מגזין תהילים

הלך לעולמו הרב מרדכי ארנון ז"ל, מחלוצי החוזרים בתשובה בשנות ה-70 במאה שעברה

בשבוע שעבר, הלך לעולמו והוא בן 79, הרב מרדכי ארנון ז"ל. הרב נחשב לחלוצי החוזרים בתשובה בשנות ה-70 של המאה שעברה


09/01/20 | י"ב טבת התש"פ

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

ברוך דיין האמת. הרב מרדכי ארנון ז"ל, מי שהיה מחלוצי החוזרים בתשובה בשנות ה-70 של המאה שעברה, בעקבותיו חזרו בתשובה הרב אורי זוהר ורבים אחרים, הלך לעולמו ביום שישי שעבר, ו' טבת תש"פ, והוא בן 79.

הרב מרדכי ארנון ז"ל גדל במשפחה חילונית במושב נחלת יהודה במרכזה הארץ. את פרסומו קנה במהלך שירותי הצבאי בלקהה צבאית. לאחר שחרורו עסק במשחק וזכה לכינוי "פופיק". בשנות השישים של המאה הקודמת נחשב לאחד מגדולי השחקנים, לצדם של הרב אורי זוהר ורבים אחרים.

בשנות ה-70 של המאה שעברה, כשמלאו לרב ארנון ז"ל 34, זכה הרב מדרכי ארנון ז"ל לחזור בתשובה ולקדש שם שמים כאשר ביחד עם חברים נוספים, ביניהם הרב אורי זוהר והרב איקא ישראל, חזר בתשובה וזכה לסחוף אחריו רבים. בראיון שהעניק באותה התקופה לעיתון 'מעריב' אמר:

"הגעתי לשלב מסוים בחיי, בו אמרתי לעצמי שאני חייב לענות לעצמי באופן נוקב על השאלה מדוע אני חי...אם אדם מוכן לחיות כצינור עיכול מתנועע ומתרבה, ורוצה לסיים את חייו כשקית זבל אורגני לשושנים – שיבושם לו, אבל התסכול יגיע בגיל מאוחר יותר. אני רציתי תשובה לשאלה מדוע אני חי...בירושלים פגשתי אנשים שומרי תורה ומצוות והקשיתי להם קושיות על הדת. הם לעומתי הקשו קושיות קשות יותר על החיים והמוות. אז הבנתי שאני חייב לבדוק את זה באופן מעמיק. עד אז מצאתי הרבה זמן לעסוק בהמון דברים אחרים, כמו 3 שנים ללימוד... אסטרולוגיה, והחלטתי להקדיש חודש כדי לנסות להבין מה זו יהדות. הבנתי שאם לא אשב ברצינות ואלמד – אעשה שקר בנפש… הייתי רוצה לראות צעירים מתמודדים עם השאלה המרכזית בחיים: מדוע אדם חי. אבל שיעשו זאת ללא התחמקות. שינסו לחקור בשאלה ולהגיע לתשובה האמיתית. אם תהיה תשובתם – אנחנו חיים כדי ליהנות מהחיים – עליהם לבדוק היטב אם תשובה זו הגיונית ועונה על כל הקושיות. גם על שאלת המוות המצפה לכולנו, הייתי רוצה שיהיו כנים, שיכריזו בריש גלי מה הם עושים ואיך הם חיים. שיחפשו את האמת. ואם הם מפחדים להתמודד עם היהדות – שיאמרו 'אנחנו מפחדים'.

הרב מרדכי ארנון למד בישיבת "אור שמח" ונישא בשנית. לאחר נישואיו התגורר הרב בשכונת שערי חסד בירושלים, בסמוך לביתו של הרב שלמה זלמן אוירבך. הרב ייסד את מדרשיית "בית הלל" ולפרנסתו הפיק סרטים למגזר החרדי. בעשור הקודם החל הרב ארנון ז"ל לכתוב בעיתון 'המשפחה' טור בנושאי בריאות,אשר והתמקד באורח חיים בריא ותזונה. הרב אשר נמנע מאכילת בשר, קרא לקוראיו להפסיק למעט באכילת בשר.

הרב ורעייתו זכו להעמיד צאצאים וצאצאי צאצאים השומרים על תורה ומצוות.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מגזין תהילים

בזכות תענית דיבור ואמירת תהילים: "הרופאים לא האמינו ועמדו משתאים"

מגזין תהילים

"יום לאחר מכן, נערכה לתינוק בדיקת לב, והקרדיולוג לא הפסיק להתפעל" – בזכות האמונה והקבלה הטובה

מגזין תהילים

מצמרר: כמה יתרמו לעילוי נשמתכם לאחר מותכם?

מגזין תהילים

לאתר מוקד תהילים ארצי דרוש/ה משכתב/ת תוכן

מגזין תהילים

"מי שישיג 300,000 ש"ח יזכה לרכוש את הדירה!"

מגזין תהילים

הרב ניגש לבחור והציע לו עסקה מעניינת...

מגזין תהילים

מרגש: המום בלב התינוקת נעלם כלא היה

מגזין תהילים

הבן נדהם משאלתה של אימו: "מה דעתך לדחות את החתונה?"

מגזין תהילים

באותו רגע שלף האב את כרטיס האשראי שלו...

מגזין תהילים

"אם לא אקבל טיפול מיידי, אסיים את חיי..."

מגזין תהילים

מדהים: בחר לשמח חתן יתום, והכל התהפך לטובה...

מגזין תהילים

מזעזע: חשב שהציל ילדה קטנה, האמת התגלתה לאחר 20 שנה...

מגזין תהילים

מפחיד: מה מנע מבני הזוג להפוך להורים שנים רבות?

מגזין תהילים

"לפתע נכנסו שני שומרים חמושים באקחים שלופים..."

מגזין תהילים

ניצל ממות בטוח בזכות רגע אחד...

עוד מאמרי תוכן בנושא מגזין תהילים

X
  • © כל הזכויות שמורות