וניסויים כימיים, אשר עמל כל ימיו להנציח את זכר הנספים בשואה

28/04/19 | כ"ג ניסן התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

אבל גדול בעולם היהודי לאחר שנודע על פטירתו של האדמו"ר מקאליב, רבי מנחם מנדל טאוב זצ"ל, כשהוא בן 96.

האדמו"ר מקאליב נולד ברומניה, דור שישי לרבי יצחק אייזיק מקאליב, מייסד חסידות קאליב. הוא נישא לחנה שרה שפרה טאוב. ב-1944 נשלח יחד עם כל אחיו ואחיותיו לאושוויץ והיה היחיד ששרד. במחנה עבר עינויים קשים וכתוצאה מכך לא צמח זקנו יותר.

האדמו"ר עלה ארצה עם אשתו לאחר שהקים את מרכז חסידי קאלב בראשון לציון, משם עבר לבני ברק והקים את מרכז חסידות קאליב גם שם. בשנת תשס"ב חנך בית מדרש בשיכון חב"ד בירושלים, בסמיכות אליו התגורר עד לפטירתו.

האדמו"ר תיקן את אמירת שמע ישראל בסיום התפילה לזכר הנספים, וקרא לאמירת שמע ישראל בסיום עצרות ציבוריות. בשנים האחרונות החל האדמו"ר במפעל ספרותי לזכר השואה, האנציקלופדייה 'שמע ישראל' לתיעוד ולהנצחת מעשים של מסירת נפש בגטאות, במחנות הריכוז ובמחנות ההשמדה. כמו כן, פעל על מנת לבנות מוזיאון לזכר השואה אשר ינציח את גבורתם הרוחנית של היהודים שמסרו נפשם לקיום מצוות באותן השנים. 

לצד פועלו הרב למען נספי השואה, ייסד האדמו"ר את מיזם 'בר בי רב דחד יומא' למען הציבור הכללי, ובו 'יום שכולו תורה' עם רצף שיעורים ודרשות בכל רחבי הארץ.

האדמו"ר ורעייתו לא זכו לזרע של קיימא.

לאחר הוודע דבר מותו ספד לו הרב הראשי ונשיא בית הדין הגדול הרב דוד לאו:"האדמו"ר מקאליב היה אוד מוצל מאש, אשר לאחר שעבר על בשרו את מאורעות השואה האיומה, דאג להנציח מורשת יהדות ודרך ישראל סבא, קירב רבים לאביהם שבשמים ובנוסף פעל רבות להנצחת קדושי השואה זכה להפיץ תורה בישראל והקים את המפעל היחודי 'בר בי רב דחד יומא', אשר דגל בהחדרת לימוד התורה לכלל הציבור גם למי שאין תורתו אומנתו. חבל על דאבדין ולא משתכחין".

מתנועת ש"ס נמסר: "מבכים מרה את הסתלקותו של זקן האדמו״רים, אוד מוצל מאש שהניף את דגל זכרון קדושי השואה הי"ד, בעל אהבת ישראל יוקדת אשר הרים את קרנה של תורה לאלפי עמך בית ישראל ומסר נפשו בייסורי גוף ונפש למען החינוך הטהור. האדמו"ר זצ"ל עמד בקשרי ידידות עמוקים עם מרן זצ"ל שחיבבו עד מאד, והדבר ניכר היטב בהשתתפותו של האדמו"ר זצ"ל בכנסים הגדולים של התנועה ב'יד אליהו' ובמקומות נוספים, בהם השמיע האדמו"ר דברים חוצבי להבות וחתם בקריאת 'שמע ישראל' שהרטיטה לבבות". 

כנסו לספר תהילים מיוחד שפתחנו לעלוי נשמתו https://www.tehillim-center.co.il/tehilim?book_id=11392

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.5 (27 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לשמירה מעין הרע

סגולה לשמירה מעין הרע מהרב הקדוש, רבי מנחם מנדל מרימנוב, זכותו תגן עלינו. יום פטירתו - ל"ד בעומר, י"ט אייר

תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.

סגולה להצלחה בטסט

ריבונו של עולם, הריני עומד לפני מבחן בנהיגה. עזרני להיות מרוכז במבחן ולנהוג בדרך נכונה. כולל תהילים פרק נז ותהילים פרק קח

3 סגולות מיוחדות מהרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה

סובלים מכאבי שיניים? השיער שלכם נושר? סובלים מפחד בלתי מוסבר שתוקף אתכם לעתים קרובות או פחד מלידה? לפניכם שלוש סגולות מופלאות שנהגה הרבנית בת שבע קנייבסקי לחלוק עם הנשים שהתדפקו על דלתה בבקשת עצה

פרק תהילים לרפואה - סגולה מיוחדת בקריאת תהילים ק"ב

לפניכם פרק ק"ב בתהילים, המסוגל לרפואה. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי יְהוָה יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ. (ב) יְהוָה שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא.(ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי הַטֵּה אֵלַי אָזְנֶךָ בְּיוֹם אֶקְרָא מַהֵר עֲנֵנִי. (ד) כִּי כָלוּ בְעָשָׁן יָמָי וְעַצְמוֹתַי כְּמוֹ קֵד נִחָרוּ

תפילה סגולית לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |