מגזין תהילים

הלם: קיבל קידום בעבודה בזכות תרגיל קצר ועוצמתי!

''שימי סיפר לי שהוא ממתין זה זמן רב לקבל תשובה גורלית מהמנכ"ל לגבי קידום בעבודה. התשובה 'נסחבת' כבר זמן רב, והוא מרגיש שהמנכ"ל לא רוצה בקידומו. אמרתי לו, אם תשמע לי, עליך לעשות תרגיל עוצמתי קצר…''


15/11/21 | י"א כסלו התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

 

בשנת ה'תשס"ז עבדתי בחברת ל.ס. חברת שיווק באור יהודה עם חבר בשם שימי. הוא סיפר לי שהוא חושש. הוא ממתין במשך זמן רב לקבל תשובה גורלית ממנכ"ל החברה, האם הוא יקבל קידום בעבודה. תשובה חיובית תזכה אותו בהטבה רצינית בפרנסה. אולם תשובה שלילית תפגע בקידומו בחברה. ההחלטה נמצאת אצל המנכ"ל. הוא סיפר, שהמנכ"ל 'סוחב' אותו כבר זמן רב. הוא מרגיש שהמנכ"ל לא רוצה בקידומו.

אמרתי לחברי: אתה רוצה עצה? אז דע לך כל עוד שתחשוב עליו מחשבות שליליות שכאלו, תיזהר שלא להיתקל בו, כי בוודאי התשובה תהיה שלילית. שימי שאל אותי: "מניין לך זאת?". אני השבתי: שלמה המלך, החכם מכל אדם, כתב: כמים פנים לפנים כן לב האדם לאדם (משלי כז, יט).

הגאון מווילנא פירש פסוק זה: "כמו שהמים מראים את פני האדם כפי שמראהו לְמים: אם יעקם פניו גם המים יראו כן, כן לב האדם לאדם: אם ליבו טוב לאותו אדם, הוא במקביל טוב עימו, אף שאינו ידוע ליבו של אדם". כשאתה חושב על חברך מחשבה טובה, באותו רגע ממש, גם ליבו של חברך מתחיל לחשוב עליך דברים טובים ומתחיל לאהוב אותך ממש.

הגאון גם כותב: 'ולהיפך, מי שחושב מחשבות רעות בליבו, אף שלא יגלה מחשבות ליבו, ואף שאין יודע אדם מה שבליבו, ישנאו אותו!'. זה רמוז בפסוק: "ואיש מזימות יִשָנֵּא (משלי יד, יז).

אמרתי לחבר: אם אתה חושב בלב על המנכ"ל שאתה לא אוהב אותו, והוא רק מנסה להכשיל אותך ולעצור את קידומך, אתה משפיע על ליבו לרעה כנגדך! אם תשמע לי, עליך לעשות תרגיל עוצמתי קצר: קח דף ותרשום עליו את כל הדברים הטובים, שאתה יודע על המנכ"ל: את כל החסדים והטובות שקיבלת ממנו אי פעם. רשום דברים טובים על המידות שלו, על הדברים הטובים שבאופי שלו ומעלותיו הרוחניות… מלא את ליבך במחשבות טובות עליו! כשתסיים לכתוב את כל הרשימה, קח את הדף ותתבונן בו לכמה דקות. תחשוב כמה הוא אדם טוב ומיוחד. דע לך שהדבר ישפיע מיד על ליבו של המנכ"ל, ויגרום לקרבה ואהבה אליך.

חברי שימי הלך הביתה, לקח דף ועט וכתב עליו את כל הדברים הטובים של המנכ"ל והתחיל לחשוב מחשבות טובות כאמור. לאחר מספר ימים שימי היה במטבח של החברה, והנה לפתע מנכ"ל החברה קרא לו בחום: "מה שלומך שימי? הרבה זמן לא ראיתי אותך…".

"הייתי בהלם", אומר שימי, "הרגשתי בחום ואהבה נדירים מהמנכ"ל". הוא אמר לי: "היכנס לחדר שלי". לאחר שנכנסתי, הוא אמר לי: "אתה יכול להיכנס למשרד שלי מתי שתרצה. אתה לא צריך את האישור של המזכירה". הוא הושיב אותי לידו, הכין לי כוס קפה ונתן לי תשובה חיובית על קידום! הייתי המום לחלוטין, וכל זאת לאחר שלפני כן הקשר שלנו לא היה כך כלל!

"כי כפי אשר יכין האדם את ליבו לאהוב את חבירו, כמו כן יתבונן לב חבירו לאהוב אותו". כשאתה חושב בליבך מחשבות על חברך, באותם רגעים מצטיירות מחשבות זהות גם כן בליבו של אותו אדם עליך.

(פניני עין חמד)

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מגזין תהילים

מרגש: לא תאמינו בזכות מה נולדה התינוקת הזאת!

מגזין תהילים

המדע מודה: זה הפלא הגדול שקורה בגוף האדם ביום השמיני

מגזין תהילים

מפתיע: "לעתים אדם הקורא מעורר על עצמו דינים במקום חסד ורחמים"

מגזין תהילים

כשקבלה ומציאות נפגשים: תהילים לפי שם האדם

מגזין תהילים

מהם פרקי תהילים? לא בטוח שאתם יודעים הכל...

מגזין תהילים

בטוחים שאתם יודעים? והפעם - מה זה תהילים

מגזין תהילים

מפתיע: מי כתב את תהילים?

מגזין תהילים

מצמרר: התינוק היהודי נזרק למים ושרד בזכות ברית המילה

מגזין תהילים

המתאגרף היהודי שהתעקש לעשות מסיבת סיום על דף גמרא יחיד

מגזין תהילים

מעניין: הייתם מתערבים על זה?

מגזין תהילים

מדהים: בזכות השתיקה וההבלגה, ניצלו חיי היולדת והתינוק

מגזין תהילים

נחשף: הסודות של התהילים

מגזין תהילים

עוגה שהצילה ממוות

מגזין תהילים

"היהודי הביט בו משתומם. האם הרב לא הבין את אשר אמר לו?"

מגזין תהילים

בזכות תענית דיבור ואמירת תהילים: "הרופאים לא האמינו ועמדו משתאים"

עוד מאמרי תוכן בנושא מגזין תהילים
X
  • © כל הזכויות שמורות