האם שמת לב היום לאוצר האמיתי הנמצא בהישג ידך?

בני עניים אנחנו, מסתפקים בארוחה טובה, בטיול לחו"ל, בהנאות זמניות ומתכלות ולא שמים ליבנו לאוצרות הטמונים בעולם – אוצרות כה רבים ואיכותיים היכולים להניב לנו עולם נוצץ ונצחי, עולם בו נהנה מכל פירור מצווה שעשינו

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

בן עניים השתדך עם בתו של עשיר מופלג. באחד הימים הזמין העשיר את חתנו לעתיד כדי לסגור את עניין הנישואין. לפני שנכנס לביתו אמר לו שמשו של העשיר: "שים לב לאוסף הנדיר של אגרטלים וכלי סעודה, קערות וצלחות, סכינים ומזלגות העשויים מזהב, משובצים פנינים ומגולפים מעשה אומנות. אין ערך לשוויו, והעין לא תשבע לראותו".

 

נכנס החתן, הנישואין הוכרזו והעשיר ערך סעודה מפוארת בהשתתפות קומץ מוזמנים. רצה העשיר להראות לחתנו את כבוד עושרו ויקר תפארת גדולתו. הוא הורה לערוך את השולחן בכלים היקרים אשר לו, ולהגיש בהם את מעדני הסעודה. כשראה החתן העני והרעב את המעדנים המוגשים לסעודה, לא הבחין האם הצלחת היא מזהב או מחרס, והאם בקצה המזלג קבוע צדף או פנינה. הוא רכן לכיוון הצלחת ואכל.

 

ככלות ימי המשתה, אמר החתן לחותנו: "שמעתי כי ברשותך אוסף נדיר של כלי אוכל עשויים מזהב, משובצים ומגולפים מלאכת מחשבת". אמר לו החותן העשיר: "'שמעת?!' הלא הכלים היו למראה עיניך, החזקת את המזלג והכף בידך, ואכלת מתוך הצלחת הנדירה." השיב החתן הנבוך: "מה אומר ומה אדבר, לא הסתכלתי בקנקן, אלא במה שיש בו".

 

הקב"ה, העשיר הגדול, אשר מלוא כל הארץ כבודו, יצר עולם נפלא, חכם וגדוש בדברים מרהיבים. בתוך כל העולם הזה נטע הבורא כלים משובצים יהלומים ומרגליות, הלא הם המצוות והמעשים הטובים. בשהותנו בעולם הזה נהנים אנו מהאוכל המשובח, הנופים המרהיבים, טיולים והנאות מרגשים.

 

חז"ל גילו לנו שיש לבורא כלים השווים הרבה יותר, מנצנצים ונצחיים. כשנגיע לחותן שלנו, לבורא העולם ונשאלו: "איה ה'כלים' שכל הזמן סיפרו לנו עליהם?" יגחך בורא עולם ויאמר: "הרי הם היו מול עיניכם כל הזמן, מרוב תשוקה לאוכל הטוב, לנופים ולפינוקים הקטנים שיש לעולם להציע, לא הבחנתם ביופי האמיתי, ביהלומים האמיתיים שיש בעולם, במצוות שהבאתי לכם כדי שתוכלו ליהנות מעולם זוהר פי שבעים מהעולם הגשמי שבו שהיתם."

 

בני עניים אנחנו, מסתפקים בארוחה טובה, בטיול לחו"ל, בהנאות זמניות ומתכלות ולא שמים ליבנו לאוצרות הטמונים בעולם, אוצרות כה רבים ואיכותיים היכולים להניב לנו עולם נוצץ ונצחי, עולם בו נהנה מכל פירור מצווה שעשינו.

 

נאכל טוב, נשתה, נטייל ונהנה, אך לא נשכח מה באמת טוב לנו, מה ישביע אותנו לעד ולא לשעה קלה. מצווה קטנה שנעשה היום תביא לנו כל כך הרבה מחר.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


3 סגולות לשינוי המזל

התחברות עם אנשים מסוימים, כיבוד האישה והדלקת נרות – קראו את הסגולות שיעזרו לכם לשנות את המזל, ברמה כזו או אחרת
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |