האם שמת לב היום לאוצר האמיתי הנמצא בהישג ידך?

בני עניים אנחנו, מסתפקים בארוחה טובה, בטיול לחו"ל, בהנאות זמניות ומתכלות ולא שמים ליבנו לאוצרות הטמונים בעולם – אוצרות כה רבים ואיכותיים היכולים להניב לנו עולם נוצץ ונצחי, עולם בו נהנה מכל פירור מצווה שעשינו

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

בן עניים השתדך עם בתו של עשיר מופלג. באחד הימים הזמין העשיר את חתנו לעתיד כדי לסגור את עניין הנישואין. לפני שנכנס לביתו אמר לו שמשו של העשיר: "שים לב לאוסף הנדיר של אגרטלים וכלי סעודה, קערות וצלחות, סכינים ומזלגות העשויים מזהב, משובצים פנינים ומגולפים מעשה אומנות. אין ערך לשוויו, והעין לא תשבע לראותו".

 

נכנס החתן, הנישואין הוכרזו והעשיר ערך סעודה מפוארת בהשתתפות קומץ מוזמנים. רצה העשיר להראות לחתנו את כבוד עושרו ויקר תפארת גדולתו. הוא הורה לערוך את השולחן בכלים היקרים אשר לו, ולהגיש בהם את מעדני הסעודה. כשראה החתן העני והרעב את המעדנים המוגשים לסעודה, לא הבחין האם הצלחת היא מזהב או מחרס, והאם בקצה המזלג קבוע צדף או פנינה. הוא רכן לכיוון הצלחת ואכל.

 

ככלות ימי המשתה, אמר החתן לחותנו: "שמעתי כי ברשותך אוסף נדיר של כלי אוכל עשויים מזהב, משובצים ומגולפים מלאכת מחשבת". אמר לו החותן העשיר: "'שמעת?!' הלא הכלים היו למראה עיניך, החזקת את המזלג והכף בידך, ואכלת מתוך הצלחת הנדירה." השיב החתן הנבוך: "מה אומר ומה אדבר, לא הסתכלתי בקנקן, אלא במה שיש בו".

 

הקב"ה, העשיר הגדול, אשר מלוא כל הארץ כבודו, יצר עולם נפלא, חכם וגדוש בדברים מרהיבים. בתוך כל העולם הזה נטע הבורא כלים משובצים יהלומים ומרגליות, הלא הם המצוות והמעשים הטובים. בשהותנו בעולם הזה נהנים אנו מהאוכל המשובח, הנופים המרהיבים, טיולים והנאות מרגשים.

 

חז"ל גילו לנו שיש לבורא כלים השווים הרבה יותר, מנצנצים ונצחיים. כשנגיע לחותן שלנו, לבורא העולם ונשאלו: "איה ה'כלים' שכל הזמן סיפרו לנו עליהם?" יגחך בורא עולם ויאמר: "הרי הם היו מול עיניכם כל הזמן, מרוב תשוקה לאוכל הטוב, לנופים ולפינוקים הקטנים שיש לעולם להציע, לא הבחנתם ביופי האמיתי, ביהלומים האמיתיים שיש בעולם, במצוות שהבאתי לכם כדי שתוכלו ליהנות מעולם זוהר פי שבעים מהעולם הגשמי שבו שהיתם."

 

בני עניים אנחנו, מסתפקים בארוחה טובה, בטיול לחו"ל, בהנאות זמניות ומתכלות ולא שמים ליבנו לאוצרות הטמונים בעולם, אוצרות כה רבים ואיכותיים היכולים להניב לנו עולם נוצץ ונצחי, עולם בו נהנה מכל פירור מצווה שעשינו.

 

נאכל טוב, נשתה, נטייל ונהנה, אך לא נשכח מה באמת טוב לנו, מה ישביע אותנו לעד ולא לשעה קלה. מצווה קטנה שנעשה היום תביא לנו כל כך הרבה מחר.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית למציאת זיווג בקרוב

תפילה למציאת זיווג לקריאה מהירה ונוחה. שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי. עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ. אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ. הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל.

סגולה נגד פחד לא מוסבר

אדם הנתקל בפחד לא מוסבר יאמר פרק קמ"ה בספר תהילים שלוש פעמים ואחריו יאמר פרק צ"א שבע פעמים.

סגולה להינצל מכל צרה

ארבעים ימי תפילה בבית הכנסת - סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב משה שטרנבוך להינצל מכל צרה

סגולה לרפואה

אמירת תהילים פרק ו': 'תפלה נוראה לכל אדם להתפלל בחליו, שהשם יתברך ירפא אותו רפואת הנפש ורפואת הגוף. וכל חולה המתפלל תפלה זו בכוונה ובלב נשבר ונדכה, בטוח הוא שהקב"ה יקבל תפלתו.'

סגולה לאריכות ימים

...ותבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ובצל כנפיך תסתירנו, ונהיה בריאים בכל אברינו וגידינו, ותשמרנו מכל צרה, ומכל פחד, ומכל חולי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |