ברוך דיין האמת - האדמו"ר מקאליב הלך לבית עולמו

בגיל 96, נפטר הרב מנחם מנדל טאוב - האדמו"ר מקאליב. ניצול שואה שעבר עינויים וניסויים כימיים, אשר עמל כל ימיו להנציח את זכר הנספים בשואה

28/04/19 | כ"ג ניסן התשע"ט

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

אבל גדול בעולם היהודי לאחר שנודע על פטירתו של האדמו"ר מקאליב, רבי מנחם מנדל טאוב זצ"ל, כשהוא בן 96.

האדמו"ר מקאליב נולד ברומניה, דור שישי לרבי יצחק אייזיק מקאליב, מייסד חסידות קאליב. הוא נישא לחנה שרה שפרה טאוב. ב-1944 נשלח יחד עם כל אחיו ואחיותיו לאושוויץ והיה היחיד ששרד. במחנה עבר עינויים קשים וכתוצאה מכך לא צמח זקנו יותר.

האדמו"ר עלה ארצה עם אשתו לאחר שהקים את מרכז חסידי קאלב בראשון לציון, משם עבר לבני ברק והקים את מרכז חסידות קאליב גם שם. בשנת תשס"ב חנך בית מדרש בשיכון חב"ד בירושלים, בסמיכות אליו התגורר עד לפטירתו.

האדמו"ר תיקן את אמירת שמע ישראל בסיום התפילה לזכר הנספים, וקרא לאמירת שמע ישראל בסיום עצרות ציבוריות. בשנים האחרונות החל האדמו"ר במפעל ספרותי לזכר השואה, האנציקלופדייה 'שמע ישראל' לתיעוד ולהנצחת מעשים של מסירת נפש בגטאות, במחנות הריכוז ובמחנות ההשמדה. כמו כן, פעל על מנת לבנות מוזיאון לזכר השואה אשר ינציח את גבורתם הרוחנית של היהודים שמסרו נפשם לקיום מצוות באותן השנים. 

לצד פועלו הרב למען נספי השואה, ייסד האדמו"ר את מיזם 'בר בי רב דחד יומא' למען הציבור הכללי, ובו 'יום שכולו תורה' עם רצף שיעורים ודרשות בכל רחבי הארץ.

האדמו"ר ורעייתו לא זכו לזרע של קיימא.

לאחר הוודע דבר מותו ספד לו הרב הראשי ונשיא בית הדין הגדול הרב דוד לאו:"האדמו"ר מקאליב היה אוד מוצל מאש, אשר לאחר שעבר על בשרו את מאורעות השואה האיומה, דאג להנציח מורשת יהדות ודרך ישראל סבא, קירב רבים לאביהם שבשמים ובנוסף פעל רבות להנצחת קדושי השואה זכה להפיץ תורה בישראל והקים את המפעל היחודי 'בר בי רב דחד יומא', אשר דגל בהחדרת לימוד התורה לכלל הציבור גם למי שאין תורתו אומנתו. חבל על דאבדין ולא משתכחין".

מתנועת ש"ס נמסר: "מבכים מרה את הסתלקותו של זקן האדמו״רים, אוד מוצל מאש שהניף את דגל זכרון קדושי השואה הי"ד, בעל אהבת ישראל יוקדת אשר הרים את קרנה של תורה לאלפי עמך בית ישראל ומסר נפשו בייסורי גוף ונפש למען החינוך הטהור. האדמו"ר זצ"ל עמד בקשרי ידידות עמוקים עם מרן זצ"ל שחיבבו עד מאד, והדבר ניכר היטב בהשתתפותו של האדמו"ר זצ"ל בכנסים הגדולים של התנועה ב'יד אליהו' ובמקומות נוספים, בהם השמיע האדמו"ר דברים חוצבי להבות וחתם בקריאת 'שמע ישראל' שהרטיטה לבבות". 

כנסו לספר תהילים מיוחד שפתחנו לעלוי נשמתו https://www.tehillim-center.co.il/tehilim?book_id=11392

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.5 (27 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אמונה מתוך כאב - יוסף הצדיק

כוחה של אמונתו של הרב יוסף הצדיק נולד מתוך הכאבים הרבים שחווה במהלך השנים, צפו בסרטון קצר ומחזק על אמונתו של הצדיק

תפילה מסידור השל"ה להינצל ממגיפה ח"ו

בזמן שמידת הדין מתוחה בעיר חס וחלילה, אומרים תפילה זו, והורו רבותינו לומר תפילה זו אחר אמירת פרשת הקטורת (אחר "חנינא בר קפרא") כפי הנדפס בסידור השל"ה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני מבחן

תהילים נ"ז הוא פרק המסוגל לתפילה לפני מבחן. לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה: חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי

סגולה לשלום בית

הרב יגאל כהן מביא סגולה נפלאה לשלום בית ולמציאת זיווג: מחשבה על טובת האחר

סגולה לשמחה אמיתית

מה הקשר בין שמחה לבין אכילת מאכל אדום? 4 סגולות שאולי לא הכרתם, להשגת שמחה אמיתית

סגולה לזכות לבנים

סגולה ממרן החיד"א, ביום שתטבול האישה תתן שמן לעילוי נשמת רבי מאיר ותאמר קודם את הנוסח הבא

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |