3 עצות שיעזרו לך להאמין בעצמך

מדוע אנחנו עדיין מתחפרים במאורות חשוכות של פחדים, ועדיין קשה לנו להאמין בעצמנו וביכולותינו?

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

האמונה היא המנוע שמניע אותנו לפעולה, ובלעדיה יתקשו חיינו לקבל צורה שיש בה גם משמעות וסיפוק. האמונה נוסכת בנו את הביטחון להתגבר על הקשיים והאתגרים שהחיים מציבים בפנינו, להתמודד עם הטעויות שלנו ולסלוח עליהן ולהמשיך במעלה הדרך עד להגשמת המשאלות שלנו בכל תחומי החיים. 

הקב"ה נתן לכולנו כישרון ומתנות רוחניות, שאין במישהו אחר. מדוע, אם כן, אנחנו עדיין מתחפרים במאורות חשוכות של פחדים, ועדיין קשה לנו להאמין בעצמנו וביכולותינו? מדוע קל לנו יותר לעמוד במקום מאשר לעשות את השינוי הנכסף שעליו אנחנו מתפללים שנים? 'מפחיד', 'גדול', 'קשה' - כל המילים הללו נכונות כשרוצים להשית שינויים בחיינו, אך כיצד מתגברים עליהם ומחזקים את האמונה שלנו בעצמנו? לפניכם כמה עצות טובות:

1. חיפוש נקודות טובות בעצמנו 

כפי שהסברנו קודם לכן, לכל אדם יש תכונות אופי, כוחות, כישורים ונקודות טובות מה שאין באדם אחר. עלינו לחפש את הנקודות הטובות שלנו, שבהן שום רע לא יכול לגעת, ולשאוב מהן את הכוחות להשתנות ולשנות. לחזק את אמונתנו הפנימית, להתעודד כנגד הקשיים ולהמשיך לטפס במעלה החיים, רק בדרך של אמונה. האמונה וחיפוש הנקודות הטובות שבעצמנו יעזרו לנו להחזיק מעמד בימים הקשים ולא להישבר עם כל ניסיון שעובר עלינו. 

2. העריכו את מה שיש לכם ואמרו תודה בכל יום

חשוב לקחת פסק זמן מדי יום כדי להתבונן בשפע שיש לנו, ויש הרבה. המשפחה, החברים, העבודה, הילדים, השגרה, הבריאות - כל אלו אינם מובנים מאליהם, אלא מתנות שצריך להגיד עליהן תודה מכל הלב, בכל יום. 

3. חישוב מחדש של המסלול האמוני 

פעמים רבות, האמונות שפיתחנו ושעליהן אנו נשענים, אינן מתאימות למצבנו ה'בוגר', וכבר לא משרתות את הצרכים שלנו. לפיכך חשוב לעשות חישוב מסלול מחדש גם כשזה נוגע למערכת האמונות שלנו, ומה שלא משרת אותנו ביעילות ולא עוזר לנו להתפתח ולהתקדם בחיים, עלינו לשחררו ולהיפרד ממנו. 
 

"נקודות טובות" מפי הרב שלום ארוש שליט"א:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (89 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המציאות עולה על כל דמיון

יש אירועים המתרחשים במציאות שהדמיון האנושי לא יכול ליצור, כזה הוא סיפורם של ג'סיקה גומז וארון ביירוס מארצות הברית

הקב"ה לא חייב לתת לך

"אם את תעשי למען אנשים מה שאת לא חייבת, מן השמים יעשו אתך מה שלא חייבים לך" אמר הרה"ג שלמה זלמן אויערבך

נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

סגולות נבחרות


תפילה סגולית וחזקה להריון

מתפללים להריון? לפניכם תפילה להריון. יהי רצון מלפניך צור כל העולמים צדיק בכל הדורות, למען שמך הגדול היוצא מפסוק ה` זכרנו יברך, שתתן לי זרע חדש זרע קודש, רצוי והגון טוב ויפה מתוקן ומקובל, וראוי לחיות ולהתקיים בלי עון ואשמה

סגולה לפרנסה טובה

מתוך ספר שערי דמעה - תפילה לפרנסה טובה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

תהילים ללידה קלה - תהילים כ’

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |