הסיפור המדהים אודות אברך אשר זכה לקיים הלכת מת מצווה

סיפורו של אברך אשר בזכות קיום הלכת מת מצווה זכה לגמול טובה

26/05/19 | כ"א אייר התשע"ט

 

קמחא דפסחא 2020 - היו שותפים, דווקא בימי הקורונה! לחצו כאן

למכירת חמץ אונליין לחצו כאן

אברך ורעייתו מניו יורק קבעו לעשות את ראש השנה אצל קרוביהם במדינה אחרת. כיוון שרגילה הייתה הרעיה לפקוד את קברי הוריה במדינת ניו ג'רזי השכנה בכל ערב ראש השנה, קבעה לעצמה להקדים את ביקורה.

בחודש אלול הזדמנו השניים לניו ג'רזי והרעיה ניזכרה בהבטחתה. השניים עשו את דרכם לבית העלמין והתפללו על קברי הוריה. כשעמדו לעזוב את המקום פנו אל הבעל האברך יהודים אשר שהו בבית העלמין באותה העת, וביקשו כי יצטרף לאמירת קדיש על יהודי ערירי אשר הלך לעולמו ולא הותיר אחריו קרובים. הבעל נענה לבקשתם, והודה לאל על שזכה לקיים הלכת "מת מצווה".

את הקדיש לעילוי נשמת הנפטר קרא איש "חברת הקדישא" ומשהורד הנפטר אל הקבר פנה לעזוב ביחד עם יתר המתפללים. כשפנה האברך אל אנשי "חברת הקדישא" ושאל מדוע מכסים את קברו של הנפטר בעפר, ציינו כי מלאכה זו, נהוג כי מבצע טרקטור. האברך המזועזע החליט להמתין לבואו של הטרקטור, ומשהגיע גילה כי נהגו נוכרי. פנה האברך אל הנהג וביקש לשאול ממנו מעדר על מנת לכסות בעצמו את קברו של היהודי בעפר. הסכים הנהג לבקשתו, והאברך עמל במשך מחצית השעה עם המעדר שהשאיל, על מנת לכסות את קברו של היהודי בעפר. כשסיים, נעץ את השלט שהותירו אחריהם אנשי חברת קדישא ובו שם הנפטר. בדרכם הביתה הרהרו האברך ורעייתו אודות המצווה הנדירה שזכו לקיים, במועד בו לא תכננו כלל להגיע לבית העלמין.

בהמשך השבוע צלצל האברך לישיבת נר ישראל בבולטימור,  בה למד בנעוריו, על מנת לאחל לרבו שנה טובה. בשיחתם סיפר האברך לרב את קורותיו בבית העלמין בניו ג'רזי ומשציין את שמו של הנפטר נפלטה זעקה מן הרב והוא פתח בסיפור אשר לא היה ידוע לאברך עד לאותה העת.

כשהגיע האברך ללמוד בישיבה, סיפר לו הרב, סירבו הוריו לשלם את שכר הלימוד שלו. הרב פנה ליהודי שהכיר וביקש ממנו לשלם את שכר לימודו של האברך לכל אורך שנות לימודיו בישיבה. אותו איש, סיפר לו הרב, אשר היה ערירי ולא הביא ילדים לעולם, נעתר לבקשת הרב ומימן את לימודיו של האברך. אדם זה, אמר הרב, הוא היהודי אשר האברך סייע במלאכת קבורתו,  וכך זכה מן השמיים להשיב לו טובה, לקבור אותו במו ידיו בקבר ישראל ולמנוע את קבורתו בחוסר כבוד.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.4 (5 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


פלישת דובי הקוטב

לעיירה קטנה השוכנת באזור הארקטי ברוסיה פלשו 56 דובי קוטב רעבים והתושבים הכריזו על מצב חירום

צביקה הדר: "התורה היא של כולנו"

בעקבות ביטול מופע ההתרמה לאגודת "עזרה למרפא" של הרב פירר ופרסום מכתב בנושא לקהל עוקביו ברשת החברתית, התראיין השחקן צביקה הדר לעיתון מקור ראשון

המציאות עולה על כל דמיון

יש אירועים המתרחשים במציאות שהדמיון האנושי לא יכול ליצור, כזה הוא סיפורם של ג'סיקה גומז וארון ביירוס מארצות הברית

הקב"ה לא חייב לתת לך

"אם את תעשי למען אנשים מה שאת לא חייבת, מן השמים יעשו אתך מה שלא חייבים לך" אמר הרה"ג שלמה זלמן אויערבך

נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

סגולות נבחרות


סגולה להצלחה

סגולה גדולה להצלחה בגשמיות וברוחניות, וגם למשפחה: לומר בכל 'שבת מברכים' (שבת לפני ראש חודש), את כל התהילים.

סגולה לאריכות ימים

...ותבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ובצל כנפיך תסתירנו, ונהיה בריאים בכל אברינו וגידינו, ותשמרנו מכל צרה, ומכל פחד, ומכל חולי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |